1
Период разъяснений
с 14.08.2026 15:19
по 20.08.2026 10:51
2
Подача предложений
с 20.08.2026 10:51
по 27.08.2026 10:51
3
Аукцион
не будет использоваться
4
Оценка

5
Контракт

Статус Оценка
Оценочная стоимость без НДС 250 000 MDL
Период уточнений: 14 авг 2026, 15:19 - 20 авг 2026, 10:51
Подача предложений: 20 авг 2026, 10:51 - 27 авг 2026, 10:51

Техническая служба поддержки для поставщиков:

(+373) 79999801


Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.

Реклама
Реклама

Elaborarea proiectului tehnic de deschidere si exploatare a gropii de împrumut pentru extragerea materialului argilos destinat construcției și reabilitării digurilor de protecție ale râului Nistru
Elaborarea proiectului tehnic de recultivare a gropii de împrumut .

Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD-6535, MOLDOVA, Новоаненский, s.Teliţa, s.Teliţa r-l Anenii Noi
Веб сайт
---
Контактное лицо
Ф.И.О
Nosulea Tatiana
Контактный номер
068425467
Эл. адрес
Данные о закупке
Дата создания
14 авг 2026, 15:19
Дата последних изменений
14 авг 2026, 16:24
Achizitii.md ID
21667232
CPV
71200000-0 - Servicii de arhitectură şi servicii conexe
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерии присуждения
Лучшее соотношение цена - качества
Источники финансирования
Реклама
Документы процедуры закупок
documentaţia standard pentru cop pentru groapa de imrumut.docx
Документация к предложению
-documentatia standart
14.08.26 15:19
sarcina de proiectare.doc
Техническая спецификация
-sarcina de proiectare
14.08.26 15:19
Дата:
14 авг 2026, 16:24
Название вопроса:
Clarificari
Вопрос:
Spuneti va rog in baza caror investigatii a fost determinat terenul 1043106 pentru groapa de imprumut. Aveti studiile geologice si pedologice al terenului in care se specifica ca terasamentul este de tip argilos? Spunetine va rog care este volumul necesar de extragere amaterialului argilos pentru digurile de protectie? În pretul de licitatie a fost prevazut calcul pentru proiectul de Evaluare a impactului asupra mediului conform Legii 86/2014?
Ответ (19 авг 2026, 10:51):
Acest sector este coordonat cu agentia resurse geologice. Pretul include si lucrarile de laborator care urmeaza sa ne fie prezentate odata cu schitele de explorare. Cantitatea prevazuta de caietul de sarcini pentru necesitati de reabilitare a digurilor este de circa 1 milion de metri cubi
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.