Выберите тип процедуры
Коммерческая закупка
21664638
1
Период разъяснений
с
07.08.2026 15:59
по 13.08.2026 14:47
по 13.08.2026 14:47
2
Подача предложений
с
13.08.2026 14:47
по 18.08.2026 14:17
по 18.08.2026 14:17
3
Аукцион
19.08.2026 15:00
4
Оценка
5
Контракт
Статус
Оценка
Оценочная стоимость без НДС
1 007 643,33 MDL
Период уточнений:
7 авг 2026, 15:59 - 13 авг 2026, 14:47
Подача предложений:
13 авг 2026, 14:47 - 18 авг 2026, 14:17
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Подписаться невозможно
в период Оценка
Lucrări de reparație si termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți r-nul Edineț
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD-4632, MOLDOVA, Edineț, s.Hancăuţi, s.Hancăuți
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
7 авг 2026, 15:59
Дата последних изменений
11 авг 2026, 14:47
Achizitii.md ID
21664638
MTender ID
CPV
45400000-1 - Lucrări de finisare a construcţiilor
Тип процедуры
Запрос ценовых оферт (работы)
Критерии присуждения
Лучшее соотношение стоимость - качества
Источники финансирования
Список лотов
Лот № 1 - Lucrări de reparație si termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți r-nul Edineț
Бюджет: 1007643.33 MDL
Активный
Документы процедуры закупок
documentația standart lucrari_actualizata.docx
Документация к предложению
-instrucţiune pentru autoritățile contractante și ofertanţi, utilizată la inițierea şi desfăşurarea procedurilor de achiziţii publice de lucrări
7.08.26 15:59
Anunt_de_participare_lucrări .signed.pdf
Anunt_de_participare_lucrări .signed.pdf
Документация к предложению
-Anunț de participare privind achizitionarea Lucrărilor de reparatie și termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți, raionul Edineț
7.08.26 15:59
duae.doc
Документация к предложению
- declarație pe proprie răspundere, prin care operatorul economic confirmă îndeplinirea criteriilor de calificare și selecție necesare în cadrul procedurilor de achiziție publică în Republica Moldova.
7.08.26 15:59
Caiet de sarcini lucrări de reparație și termoizolare a clădirii centrului cultural s.Hancăuți .signed.pdf
Caiet de sarcini lucrări de reparație și termoizolare a clădirii centrului cultural s.Hancăuți .signed.pdf
Документация к предложению
-caiet de sarcini pentru cererea ofertei de preț pentru achizitia Lucrărilor de reparatie și termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți, raionul Edineț
7.08.26 15:59
formular nr. 5.pdf
formular nr. 5.pdf
Разъяснения для участников
-Catalog de prețuri unitare pentru obiectul: Lucrări de reparatie și termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți, raionul Edineț
11.08.26 14:43
Дата:
7 авг 2026, 16:13
Название вопроса:
clarificari
Вопрос:
care este sursa de finantare ? FNDRL?
Ответ (7 авг 2026, 16:28):
Sursa de finanțare DRRM
Дата:
11 авг 2026, 11:37
Название вопроса:
Forma f5
Вопрос:
Buna ziua, atasati va rog formularul desfasurat f5
Ответ (11 авг 2026, 14:50):
Buna ziua, am atașat fofmularul nr.5
Дата:
12 авг 2026, 10:22
Название вопроса:
Sesizare privind neconformitățile tehnice și abaterile de la standardele europene (EN)
Вопрос:
Prin prezenta, în calitate de operator economic interesat, vă supunem atenției de abateri tehnice și contradicții normative.
Contradicția cu standardul european EN 13162 privind introducerea criteriului de „densitate”:La pozițiie „plăci din vată minerală, gr. 100mm,30 mm (densitatea de 135kg/m³)”. Abaterea: Conform standardului de referință EN 13162 (adoptat ca standard național SM EN 13162), densitatea brută (kg/m³) NU mai este un criteriu de performanță. Devizul omite specificarea indicilor obligatorii conform EN 13162, cum ar fi:Rezistența la tracțiune perpendiculară pe fețe (clasa TR): Pentru fațade este obligatorie clasa TR10 sau TR15 (minim 10-15 kPa).Rezistența la compresiune (clasa CS(10)): Minim 20-30 kPa si valoarea coeficientului de transfer termic λ.((ex: λ ≤ 0,035 - 0,037 W/mK).
Ответ (12 авг 2026, 13:01):
Observația este corectă. Documentația va fi ajustată conform EN 13162, prin eliminarea criteriului de densitate și includerea parametrilor obligatorii (TR, CS(10), λ).
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.
Документ успешно подписан
OK