Выберите тип процедуры
1
Период разъяснений
с
04.09.2026 11:50
по 14.09.2026 10:00
по 14.09.2026 10:00
осталось 9 дней
2
Подача предложений
с
14.09.2026 10:00
по 04.10.2026 10:00
по 04.10.2026 10:00
3
Аукцион
05.10.2026 15:00
4
Оценка
5
Контракт
Статус
Период разъяснений
Оценочная стоимость без НДС
1 870 560 MDL
Период уточнений:
4 сен 2026, 11:50 - 14 сен 2026, 10:00
Подача предложений:
14 сен 2026, 10:00 - 4 окт 2026, 10:00
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Подписаться невозможно
в период Период разъяснений
Oracle Suport
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. A.Puskin 47
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
4 сен 2026, 11:50
Дата последних изменений
4 сен 2026, 14:52
Achizitii.md ID
21617813
MTender ID
CPV
48500000-3 - Pachete software de comunicaţii şi multimedia
Тип процедуры
Открытый торг
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Список лотов
Документы процедуры закупок
caiet de sarcini_achiziționare oracle suport.semnat.pdf
caiet de sarcini_achiziționare oracle suport.semnat.pdf
Документация к предложению
-
4.09.26 11:50
anunț de participare.semnat.pdf
anunț de participare.semnat.pdf
Документация к предложению
-
4.09.26 11:50
Дата:
4 сен 2026, 14:52
Название вопроса:
Clarificări
Вопрос:
Pentru a asigura calculul corect al licențierii conform politicilor producătorului (Oracle Processor Core Factor Table) și a garanta validitatea ofertei, vă rugăm să ne clarificați următoarele detalii tehnice:
1. Care este modelul exact și complet al procesorului (CPU) și numărul total de nuclee fizice (cores) de pe infrastructura pe care vor fi utilizate cele 8 licențe solicitate?
2. Baza de date va rula direct pe hardware (bare metal) sau într-un mediu virtualizat? (În cazul virtualizării, vă rugăm să specificați platforma utilizată).
3. Având în vedere formularea din Caietul de Sarcini pentru poziția 'Licență Oracle Database Enterprise Edition (8 procesoare; 1 an), inclusiv reînnoirea și mentenanța licenței', vă rugăm să clarificați structura exactă a cantității solicitate. Mai exact, din totalul de 8 bucăți, câte reprezintă achiziția de licențe NOI (License + Software Update & Support) și câte reprezintă strict REÎNNOIREA suportului tehnic pentru licențele deja deținute de Autoritatea Contractantă?
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.
Документ успешно подписан
OK