1
Perioada de actualizare
de la 03.09.2026 11:51
până la 07.09.2026 12:00
au rămas 3 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 07.09.2026 12:00
până la 11.09.2026 12:00
3
Licitaţie
14.09.2026 14:32
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 7 236 MDL
Perioada clarificărilor: 3 sept 2026, 11:51 - 7 sept 2026, 12:00
Perioada de depunere a ofertelor: 7 sept 2026, 12:00 - 11 sept 2026, 12:00
Începutul licitației: 14 sept 2026, 14:32

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

Varză proaspăta Plase 20 kg;
Grafic de livrare 1/3 zile și cu
eticheta de însoțire a produsului.
Căpăţini proaspete, întregi,
sănătoase, curate, pe deplin
formate, tipice soiurilor botanice
după culoare şi formă, fără atacuri
de boli sau insecte care să le facă
improprii consumului, fără urme
vizibile de substanţe străine, fără
vătămări produse de frig. Varza
trebuie să fie curăţită de frunze pînă
la frunzele de culoare verde sau
albe bine
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, Grenoble nr.149
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Cotelnaia-Josanu Liudmila
Telefonul de contact
+37368632893
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
3 sept 2026, 11:51
Valoarea estimată (fără TVA)
7 236 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
72 MDL
Achizitii.md ID
21671854
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chişinău, str. Grenoble, 149
Durata contractului
1 oct 2026 03:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Varză proaspăta Plase 20 kg; Grafic de livrare 1/3 zile și cu eticheta de însoțire a produsului. Căpăţini proaspete, întregi, sănătoase, curate, pe deplin formate, tipice soiurilor botanice după culoare şi formă, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, fără urme vizibile de substanţe străine, fără vătămări produse de frig. Varza trebuie să fie curăţită de frunze pînă la frunzele de culoare verde sau albe bine CPV: 03200000-3 - Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitatea: 1200.0
Unități de măsură: Kilogram
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
documentatie standard
Specificaţie tehnică
documente standard
3.09.26 11:51
anunt de participare fructe si legume TRIM IV-2026.signed (1)
Specificaţie tehnică
anunt de participare
3.09.26 11:51
duae
Specificaţie tehnică
duae
3.09.26 11:51
Subiectul întrebării
Întrebare
La momentul actual nu sunt întrebări la lotul
Clarificări