1
Perioada de actualizare
de la 03.09.2026 11:51
până la 07.09.2026 12:00
au rămas 3 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 07.09.2026 12:00
până la 11.09.2026 12:00
3
Licitaţie
14.09.2026 13:37
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 5 319 MDL
Perioada clarificărilor: 3 sept 2026, 11:51 - 7 sept 2026, 12:00
Perioada de depunere a ofertelor: 7 sept 2026, 12:00 - 11 sept 2026, 12:00
Începutul licitației: 14 sept 2026, 13:37

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

Ceapă uscată Plase 20 kg. Grafic
de livrare 1/3 zile și cu eticheta de
însoțire a produsului. Bulbii de
ceapă trebuie să fie: intacţi,
sănătoşi, fără atacuri de boli sau
insecte care să le facă improprii
consumului, curaţi, fără urme
vizibile de substanţe străine, fără
vătămări produse de frig, suficient
de uscaţi în stadiul de utilizare
prevăzut (cel puţin primele straturi
exterioare ale învelişului şi tulpinile
trebuie să fie complet uscate), fără
tulpini false sau tari, fără insecte
dăunătoare, fără vătămări cauzate
de insectele dăunătoare, fără
umeditate excesivă la suprafaţă,
fără miros şi gust străin. Tulpinile
trebuie să fie sucite sau tăiate de
maximum 6 cm lungime
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, Grenoble nr.149
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Cotelnaia-Josanu Liudmila
Telefonul de contact
+37368632893
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
3 sept 2026, 11:51
Valoarea estimată (fără TVA)
5 319 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
53 MDL
Achizitii.md ID
21671854
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chişinău, str. Grenoble, 149
Durata contractului
1 oct 2026 03:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Ceapă uscată Plase 20 kg. Grafic de livrare 1/3 zile și cu eticheta de însoțire a produsului. Bulbii de ceapă trebuie să fie: intacţi, sănătoşi, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, curaţi, fără urme vizibile de substanţe străine, fără vătămări produse de frig, suficient de uscaţi în stadiul de utilizare prevăzut (cel puţin primele straturi exterioare ale învelişului şi tulpinile trebuie să fie complet uscate), fără tulpini false sau tari, fără insecte dăunătoare, fără vătămări cauzate de insectele dăunătoare, fără umeditate excesivă la suprafaţă, fără miros şi gust străin. Tulpinile trebuie să fie sucite sau tăiate de maximum 6 cm lungime CPV: 03200000-3 - Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitatea: 900.0
Unități de măsură: Kilogram
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
documentatie standard
Specificaţie tehnică
documente standard
3.09.26 11:51
anunt de participare fructe si legume TRIM IV-2026.signed (1)
Specificaţie tehnică
anunt de participare
3.09.26 11:51
duae
Specificaţie tehnică
duae
3.09.26 11:51
Subiectul întrebării
Întrebare
La momentul actual nu sunt întrebări la lotul
Clarificări