Achiziţie publică
21671854
Lot.1Cartofi proaspete
1
Perioada de actualizare
de la 03.09.2026 11:51
până la 07.09.2026 12:00
până la 07.09.2026 12:00
au rămas 3 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 07.09.2026 12:00
până la 11.09.2026 12:00
până la 11.09.2026 12:00
3
Licitaţie
14.09.2026 13:00
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
30 690 MDL
Perioada clarificărilor:
3 sept 2026, 11:51 - 7 sept 2026, 12:00
Perioada de depunere a ofertelor:
7 sept 2026, 12:00 - 11 sept 2026, 12:00
Începutul licitației:
14 sept 2026, 13:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Cartofi proaspete plase 20 kg; Uscat fără
pământ.Grafic de livrare 1/3 zile și
cu eticheta de însoțire a
produsului.Tuberculi întregi, uscaţi,
necontaminaţi, sănătoşi, fără atacuri
de boli sau insecte care să le facă
improprii consumului, fără urme
vizibile de substanţe străine, fără
vătămări produse de frig. Nu se
admit tuberculi de cartofi uscaţi cu
semne de putrezire, degeraţi sau de
orice altă alterare care le face inapt
de utilizare. Se permit tuberculi cu
noduli, iar suprafaţa verde să nu
depăşească 1/4 din suprafaţa
tuberculului
pământ.Grafic de livrare 1/3 zile și
cu eticheta de însoțire a
produsului.Tuberculi întregi, uscaţi,
necontaminaţi, sănătoşi, fără atacuri
de boli sau insecte care să le facă
improprii consumului, fără urme
vizibile de substanţe străine, fără
vătămări produse de frig. Nu se
admit tuberculi de cartofi uscaţi cu
semne de putrezire, degeraţi sau de
orice altă alterare care le face inapt
de utilizare. Se permit tuberculi cu
noduli, iar suprafaţa verde să nu
depăşească 1/4 din suprafaţa
tuberculului
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, Grenoble nr.149
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Cotelnaia-Josanu Liudmila
Telefonul de contact
+37368632893
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
3 sept 2026, 11:51
Valoarea estimată (fără TVA)
30 690 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
306 MDL
Achizitii.md ID
21671854
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chişinău, str. Grenoble, 149
Durata contractului
1 oct 2026 03:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cartofi proaspete plase 20 kg; Uscat fără pământ.Grafic de livrare 1/3 zile și cu eticheta de însoțire a produsului.Tuberculi întregi, uscaţi, necontaminaţi, sănătoşi, fără atacuri de boli sau insecte care să le facă improprii consumului, fără urme vizibile de substanţe străine, fără vătămări produse de frig. Nu se admit tuberculi de cartofi uscaţi cu semne de putrezire, degeraţi sau de orice altă alterare care le face inapt de utilizare. Se permit tuberculi cu noduli, iar suprafaţa verde să nu depăşească 1/4 din suprafaţa tuberculului
CPV: 03200000-3 - Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitatea: 4500.0
Unități de măsură: Kilogram
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare fructe si legume TRIM IV-2026.signed (1)
Specificaţie tehnică
anunt de participare
3.09.26 11:51
La momentul actual nu sunt întrebări la lotul
Clarificări
Document semnat cu succes
OK