Achiziţie publică
21667489
Servicii de asigurarea funcționării optime și sigure a cromatografelor:Servicii de mentenanță preventivă, calibrare/verificare și asistență tehnică a cromatografelor de flux marca Emerson Rosemount
1
Perioada de actualizare
de la 17.08.2026 11:36
până la 18.08.2026 12:00
până la 18.08.2026 12:00
2
Propunerea ofertelor
de la 18.08.2026 12:00
până la 24.08.2026 14:00
până la 24.08.2026 14:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
659 700 MDL
Perioada clarificărilor:
17 aug 2026, 11:36 - 18 aug 2026, 12:00
Perioada de depunere a ofertelor:
18 aug 2026, 12:00 - 24 aug 2026, 14:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Servicii de mentenanță preventivă, calibrare/verificare și asistență tehnică a cromatografelor de flux marca Emerson Rosemount
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
5233, МОЛДОВА, Дрокия, с.Цариград, mun. Chișinău, str. Vadul lui Vodă, 155
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
17 aug 2026, 11:22
Data ultimilor modificări
17 aug 2026, 11:36
Valoarea estimată (fără TVA)
659 700 MDL
Achizitii.md ID
21667489
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2044, МОЛДОВА, Дрокия, с.Цариград, mun. Chișinău, str. Vadul lui Vodă, 155
Durata contractului
1 sept 2026 11:29 - 29 apr 2027 11:29
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Servicii de asigurarea funcționării optime și sigure a cromatografelor
CPV: 50410000-2 - Servicii de reparare şi de întreţinere a aparatelor de măsurare, de testare şi de control
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: шт.
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
CS mentenața hromatografelor în flux Emerson -.pdf
CS mentenața hromatografelor în flux Emerson -.pdf
Specificaţie tehnică
CS mentenața hromatografelor în flux Emerson
17.08.26 11:36
CS mentenața hromatografului de laborator Agilent (word).docx
Specificaţie tehnică
CS mentenața hromatografului de laborator Agilent (word).docx
17.08.26 11:36
CS mentenața hromatografului de laborator Agilent -.pdf
CS mentenața hromatografului de laborator Agilent -.pdf
Specificaţie tehnică
CS mentenața hromatografului de laborator Agilent -.pdf
17.08.26 11:36
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 33/26 din 17.08.2026.semnat.pdf
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 33/26 din 17.08.2026.semnat.pdf
Documentele la ofertă
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 33/26 din 17.08.2026.semnat.pdf
17.08.26 11:36
CS mentenața hromatografelor în flux Emerson (word) .docx
Specificaţie tehnică
CS mentenața hromatografelor în flux Emerson (word) .docx
17.08.26 11:36
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 33/26 din 17.08.2026.docx
Documentele la ofertă
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 33/26 din 17.08.2026.docx
17.08.26 11:36
Documentele lotului
CS mentenața hromatografelor în flux Emerson -.pdf
CS mentenața hromatografelor în flux Emerson -.pdf
17.08.26 11:36
CS mentenața hromatografelor în flux Emerson -.docx
CS mentenața hromatografelor în flux Emerson -.docx
17.08.26 11:36
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 33/26 din 17.08.2026.semnat.pdf
ANUNŢ DE PARTICIPARE № MTG-VM 33/26 din 17.08.2026.semnat.pdf
17.08.26 11:36
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
SC Bio-Market SRL
Preţul ofertei:
632 803,25 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
24.08.26 14:31
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:00
anexa 3 informaţie generală.semnat.pdf
anexa 3 informaţie generală.semnat.pdf
ID: faaa1152-11a4-45a3-8f7a-7a4a2f1b1def
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:00
anexa 2.1 demonstrarea .. de selecție.semnat.pdf
anexa 2.1 demonstrarea .. de selecție.semnat.pdf
ID: 05ef8449-6ee2-48fd-a7fa-c133883bdc3c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
bio-market annual maintenance agreement.semnat().semnat.pdf
bio-market annual maintenance agreement.semnat().semnat.pdf
ID: 193af3c1-67ee-4460-a44d-e5e517da6073
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
extras din registrul de stat al persoanelor juridice.semnat.pdf
extras din registrul de stat al persoanelor juridice.semnat.pdf
ID: 286dd993-be92-49a7-93b5-0fd88e658460
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
contract de distributie 2025.semnat.pdf
contract de distributie 2025.semnat.pdf
ID: 46e5768f-c037-4554-82be-3081c9c22213
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
anexa 2 demonstrarea eligibilității.semnat.pdf
anexa 2 demonstrarea eligibilității.semnat.pdf
ID: 4c16045a-6f19-49c7-872a-7f3c8ada5f40
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
cv pantazi george emerson.semnat.pdf
cv pantazi george emerson.semnat.pdf
ID: 5517a3c6-bac6-49c0-a406-480ead86ddc5
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
view bns receipt _ declaratia electronica.semnat.pdf
view bns receipt _ declaratia electronica.semnat.pdf
ID: 5769ab72-4fd6-4127-8a8e-fc2132129405
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
anexa_7_specificatia_de_pret.semnat.pdf
anexa_7_specificatia_de_pret.semnat.pdf
ID: 5a375c84-0e28-466c-a620-abb1d0ee9175
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
anexa 4 declarație privind experiența similară.semnat.pdf
anexa 4 declarație privind experiența similară.semnat.pdf
ID: 61123297-3817-40a7-9ebc-e95b0c049ec8
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
certificat privind lipsa restantelor - 1540260.semnat.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 1540260.semnat.pdf
ID: 694c2c95-13d5-41f7-ab18-adff14ec2ed4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
anexa 1-cerere de participare.semnat.pdf
anexa 1-cerere de participare.semnat.pdf
ID: 6a48f802-9d7f-4067-8e83-d79b52a13537
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
declarație, referitor perioada de garanție a bunurilor.semnat.pdf
declarație, referitor perioada de garanție a bunurilor.semnat.pdf
ID: 92583b4d-eece-498f-9013-e95a4dd45cb4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
george pantazi training certificate.semnat.pdf
george pantazi training certificate.semnat.pdf
ID: a17b4862-c1c0-4efc-8d33-27504213b59c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
anexa 5 - declarație privind personalul.semnat.pdf
anexa 5 - declarație privind personalul.semnat.pdf
ID: aa160fd9-feba-492d-bfe0-88de30b33410
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
anexa 6- declarație privind dotările specifice, utilajul.semnat.pdf
anexa 6- declarație privind dotările specifice, utilajul.semnat.pdf
ID: ad8aef00-580f-4464-b992-4fdbbe35e82f
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
declaration-27751568.semnat.pdf
declaration-27751568.semnat.pdf
ID: b4a68b25-921b-4a68-9d12-c197e8f7bd01
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
garantie pentru oferta 2%.semnat.pdf
garantie pentru oferta 2%.semnat.pdf
ID: b578215f-1ef7-45ce-a5fe-8b03c4e7a902
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
mtg-l22-23-cromatograf.semnat.pdf
mtg-l22-23-cromatograf.semnat.pdf
ID: cb2694c6-8910-4af7-9d1d-7f6c0cced0cc
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
corespundere bunurilor cerintelor caietului de sarcini.semnat.pdf
corespundere bunurilor cerintelor caietului de sarcini.semnat.pdf
ID: e8dea7e2-f08a-4f67-b63d-0543f97cd6dd
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:11
Data deschiderii:
24.08.26 14:31
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK