1
Perioada de actualizare
de la 14.08.2026 14:37
până la 18.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 18.08.2026 10:00
până la 21.08.2026 10:00
3
Licitaţie
de la 24.08.2026 15:00
până la 24.08.2026 15:09
4
Evaluare

5
Contract

Statut Evaluare
Valoarea estimată fără TVA 69 690 MDL
Perioada clarificărilor: 14 aug 2026, 14:37 - 18 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor: 18 aug 2026, 10:00 - 21 aug 2026, 10:00

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

Publicitate
Publicitate

Achiziționarea fructelor și legumelor pentru trimestrul IV (octombrie- decembrie) anul 2026

Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2024, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Tudor Vladimirescu, 6
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Olesea Maldur
Telefonul de contact
022-436-401
Datele achizitiei
Data publicării
14 aug 2026, 14:37
Data ultimilor modificări
17 aug 2026, 9:44
Achizitii.md ID
21667185
CPV
03200000-3 - Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Lotul nr. 1 - Cartofi
Buget: 69690.0 MDL
Activ
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
f-3.1-formularul-ofertei.doc
Documentele la ofertă
-
14.08.26 14:37
anexa nr. 8 declarația privind valabilitatea ofertei.docx
Documentele la ofertă
-
14.08.26 14:37
date generale despre participant.docx
Documentele la ofertă
-
14.08.26 14:37
anexa nr. 22 specificatii tehnice.docx
Documentele la ofertă
-
14.08.26 14:37
declaratie de eligibilitate.docx
Documentele la ofertă
-
14.08.26 14:37
anexa nr. 23 specificatii de preț.docx
Documentele la ofertă
-
17.08.26 09:44
caiet de sarcini 2026, tr.4 (legume, fructe ).docx
Documentele la ofertă
-
17.08.26 09:44
anunț de participare.docx
Documentele la ofertă
-
17.08.26 09:44
Data:
15 aug 2026, 17:23
Subiectul întrebării:
sfecla rosie
Întrebare:
buna seara, la pozitia sfecla rosie este indicata cantitatea corecta?
Răspuns (17 aug 2026, 09:51):
Bună ziua. Entitatea contractantă a modificat documentația de atribuire ca răspuns la clarificarea Dumneavoastră.
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.