1
Perioada de actualizare
de la 14.08.2026 14:37
până la 18.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 18.08.2026 10:00
până la 21.08.2026 10:00
3
Licitaţie
de la 24.08.2026 15:00
până la 24.08.2026 15:09
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 69 690 MDL
Perioada clarificărilor: 14 aug 2026, 14:37 - 18 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor: 18 aug 2026, 10:00 - 21 aug 2026, 10:00
Începutul licitației: 24 aug 2026, 15:00

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

Tuberculi întregi, curați, uscați,fără defecte externe sau interne care să afecteze calitatea. Dimensiuni medii 100-150 gr.Ambalare în saci 10-20 kg. HG nr.929 din 31.12.2009
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2024, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Tudor Vladimirescu, 6
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Olesea Maldur
Telefonul de contact
022-436-401
Datele achizitiei
Data publicării
14 aug 2026, 14:32
Data ultimilor modificări
17 aug 2026, 9:44
Valoarea estimată (fără TVA)
69 690 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
696,90 MDL
Achizitii.md ID
21667185
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2024, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Tudor Vladimirescu, 6
Durata contractului
1 oct 2026 03:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cartofi CPV: 03212100-1 - Cartofi
Cantitatea: 900.0
Unități de măsură: Kilogram
2)
Denumirea
Ceapă uscată CPV: 03221113-1 - Ceapă
Cantitatea: 700.0
Unități de măsură: Kilogram
3)
Denumirea
Castraveţi CPV: 03221270-9 - Castraveţi
Cantitatea: 150.0
Unități de măsură: Kilogram
4)
Denumirea
Ceapă verde CPV: 03212220-8 - Legume cu teacă
Cantitatea: 60.0
Unități de măsură: Kilogram
5)
Denumirea
Ciuperci proaspete CPV: 03221260-6 - Ciuperci
Cantitatea: 30.0
Unități de măsură: Kilogram
6)
Denumirea
Conopidă CPV: 03221420-6 - Conopidă
Cantitatea: 50.0
Unități de măsură: Kilogram
7)
Denumirea
Dovlecei CPV: 03221250-3 - Dovlecei
Cantitatea: 100.0
Unități de măsură: Kilogram
8)
Denumirea
Morcov CPV: 03221112-4 - Morcovi
Cantitatea: 600.0
Unități de măsură: Kilogram
9)
Denumirea
Pătrunjel (verdeață) CPV: 03200000-3 - Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitatea: 50.0
Unități de măsură: Kilogram
10)
Denumirea
Roşii CPV: 03221240-0 - Tomate
Cantitatea: 200.0
Unități de măsură: Kilogram
11)
Denumirea
Ardei grași CPV: 03221230-7 - Ardei
Cantitatea: 55.0
Unități de măsură: Kilogram
12)
Denumirea
Ardei moldovenești CPV: 03221230-7 - Ardei
Cantitatea: 250.0
Unități de măsură: Kilogram
13)
Denumirea
Vinătă CPV: 03221000-6 - Legume
Cantitatea: 200.0
Unități de măsură: Kilogram
14)
Denumirea
Sfeclă roşie CPV: 03221111-7 - Sfeclă
Cantitatea: 900.0
Unități de măsură: Kilogram
15)
Denumirea
Lămîe CPV: 03222210-8 - Lămâi
Cantitatea: 60.0
Unități de măsură: Kilogram
16)
Denumirea
Varză (tare) CPV: 03221410-3 - Varză albă
Cantitatea: 1000.0
Unități de măsură: Kilogram
17)
Denumirea
Varză pechineză CPV: 03221400-0 - Varză
Cantitatea: 80.0
Unități de măsură: Kilogram
18)
Denumirea
Usturoi CPV: 03212210-5 - Legume cu păstăi uscate
Cantitatea: 50.0
Unități de măsură: Kilogram
19)
Denumirea
Mărar (verdeață) CPV: 03200000-3 - Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitatea: 50.0
Unități de măsură: Kilogram
20)
Denumirea
Mere CPV: 03222321-9 - Mere
Cantitatea: 200.0
Unități de măsură: Kilogram
21)
Denumirea
Țelină (rădăcină) CPV: 03221110-0 - Rădăcinoase
Cantitatea: 80.0
Unități de măsură: Kilogram
22)
Denumirea
Leuștean CPV: 03200000-3 - Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitatea: 40.0
Unități de măsură: Kilogram
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
f-3.1-formularul-ofertei.doc
Documentele la ofertă
-
14.08.26 14:37
anexa nr. 8 declarația privind valabilitatea ofertei.docx
Documentele la ofertă
-
14.08.26 14:37
date generale despre participant.docx
Documentele la ofertă
-
14.08.26 14:37
anexa nr. 22 specificatii tehnice.docx
Documentele la ofertă
-
14.08.26 14:37
declaratie de eligibilitate.docx
Documentele la ofertă
-
14.08.26 14:37
anexa nr. 23 specificatii de preț.docx
Documentele la ofertă
-
17.08.26 09:44
caiet de sarcini 2026, tr.4 (legume, fructe ).docx
Documentele la ofertă
-
17.08.26 09:44
anunț de participare.docx
Documentele la ofertă
-
17.08.26 09:44

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.

2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

S.R.L. ARENA FRUCT

Preţul ofertei: 74 119 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

SRL Nobil Prest

Preţul ofertei: 74 120 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări