Achiziţie publică
21666711
Reparatia capitala la Gradinita din s.Negureni r.Telenesti
1
Perioada de actualizare
de la 13.08.2026 15:17
până la 18.08.2026 13:00
până la 18.08.2026 13:00
2
Propunerea ofertelor
de la 18.08.2026 13:00
până la 21.08.2026 13:00
până la 21.08.2026 13:00
3
Licitaţie
de la 24.08.2026 15:00
până la 24.08.2026 15:14
până la 24.08.2026 15:14
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
1 373 759,83 MDL
Perioada clarificărilor:
13 aug 2026, 15:17 - 18 aug 2026, 13:00
Perioada de depunere a ofertelor:
18 aug 2026, 13:00 - 21 aug 2026, 13:00
Începutul licitației:
24 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Reparatia capitala a 2 grupe
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
5826, MOLDOVA, Teleneşti, s.Negureni, s.Negureni r.Telenesti
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
13 aug 2026, 14:44
Data ultimilor modificări
14 aug 2026, 20:37
Valoarea estimată (fără TVA)
1 373 759,83 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
13 738 MDL
Achizitii.md ID
21666711
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
5826, MOLDOVA, Teleneşti, s.Negureni, s.Negureni r.Telenesti
Durata contractului
1 sept 2026 15:09 - 31 dec 2026 15:09
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Reparatia capitala a 2 grupe
CPV: 45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Unitate
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare.signed.pdf
anunt de participare.signed.pdf
Documentele la ofertă
-Reparatie capitala a Gradinitei din s.Negureni r.Telenesti
13.08.26 15:17
Documentele lotului
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
WORK-CONSTRUCT
Preţul ofertei:
1 155 330,89 MDL
Statut:
Învingător
Criteriul cel mai scazut pret
26.08.26 08:14
Motivul: Criteriul cel mai scazut pret
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
declaratie lista principalelor lucrari.signed.pdf
declaratie lista principalelor lucrari.signed.pdf
ID: 01c8ec65-5b34-4a89-abeb-c4cf92618b89
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:34
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
informatii generale ofertant.signed.pdf
informatii generale ofertant.signed.pdf
ID: 09ba298f-0261-4b3d-be97-fd525c06ad7c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:31
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
anexa experienta similara.signed.pdf
anexa experienta similara.signed.pdf
ID: 10864468-c16a-4da3-8ce8-283a6a37aa31
Documente de calificare
Data încărcării:
21.08.26 11:34
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:56
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
garantia pentru calitatea lucrarilor.signed.pdf
garantia pentru calitatea lucrarilor.signed.pdf
ID: 267787b3-3a48-45b2-9a5e-d5d018a12520
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:37
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
experienta similara.signed.pdf
experienta similara.signed.pdf
ID: 3898b30c-4317-4020-a337-74b132efdfda
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:33
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
cerere de participare.signed.pdf
cerere de participare.signed.pdf
ID: 42677eaf-81b2-47a0-9857-515d0f6fb492
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:31
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:57
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
garantie oferta .signed.signed.signed.pdf
garantie oferta .signed.signed.signed.pdf
ID: 620199f9-685e-46e5-bdf4-81158534070b
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:32
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
certificat privind lipsa restantelor.signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor.signed.pdf
ID: 7ba97f86-38ce-41db-8aa0-9eb58381e6fb
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:58
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
grafic de executie.signed.pdf
grafic de executie.signed.pdf
ID: 99215ba2-86ed-46ec-bf75-66e545742094
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:33
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
formular oferta 3.1.signed.pdf
formular oferta 3.1.signed.pdf
ID: abc7e9bd-0ee6-4828-a744-677fb8f2491b
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:30
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
aviz de participare lp.signed.pdf
aviz de participare lp.signed.pdf
ID: ac2e5f0c-2679-4de8-be55-31618945bfdd
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:58
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
lista personalului angajat work.signed.pdf
lista personalului angajat work.signed.pdf
ID: b413d3f1-3fb2-4e05-a182-e81ce7a79a8d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:36
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
deviz gradinita negureni 2 ghiocel.signed.pdf
deviz gradinita negureni 2 ghiocel.signed.pdf
ID: b7c76b8e-c1fe-4622-ae5f-89ffe2bcc41b
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:06
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
lista utilajelor mecanismelor work.signed.pdf
lista utilajelor mecanismelor work.signed.pdf
ID: c37900ef-6562-4487-af85-c215d5192b05
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:36
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
raport financiar 2025.signed.pdf
raport financiar 2025.signed.pdf
ID: d0210ea7-7223-462c-aa32-270814fed69c
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
certificat vizita de santier.signed.pdf
certificat vizita de santier.signed.pdf
ID: da1b6143-f3fa-464b-9d0d-eea660f4be05
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:57
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
valabilitatea ofertei.signed.pdf
valabilitatea ofertei.signed.pdf
ID: e61f951e-0ce6-44a9-bf71-8c9d5744855d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:31
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
extras din registrul de stat al persoanelor juridice.signed.pdf
extras din registrul de stat al persoanelor juridice.signed.pdf
ID: e826e64f-7af8-4625-aafb-146f02fe9280
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:55
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
deviz gradinita negureni 1struguras.signed.pdf
deviz gradinita negureni 1struguras.signed.pdf
ID: f2d3c9c8-25bd-417d-ae6e-a45d164bb14b
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 12:05
Data deschiderii:
24.08.26 15:36
2
Denumirea participantului:
PRO-KASS-INV
Preţul ofertei:
1 161 541,26 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
25.08.26 09:41
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
securitatea muncii.semnat.pdf
securitatea muncii.semnat.pdf
ID: 0ad81b7e-2e33-4f1d-afec-9a32a4cd81d2
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
2.-anexa-7-cerere-de-part.signed.semnat.pdf
2.-anexa-7-cerere-de-part.signed.semnat.pdf
ID: 125c2673-f2fc-4b1f-a7e2-fcd0990c43d8
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:53
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:53
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:53
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
situa_iile-financiare-2025.semnat.pdf
situa_iile-financiare-2025.semnat.pdf
ID: 46f2ddf5-cc69-4260-a625-f3fca3f72915
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
certificat privind lipsa restantelor - 1732299.semnat.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 1732299.semnat.pdf
ID: 548bb806-265d-4d36-b3c8-11a2a3ef0cbd
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
4.-anexa-8.-valab.signed.semnat.pdf
4.-anexa-8.-valab.signed.semnat.pdf
ID: 6b2f4b16-5117-429c-ae7d-75e4a0643bfc
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:53
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
a.14-dotari.signed.semnat.pdf
a.14-dotari.signed.semnat.pdf
ID: bb8dd7c9-c601-4a50-b485-08b5bfc2ee36
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:51
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
1.anexa.13.signed.semnat.semnat.pdf
1.anexa.13.signed.semnat.semnat.pdf
ID: dd03c4a1-2a43-4e1a-8a6a-17c546f2ed63
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:53
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 11:54
Data deschiderii:
24.08.26 15:14
3
Denumirea participantului:
Inteligent Instal
Preţul ofertei:
1 442 232,95 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
25.08.26 09:41
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
informații srl „inteligent instal” actualizat.signed.pdf
informații srl „inteligent instal” actualizat.signed.pdf
ID: 0876b509-12bd-4839-a312-b1e8d09e6d16
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:22
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
oferta grupa struguras negureni.signed.pdf
oferta grupa struguras negureni.signed.pdf
ID: 1801e772-fc32-4744-bd57-4aa3f3c08127
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:23
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
raport financiar inteligent instal 2025.semnat.signed.pdf
raport financiar inteligent instal 2025.semnat.signed.pdf
ID: 26779b9e-5e92-47bb-8484-a577084395e0
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:23
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
declarati anexe 7,8,13,14,15,.signed.pdf
declarati anexe 7,8,13,14,15,.signed.pdf
ID: 2f9bf569-5fdb-41c1-8610-f63921320947
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:22
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:22
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
perioada de garantie a lucrarilor.signed.pdf
perioada de garantie a lucrarilor.signed.pdf
ID: 3acf2c9d-4a8d-487c-857d-6c197c45ab50
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:22
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
oferta financiara formularul 3.1.signed.pdf
oferta financiara formularul 3.1.signed.pdf
ID: 3e5a9a3c-4452-4068-878f-64614b975acb
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:22
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
anexa 12 experiența similară.signed.pdf
anexa 12 experiența similară.signed.pdf
ID: 63f2e8a3-c933-4c5e-ba61-a79f1fbce2dc
Documente de calificare
Data încărcării:
21.08.26 10:24
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:23
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:23
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
extras din registrul de stat al persoanelor juridice 2025.signed.pdf
extras din registrul de stat al persoanelor juridice 2025.signed.pdf
ID: 8ce9009f-2658-406b-8192-85f4c1569642
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:22
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
certificat atestare garabajiu dorin.signed.pdf
certificat atestare garabajiu dorin.signed.pdf
ID: 92344b5d-5768-4fa9-8787-7a01627cf412
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:23
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
oferta grupa ghiocel negureni.signed.pdf
oferta grupa ghiocel negureni.signed.pdf
ID: b2a33877-31c7-4f48-a9c0-33f0e29a48a8
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:23
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
declaratie privind perioada de mobilizare.signed.pdf
declaratie privind perioada de mobilizare.signed.pdf
ID: dd45d30e-9259-4eb3-be9d-cc7274fc7c41
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:22
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
certificat privind lipsa restantelor - 1538937.semnat.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 1538937.semnat.pdf
ID: dfa8bb40-1bb8-438d-96f3-10338f0aefaa
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:23
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
aviz construcții 2026.signed.pdf
aviz construcții 2026.signed.pdf
ID: ff72b971-295d-4ae3-bed6-206af16b0478
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 10:22
Data deschiderii:
25.08.26 09:41
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK