Achiziţie publică
21665441
Servicii de reparații auto
1
Perioada de actualizare
de la 11.08.2026 11:31
până la 17.08.2026 10:30
până la 17.08.2026 10:30
2
Propunerea ofertelor
de la 17.08.2026 10:30
până la 01.09.2026 12:00
până la 01.09.2026 12:00
3
Licitaţie
de la 02.09.2026 15:00
până la 02.09.2026 15:09
până la 02.09.2026 15:09
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
228 038,49 MDL
Perioada clarificărilor:
11 aug 2026, 11:31 - 17 aug 2026, 10:30
Perioada de depunere a ofertelor:
17 aug 2026, 10:30 - 1 sept 2026, 12:00
Începutul licitației:
2 sept 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Servicii de reparații auto
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Str.Puskin-51
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
11 aug 2026, 11:18
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 11:31
Valoarea estimată (fără TVA)
228 038,49 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
2 280,38 MDL
Achizitii.md ID
21665441
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (servicii)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Str.Puskin-51
Durata contractului
10 sept 2026 11:21 - 31 dec 2026 11:21
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
1.1 Servicii de reparație și întreținere a vehiculelor de model Renault Master 2.8 TDI anul de producere 2000 win cod VF1FDBCH522531745) inclusiv piesele de schimb
CPV: 50100000-6 - Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
2)
Denumirea
1.2 Servicii de reparație și întreținere a vehiculelor de model Renault Megane 2, motor benzina 1600 cm3 (VIN COD. VF1LM1B0H40241399 ) anul de prod. 2008. Inclusiv piesele de schimb
CPV: 50100000-6 - Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
3)
Denumirea
1.3 Servicii de reparație și întreținere a vehiculelor de model Ford Transit 1995 cm3, anul de producere 2022, win cod (NM0EXXTTRENB36314) inclusiv piesele de schimb
CPV: 50100000-6 - Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
4)
Denumirea
1.4 Servicii de reparație și întreținere a vehiculelor de model Renault Master 2.5 TDI anul de producere 2004, win cod (VF1EDCUH631170325) inclusiv piesele de schimb.
CPV: 50100000-6 - Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
5)
Denumirea
1.5 Servicii de reparație și întreținere a vehiculelor de model Renault Fluence, motor motorina 1500 cm3, (VIN COD. VF1LZBS0545916288 ) anul de prod. 2011. Inclusiv piesele de schimb.
CPV: 50100000-6 - Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
6)
Denumirea
1.6 Servicii de reparație și întreținere a vehiculelor de model Dacia Duster, motor benzina 1600 cm3 4WD, (VIN COD. UU1HSDC5G51665491 ) anul de prod. 2014, Inclusiv piesele de schimb
CPV: 50100000-6 - Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
7)
Denumirea
1.7 Servicii de reparație și întreținere a vehiculelor de model Dacia Logan, motor benzina 1200 cm3, (VIN COD. UU14SDAG451330926 ) anul de prod. 2014, Inclusiv piesele de schimb
CPV: 50100000-6 - Servicii de reparare şi de întreţinere a vehiculelor şi a echipamentelor aferente şi servicii conexe
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Quality Standard
Preţul ofertei:
227 650 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
02.09.26 15:43
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:10
Data deschiderii:
2.09.26 15:37
anexa nr.22 specificații tehnice.semnat.pdf
anexa nr.22 specificații tehnice.semnat.pdf
ID: 20e5dc30-ae61-4ff8-ab19-bea31af07d3d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:10
Data deschiderii:
2.09.26 15:37
contract servicii evacuare .semnat.pdf
contract servicii evacuare .semnat.pdf
ID: 272ccc30-e127-491f-bf33-71d87e097967
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:10
Data deschiderii:
2.09.26 15:37
anexa nr.23 specificații de preț_.semnat.pdf
anexa nr.23 specificații de preț_.semnat.pdf
ID: 431efc3b-6448-41c7-8bdb-f188654b339d
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:10
Data deschiderii:
2.09.26 15:37
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:10
Data deschiderii:
2.09.26 15:37
certificat privind lipsa restantelor.semnat.pdf
certificat privind lipsa restantelor.semnat.pdf
ID: 74586bd3-6340-4e5d-a3df-36184f5f8f59
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:10
Data deschiderii:
2.09.26 15:37
informatie generală.semnat.pdf
informatie generală.semnat.pdf
ID: d3a26052-178b-41c9-8c73-74b064197c13
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:10
Data deschiderii:
2.09.26 15:37
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:10
Data deschiderii:
2.09.26 15:37
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:10
Data deschiderii:
2.09.26 15:37
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:10
Data deschiderii:
2.09.26 15:37
2
Denumirea participantului:
VECAUTO SERVICE SRL
Preţul ofertei:
227 700 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
5declaratieprivindvalabilitateaoferteisigned.pdf
ID: 03e7145f-fac9-46ee-82d1-5b19865093c3
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
0duaesigned.pdf
ID: 0decaf23-fec5-41ec-9ae2-40c832d91b9b
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
02certificatprivindlipsarestantelorsigned.pdf
ID: 3f1248c7-f758-464e-b212-c8a0b228ef4d
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
1informatiegeneralasigned.pdf
ID: 42243cfd-0401-4e00-ab13-1a21805a35e4
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
7declaratieprivinddotărilespecificesigned.pdf
ID: 8427c80d-7fa5-463d-9737-d9a163eda390
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
3garantiapentruofertasigned.pdf
ID: 88ac8171-176c-4e19-a74f-2d36be9200c7
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
8declaratieprivindpersonalulsigned.pdf
ID: a4b4903c-526c-4e70-8231-84facfea2c25
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
9locdeasteptariisigned.pdf
ID: adca111b-fd8a-4001-bb31-89a670699f91
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
6declaratieprivindlistaprincipalelorlivrarisigned.pdf
ID: bb58478a-aef8-4234-a8ca-9fe7bf49143d
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
41anexa22specificatiitehnicesigned.pdf
ID: c83d3038-e392-42b6-a62c-4f3d093b24d2
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
2cereredeparticiparesigned.pdf
ID: c8920390-d015-431f-915f-4d15f2a1e693
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
42anexa23specificațiideprețsigned.pdf
ID: cae90bfc-a080-433d-83b9-e3f5f4cdddba
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
01extrasdinregistruldestatalpersoanelorjuridicesigned.pdf
ID: de4b2459-e751-491e-830d-81609ee96d27
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
10evacuatorsigned.pdf
ID: ea4196ec-ed1c-4180-93e0-c75a35b291a3
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
2.09.26 15:44
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK