1
Perioada de actualizare
de la 12.08.2026 15:40
până la 24.08.2026 14:00
2
Propunerea ofertelor
de la 24.08.2026 14:00
până la 01.09.2026 14:00
3
Licitaţie
de la 02.09.2026 14:14
până la 02.09.2026 14:23
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 52 500 MDL
Perioada clarificărilor: 12 aug 2026, 15:40 - 24 aug 2026, 14:00
Perioada de depunere a ofertelor: 24 aug 2026, 14:00 - 1 sept 2026, 14:00
Începutul licitației: 2 sept 2026, 14:14

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

- Înălțime: 750 mm;
- Lățime: 500 mm;
- Adâncime: 400 mm;
- Cu 1 ușă și spațiu deschis;
- PFL, laminat (ДСП), grosimea 18-20 mm;
Bunul va corespunde cerințelor prevăzute în Anexa
nr. 3.2.
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Nicolae Titulescu 35
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Tatiana Gutium
Telefonul de contact
(022) 409-775
Datele achizitiei
Data publicării
10 aug 2026, 20:39
Data ultimilor modificări
18 aug 2026, 15:34
Valoarea estimată (fără TVA)
52 500 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
525 MDL
Achizitii.md ID
21665285
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Nicolae Titulescu 35
Durata contractului
3 sept 2026 15:30 - 30 dec 2026 15:30
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Noptieră pentru 1 persoană CPV: 39100000-3 - Mobilier
Cantitatea: 105.0
Unități de măsură: Bucata
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
duae.doc
Documentele la ofertă
-
12.08.26 15:40
duae.pdf duae.pdf
Documentele la ofertă
-
12.08.26 16:26
anexele nr. 1-5.pdf anexele nr. 1-5.pdf
Documentele la ofertă
-
12.08.26 16:51
anunț de participare.docx
Documentele la ofertă
-
17.08.26 13:51
documentația standard.docx
Documentele la ofertă
-
17.08.26 13:51
anunț de participare - modificat.pdf anunț de participare - modificat.pdf
Documentele la ofertă
-
18.08.26 15:34
documentația standard - modificată.pdf documentația standard - modificată.pdf
Documentele la ofertă
-
18.08.26 15:34

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

Goliat-Vita SRL

Preţul ofertei: 50 350 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

Moblasco

Preţul ofertei: 50 950,20 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări