Achiziţie publică
21664638
Lucrări de reparație si termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți r-nul Edineț
1
Perioada de actualizare
de la 07.08.2026 15:59
până la 13.08.2026 14:47
până la 13.08.2026 14:47
2
Propunerea ofertelor
de la 13.08.2026 14:47
până la 18.08.2026 14:17
până la 18.08.2026 14:17
3
Licitaţie
19.08.2026 15:00
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
1 007 643,33 MDL
Perioada clarificărilor:
7 aug 2026, 15:59 - 13 aug 2026, 14:47
Perioada de depunere a ofertelor:
13 aug 2026, 14:47 - 18 aug 2026, 14:17
Începutul licitației:
19 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Lucrări de reparație si termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți r-nul Edineț
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-4632, MOLDOVA, Edineț, s.Hancăuţi, s.Hancăuți
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
7 aug 2026, 15:09
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 14:47
Valoarea estimată (fără TVA)
1 007 643,33 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
10 076,43 MDL
Achizitii.md ID
21664638
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Cel mai bun raport cost - calitate
Adresa de livrare
MD-4632, MOLDOVA, Edineț, s.Hancăuţi, s.Hancăuți
Durata contractului
24 aug 2026 08:00 - 31 dec 2026 08:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Lucrări de reparație si termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți r-nul Edineț
CPV: 45400000-1 - Lucrări de finisare a construcţiilor
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
documentația standart lucrari_actualizata.docx
Documentele la ofertă
-instrucţiune pentru autoritățile contractante și ofertanţi, utilizată la inițierea şi desfăşurarea procedurilor de achiziţii publice de lucrări
7.08.26 15:59
Anunt_de_participare_lucrări .signed.pdf
Anunt_de_participare_lucrări .signed.pdf
Documentele la ofertă
-Anunț de participare privind achizitionarea Lucrărilor de reparatie și termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți, raionul Edineț
7.08.26 15:59
duae.doc
Documentele la ofertă
- declarație pe proprie răspundere, prin care operatorul economic confirmă îndeplinirea criteriilor de calificare și selecție necesare în cadrul procedurilor de achiziție publică în Republica Moldova.
7.08.26 15:59
Caiet de sarcini lucrări de reparație și termoizolare a clădirii centrului cultural s.Hancăuți .signed.pdf
Caiet de sarcini lucrări de reparație și termoizolare a clădirii centrului cultural s.Hancăuți .signed.pdf
Documentele la ofertă
-caiet de sarcini pentru cererea ofertei de preț pentru achizitia Lucrărilor de reparatie și termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți, raionul Edineț
7.08.26 15:59
formular nr. 5.pdf
formular nr. 5.pdf
Clarificări pentru participanți
-Catalog de prețuri unitare pentru obiectul: Lucrări de reparatie și termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți, raionul Edineț
11.08.26 14:43
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
ALARCON GROUP
Preţul ofertei:
1 007 200,28 MDL
Statut:
Învingător
Cel mai bun raport calitate-cost.
20.08.26 18:07
Motivul: Cel mai bun raport calitate-cost.
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:21
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:21
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:21
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:19
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 09:22
Data deschiderii:
18.08.26 14:17
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK