1
Perioada de actualizare
de la 07.08.2026 15:59
până la 13.08.2026 14:47
2
Propunerea ofertelor
de la 13.08.2026 14:47
până la 18.08.2026 14:17
3
Licitaţie
19.08.2026 15:00
4
Evaluare

5
Contract

Statut Evaluare
Valoarea estimată fără TVA 1 007 643,33 MDL
Perioada clarificărilor: 7 aug 2026, 15:59 - 13 aug 2026, 14:47
Perioada de depunere a ofertelor: 13 aug 2026, 14:47 - 18 aug 2026, 14:17

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

Publicitate
Publicitate

Lucrări de reparație si termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți r-nul Edineț

Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-4632, MOLDOVA, Edineț, s.Hancăuţi, s.Hancăuți
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Nina Samson
Telefonul de contact
067226494
Datele achizitiei
Data publicării
7 aug 2026, 15:59
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 14:47
Achizitii.md ID
21664638
CPV
45400000-1 - Lucrări de finisare a construcţiilor
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Cel mai bun raport cost - calitate
Surse de finanțare
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
documentația standart lucrari_actualizata.docx
Documentele la ofertă
-instrucţiune pentru autoritățile contractante și ofertanţi, utilizată la inițierea şi desfăşurarea procedurilor de achiziţii publice de lucrări
7.08.26 15:59
Anunt_de_participare_lucrări .signed.pdf Anunt_de_participare_lucrări .signed.pdf
Documentele la ofertă
-Anunț de participare privind achizitionarea Lucrărilor de reparatie și termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți, raionul Edineț
7.08.26 15:59
duae.doc
Documentele la ofertă
- declarație pe proprie răspundere, prin care operatorul economic confirmă îndeplinirea criteriilor de calificare și selecție necesare în cadrul procedurilor de achiziție publică în Republica Moldova.
7.08.26 15:59
Caiet de sarcini lucrări de reparație și termoizolare a clădirii centrului cultural s.Hancăuți .signed.pdf Caiet de sarcini lucrări de reparație și termoizolare a clădirii centrului cultural s.Hancăuți .signed.pdf
Documentele la ofertă
-caiet de sarcini pentru cererea ofertei de preț pentru achizitia Lucrărilor de reparatie și termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți, raionul Edineț
7.08.26 15:59
formular nr. 5.pdf formular nr. 5.pdf
Clarificări pentru participanți
-Catalog de prețuri unitare pentru obiectul: Lucrări de reparatie și termoizolare a clădirii Centrului Cultural din satul Hancăuți, raionul Edineț
11.08.26 14:43
Data:
7 aug 2026, 16:13
Subiectul întrebării:
clarificari
Întrebare:
care este sursa de finantare ? FNDRL?
Răspuns (7 aug 2026, 16:28):
Sursa de finanțare DRRM
Data:
11 aug 2026, 11:37
Subiectul întrebării:
Forma f5
Întrebare:
Buna ziua, atasati va rog formularul desfasurat f5
Răspuns (11 aug 2026, 14:50):
Buna ziua, am atașat fofmularul nr.5
Data:
12 aug 2026, 10:22
Subiectul întrebării:
Sesizare privind neconformitățile tehnice și abaterile de la standardele europene (EN)
Întrebare:
Prin prezenta, în calitate de operator economic interesat, vă supunem atenției de abateri tehnice și contradicții normative. Contradicția cu standardul european EN 13162 privind introducerea criteriului de „densitate”:La pozițiie „plăci din vată minerală, gr. 100mm,30 mm (densitatea de 135kg/m³)”. Abaterea: Conform standardului de referință EN 13162 (adoptat ca standard național SM EN 13162), densitatea brută (kg/m³) NU mai este un criteriu de performanță. Devizul omite specificarea indicilor obligatorii conform EN 13162, cum ar fi:Rezistența la tracțiune perpendiculară pe fețe (clasa TR): Pentru fațade este obligatorie clasa TR10 sau TR15 (minim 10-15 kPa).Rezistența la compresiune (clasa CS(10)): Minim 20-30 kPa si valoarea coeficientului de transfer termic λ.((ex: λ ≤ 0,035 - 0,037 W/mK).
Răspuns (12 aug 2026, 13:01):
Observația este corectă. Documentația va fi ajustată conform EN 13162, prin eliminarea criteriului de densitate și includerea parametrilor obligatorii (TR, CS(10), λ).
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.