1
Perioada de actualizare
de la 24.07.2026 15:04
până la 31.07.2026 14:46
2
Propunerea ofertelor
de la 31.07.2026 14:46
până la 26.08.2026 14:47
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA 221 249 MDL
Perioada clarificărilor: 24 iul 2026, 15:04 - 31 iul 2026, 14:46
Perioada de depunere a ofertelor: 31 iul 2026, 14:46 - 26 aug 2026, 14:47
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Dimensiunea 13-25 mm. Conținutul mijlociu ( nu mai mult de ) cenușă 9,4%, umiditate 4,9%, sulf 1,7%.
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
3100, MOLDOVA, mun.Bălţi, mun.Bălţi, Pacii nr.87
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Matei Savca
Telefonul de contact
079806122
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
26 aug 2026, 15:01
Valoarea estimată (fără TVA)
221 249 MDL
Achizitii.md ID
21659517
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
3100, MOLDOVA, mun.Bălţi, mun.Bălţi, Pacii nr.87
Durata contractului
30 aug 2026 03:00 - 31 dec 2026 14:04
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cărbune AM CPV: 09200000-1 - Petrol, cărbune şi produse petroliere
Cantitatea: 45.0
Unități de măsură: Tona; tona metrica (1000 kg)
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
202607241448_document.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
24.07.26 15:04
202607241447_anunț de participare anexa 2.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
24.07.26 15:04
202607241448_Anexa nr_1_115.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
24.07.26 15:04
Комиссия
Prenume
Savca Matei
IDNP/IDNO
MD-IDNO-1006601002684
Funcţia
---

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.

2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

Lesobaza

Preţul ofertei: 296 250 MDL
Statut: Învingător
Motivul: unicul participant
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări