Public procurement
21671918
Lucrări de reparație capitală a rețelei exterioare pentru livrarea agentului termic în unitatea militară din mun. Cahul.
1
Enquiry period
with 03.09.2026 14:21
to 09.09.2026 10:00
to 09.09.2026 10:00
5 days left
2
Bidding period
with 09.09.2026 10:00
to 15.09.2026 10:00
to 15.09.2026 10:00
3
Auction
4
Evaluation
5
Bids have been evaluated
Status
Active
Estimated value without VAT
416 666,67 MDL
Period of clarifications:
3 Sep 2026, 14:21 - 9 Sep 2026, 10:00
Submission of proposals:
9 Sep 2026, 10:00 - 15 Sep 2026, 10:00
Auction start date:
will not be used
Supplier technical support:
(+373) 79999801
This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.
Rețeaua termică este împărțită în patru tronsoane. Lungimile traseelor sunt: Tronsonul 1 - 30,00 m; Tronsonul 2 - 43,00 m; Tronsonul 3 - 8,20 m; Tronsonul 4 - 37,00 m. Lungimea totală a traseului este 118,20 m. Conductele tur-retur prevăzute pentru montare au lungimea totală de 236,40 m: 60,00 m pe Tronsonul 1, 86,00 m pe Tronsonul 2, 16,40 m pe Tronsonul 3 și 74,00 m pe Tronsonul 4. Conducta principală solicitată este țeavă din oțel preizolată cu poliuretan rigid PUR, DN 125, diametrul exterior al țevii din oțel 133x4,0 mm și diametrul mantalei 200 mm, inclusiv elementele fasonate și accesoriile compatibile prevăzute în Formularul nr. 1B.
Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD2021, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, şos.Hînceşti 84
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
3 Sep 2026, 12:31
Date modified
3 Sep 2026, 14:38
Estimated value (without VAT)
416 666,67 MDL
Achizitii.md ID
21671918
MTender ID
Type of procedure
Request price offers (works)
Award criteria
The lowest price
Delivery address
MD2021, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, şos.Hînceşti 84
Contract period
5 Oct 2026 14:21 - 31 Dec 2026 14:21
List of positions
1)
Title
Lucrări de reparație capitală a rețelei exterioare pentru livrarea agentului termic în unitatea militară din mun. Cahul.
CPV: 45231113-0 - Pipeline relaying works
Quantity: 1.0
Unit of measurement: Reparatie conventionala
Subscription settings saved.
Remember, you can always go back to the Subscriptions section and make changes to the frequency of receiving letters, delete or add categories and customers.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Insufficient funds
You do not have enough funds in your account to set up a subscription. Top up your account, to continue.
Subscription Setup
Subscribe to daily email notifications according to selected CPV and/or IDNO categories for the period:
The subscription cost is 30 MDL with VAT per month.
View Regulations.
Documents of the procurement procedure
anunt de participare rte um cahul.signed.signed.signed.pdf
anunt de participare rte um cahul.signed.signed.signed.pdf
tenderNotice
Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la procedura de achiziție privind executarea următoarelor lucrări.
3.09.26 14:21
Lot documents
caiet de sarcini rte um cahul. doc.signed.signed.signed.pdf
Cerințele prezentului Caiet de sarcini sunt cerințe minime. Ofertantul va asigura îndeplinirea integrală a acestora, precum și a tuturor operațiunilor și cantităților prevăzute în Lista cantităților de lucrări (Formularul nr. 1B). Nu se admit omiterea sau modificarea unilaterală a pozițiilor și cantităților din Formularul nr. 1B.
3.09.26 14:38
ds rte um cahul.signed.signed.signed.pdf
Prezenta Documentație conține anexe destinate inițierii, publicării, atribuirii și modificării procedurilor de achiziții publice, precum și destinate să faciliteze elaborarea și prezentarea ofertei, şi a documentelor care să permită grupului de lucru examinarea şi evaluarea tuturor ofertelor depuse.
3.09.26 14:38
duae.doc
Documentul unic de achiziții european, (în continuare, DUAE) este o declarație pe proprie răspundere, prin care operatorul economic confirmă îndeplinirea criteriilor de calificare și selecție necesare în cadrul procedurilor de achiziție publică în Republica Moldova.
3.09.26 14:38
anunt de participare rte um cahul.signed.signed.signed.pdf
Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la procedura de achiziție privind executarea următoarelor lucrări.
3.09.26 14:38
lista cu cantități de lucrări (f1b), retele termice exterioare bg 3 imo, mun. cahul.docx
Lista cu cantități de lucrări F1B
3.09.26 14:38
At the moment there are no questions to lot
Clarifications
Document successfully signed
OK