1
Enquiry period
with 03.09.2026 14:21
to 09.09.2026 10:00
5 days left
2
Bidding period
with 09.09.2026 10:00
to 15.09.2026 10:00
3
Auction
will not be used
4
Evaluation

5
Contract

Status Enquiry period
Estimated value without VAT 416 666,67 MDL
Period of clarifications: 3 Sep 2026, 14:21 - 9 Sep 2026, 10:00
Submission of proposals: 9 Sep 2026, 10:00 - 15 Sep 2026, 10:00

Supplier technical support:

(+373) 79999801


This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.

Advertising
Subscribe
Advertising

Rețeaua termică este împărțită în patru tronsoane. Lungimile traseelor sunt: Tronsonul 1 - 30,00 m; Tronsonul 2 - 43,00 m; Tronsonul 3 - 8,20 m; Tronsonul 4 - 37,00 m. Lungimea totală a traseului este 118,20 m. Conductele tur-retur prevăzute pentru montare au lungimea totală de 236,40 m: 60,00 m pe Tronsonul 1, 86,00 m pe Tronsonul 2, 16,40 m pe Tronsonul 3 și 74,00 m pe Tronsonul 4. Conducta principală solicitată este țeavă din oțel preizolată cu poliuretan rigid PUR, DN 125, diametrul exterior al țevii din oțel 133x4,0 mm și diametrul mantalei 200 mm, inclusiv elementele fasonate și accesoriile compatibile prevăzute în Formularul nr. 1B.

Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
MD2021, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, şos.Hînceşti 84
Web site
---
The contact person
Full name
Petru Prodius
Contact phone
022 25-24-70; 062161754
Purchase data
Date created
3 Sep 2026, 14:21
Date modified
3 Sep 2026, 14:38
Achizitii.md ID
21671918
CPV
45230000-8 - Lucrări de construcţii de conducte, de linii de comunicaţii şi electrice, de autostrăzi, de şosele, de aerodromuri şi de căi ferate; lucrări de nivelare
Type of procedure
Request price offers (works)
Award criteria
The lowest price
Funding sources
Advertising
Documents of the procurement procedure
anunt de participare rte um cahul.signed.signed.signed.pdf anunt de participare rte um cahul.signed.signed.signed.pdf
tenderNotice
Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la procedura de achiziție privind executarea următoarelor lucrări.
3.09.26 14:21
Question's name
Question
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.