1
Enquiry period
with 02.09.2026 15:06
to 08.09.2026 00:00
4 days left
2
Bidding period
with 08.09.2026 00:00
to 15.09.2026 08:30
3
Auction
16.09.2026 15:00
4
Evaluation

5
Contract

Status Enquiry period
Estimated value without VAT 444 265 MDL
Period of clarifications: 2 Sep 2026, 15:06 - 8 Sep 2026, 0:00
Submission of proposals: 8 Sep 2026, 0:00 - 15 Sep 2026, 8:30

Supplier technical support:

(+373) 79999801

Advertising
Subscribe
Advertising

Lucrări de reparație capitală în beton a unui sector de drum în s. Cornești, r. Hîncești.

Information about customer
Fiscal code/IDNO
Address
3448, MOLDOVA, Hînceşti, s.Secăreni, s.Secăreni
Web site
---
The contact person
Full name
Gheorghe Cojocaru
Contact phone
373 269 44 236
Purchase data
Date created
2 Sep 2026, 15:06
Date modified
2 Sep 2026, 16:41
Achizitii.md ID
21671558
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Type of procedure
Request price offers (works)
Award criteria
The lowest price
Funding sources
Advertising
Documents of the procurement procedure
doc.standart dr,bet.2025.docx
Bidding Documents
-Documentația standart
2.09.26 15:06
cs, v2.signed.pdf cs, v2.signed.pdf
Bidding Documents
-Caiet de sarcini
2.09.26 15:06
anunț de participar1.signed.pdf anunț de participar1.signed.pdf
Bidding Documents
-Anunț de participare
2.09.26 15:06
duae,dr.bet.2025.docx
Bidding Documents
-DUAE
2.09.26 15:06
Date:
2 Sep 2026, 16:41
Question's name:
12. Termenii și condițiile de livrare/prestare/executare solicitați: iulie- septembrie 2026.
Question:
cum puteti solicita termenii de executie iulie-septembrie, daca dvs in septembrie ati incarcat licitatia pe platforma ?
Date:
2 Sep 2026, 16:45
Question's name:
40. Alte informații relevante: Pînă la ședința grupului de lucru pentru evaluarea ofertelor depuse la concursul respectiv va fi organizată o deplasare în teritoriu pentru familiarizărea cu sectoarele de drum, preconizate reparației cu participarea reprentanților primăriei., responsabilului tehnic desemnat de către primărie și reprezentanților Operatorului Economic plasat pe locul 1 (potențialul cîștigător al concursului). Achitările vor fi executate pe parcursul anilor 2024-2025, dintre care în anul 2024, 460mii lei, restul pînă la 31.05.2025. În cazul identificării surselor disponibile, achitarea v-a fi executată în întregime în a. 2024.
Question:
descifrati va rog informatia pe care ati scris, multumim
Date:
2 Sep 2026, 16:54
Question's name:
garantie lucrari
Question:
termenul de garantie min 4 ani pentru lucrarile de REPARATIE CAPITALA solicitate beton cu grosime h 12cm si plasa d3 mm si cel mai important fundatia de h 10cm, voi ce glumiti? normele tehnici pentru structura drumului este de minim h 15 cm, rugam sa modificati termenul de garantie intr-un 1 an, multumim
Question's name
Question
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.