Select the type of procedure
Commercial procurement
21667232
1
Enquiry period
with
14.08.2026 15:19
to 20.08.2026 10:51
to 20.08.2026 10:51
2
Bidding period
with
20.08.2026 10:51
to 27.08.2026 10:51
to 27.08.2026 10:51
3
Auction
will not be used
4
Evaluation
5
Contract
Status
Evaluation
Estimated value without VAT
250 000 MDL
Period of clarifications:
14 Aug 2026, 15:19 - 20 Aug 2026, 10:51
Submission of proposals:
20 Aug 2026, 10:51 - 27 Aug 2026, 10:51
Supplier technical support:
(+373) 79999801
This procedure is carried out without auction. Your offer is final and must contain the entire list of required documents.
Subscribe impossible
during the period Evaluation
Elaborarea proiectului tehnic de deschidere si exploatare a gropii de împrumut pentru extragerea materialului argilos destinat construcției și reabilitării digurilor de protecție ale râului Nistru
Elaborarea proiectului tehnic de recultivare a gropii de împrumut .
Information about customer
Title
Fiscal code/IDNO
Address
MD-6535, MOLDOVA, Anenii Noi, s.Teliţa, s.Teliţa r-l Anenii Noi
Web site
---
The contact person
Purchase data
Date created
14 Aug 2026, 15:19
Date modified
14 Aug 2026, 16:24
Achizitii.md ID
21667232
MTender ID
CPV
71200000-0 - Servicii de arhitectură şi servicii conexe
Type of procedure
Low cost purchase
Award criteria
The best price-quality ratio
Funding sources
List of lots
Active
Documents of the procurement procedure
documentaţia standard pentru cop pentru groapa de imrumut.docx
Bidding Documents
-documentatia standart
14.08.26 15:19
anunt repetat groapa de imprumut.docx 1.signed.pdf
anunt repetat groapa de imprumut.docx 1.signed.pdf
tenderNotice
-anunt
14.08.26 15:19
Date:
14 Aug 2026, 16:24
Question's name:
Clarificari
Question:
Spuneti va rog in baza caror investigatii a fost determinat terenul 1043106 pentru groapa de imprumut. Aveti studiile geologice si pedologice al terenului in care se specifica ca terasamentul este de tip argilos? Spunetine va rog care este volumul necesar de extragere amaterialului argilos pentru digurile de protectie? În pretul de licitatie a fost prevazut calcul pentru proiectul de Evaluare a impactului asupra mediului conform Legii 86/2014?
Answer (19 Aug 2026, 10:51):
Acest sector este coordonat cu agentia resurse geologice. Pretul include si lucrarile de laborator care urmeaza sa ne fie prezentate odata cu schitele de explorare. Cantitatea prevazuta de caietul de sarcini pentru necesitati de reabilitare a digurilor este de circa 1 milion de metri cubi
Only authorized platform users may ask questions during the clarification period.
Document successfully signed
OK