Выберите тип процедуры
Коммерческая закупка
21671968
1
Период разъяснений
с
03.09.2026 14:51
по 14.09.2026 13:00
по 14.09.2026 13:00
осталось 10 дней
2
Подача предложений
с
14.09.2026 13:00
по 22.09.2026 13:30
по 22.09.2026 13:30
3
Аукцион
23.09.2026 15:00
4
Оценка
5
Контракт
Статус
Период разъяснений
Оценочная стоимость без НДС
22 000 000 MDL
Период уточнений:
3 сен 2026, 14:51 - 14 сен 2026, 13:00
Подача предложений:
14 сен 2026, 13:00 - 22 сен 2026, 13:30
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Подписаться невозможно
в период Период разъяснений
Achiziționarea dispozitivelor medicale Achiziționarea dispozitivelor medicale Sistemul de filtrare cu flux tangential ultrafiltrare/diafiltrare conform necesității IMSP CNTS REPETAT
Информация о заказчике
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
3 сен 2026, 14:51
Дата последних изменений
3 сен 2026, 16:53
Achizitii.md ID
21671968
MTender ID
CPV
33100000-1 - Echipamente medicale
Тип процедуры
Открытый торг
Критерии присуждения
Самая низкая стоимость
Источники финансирования
Список лотов
Лот № 1 - Lotul nr. 1 - Sistemul de filtrare cu flux tangential ultrafiltrare/diafiltrare
Бюджет: 22000000.0 MDL
Активный
Документы процедуры закупок
anunț de participare 03.09.2026 cnts repetat.signed.pdf
anunț de participare 03.09.2026 cnts repetat.signed.pdf
Документация к предложению
-
3.09.26 14:51
Дата:
3 сен 2026, 16:53
Название вопроса:
Kit de flux pe ciclu de unica folosință
Вопрос:
Stimate autoritate !
Sistemul de filtrare cu flux tangential ultrafiltrare/diafiltrare, fiind un sistem modern permite procesarea plasmei in cantități mai mari, folosind un kit de unica folosință reduceți semnificativ numarul de proceduri de ultrafiltrare/diafiltrare, insă crește volumul ce poate fi procesat într-un singur proces de ultrafiltrare, lotul de preparat devine mai mare și sinecostul preparatului va deveni mai mic.
La aceasta procedura nimeni nu a participat in procedura anterioara din motiv ca cerinta de livrare si includere in bugetul alocat nu doar a sistemului de filtrare cu flux tangential ultrafiltrare/diafiltrare dar si suplimentar - 100 de proceduri (kituri) de ultrafiltrare/diafiltrare schimba totalmente situatia.
Pentru ca Beneficiarul sa se poata incadra în bugetul alocat, ar trebui să reduceți semnificativ nr. de consumabile de unică folosință sau in general sa excludeti acele 100 de proceduri (kituri) solicitate.
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.
Документ успешно подписан
OK