1
Период разъяснений
с 01.09.2026 15:14
по 04.09.2026 16:00
остался 1 день
2
Подача предложений
с 04.09.2026 16:00
по 07.09.2026 16:00
3
Аукцион

4
Оценка
5
Предложения рассмотрены
Статус Активный
Оценочная стоимость без НДС 20 000 MDL
Период уточнений: 1 сен 2026, 15:14 - 4 сен 2026, 16:00
Подача предложений: 4 сен 2026, 16:00 - 7 сен 2026, 16:00
Начало аукциона: не будет использоваться

Техническая служба поддержки для поставщиков:

(+373) 79999801


Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.

Cărucior de intervenție în caz de urgență cu suprafață de lucru și
spațiu de depozitare.
Montat pe 4 rotile pivotante, antistatice, cel puțin două roți dotate cufrână.
750x475x920H
Suprafața de lucru cu margini ridicate, pe întreg perimetrul, finisată cu un strat anti-alunecare.
Latura lungă are cel puțin 4 sertare laterale, pentru depozitarea
medicamentelor, consumabilelor și echipamentelor medicale mici.
Fiecare sertar dotat cu o bandă pentru identificare a conținutului.
Sertarele cu mâner încastrat, lăsând partea din față complet plată.
Sistem central de încuiat pentru toate sertarele.
Cheie unică pentru fiecare cărucior.
Interiorul sertarelor este personalizabil cu organizatori de spațiu.
Garnitură integrată pentru coș de gunoi cu capac și recipientul cu
capac pentru obiecte ascuțite.
Blat plat glisant, alunecă înăuntru/în afară de sub suprafața de lucru, pentru extinderea spațiul de lucru.
O latură scurtă posedă mâner cu bară de împingere, pentru
transportarea troliului.
Dotat cu raft lateral glisat, raft suport echipament (defibrilator,
monitor), cutie depozitare, stativ pentru transfuzii I.V. cu cârlige,
priză, placă pentru RCP, suport rezervor de oxigen
Dotări Raft lateral glisant
Raft suport echipament (defibrilator, monitor)
Cutie depozitare
Stativ pentru transfuzii I.V. cu cârlige,
Priză electrică
Placă pentru RCP
Suport rezervor de oxigen
Butelie oxigen minim 5 litri cu reductor și posibilitatea de ajustare a fluxului (interval minim 1-15 litri) pentru conectarea interfeței de
oxigenoterapie.
Defibrilator semi automat, bifazic, destinat pentru cartdioversie
electrică externă pentru adult și copil. Defibrilatorul va inc
Информация о заказчике
Фискальный код/IDNO
Адрес
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, Grenoble nr.147
Веб сайт
---
Контактное лицо
Ф.И.О
Stoicev Tatiana
Контактный номер
+37369895255
Эл. адрес
Данные о закупке
Дата создания
Дата последних изменений
2 сен 2026, 10:09
Оценочная стоимость (без НДС)
20 000 MDL
Achizitii.md ID
21671341
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Адрес поставки
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chisinau, str.Grenoble 147
Срок действия контракта
21 сен 2026 03:00 - 31 дек 2026 02:00
Список позиций
1)
Название
,,Cărucior de intervenție în caz de urgență cu suprafață de lucru și spațiu de depozitare,,.REPETAT CPV: 33100000-1 - Медицинское оборудование
Количество: 1.0
Ед. измерения: Bucata
Реклама
Документы процедуры закупок
anexa 23 ,22 REPETAt
Техническая спецификация
specificatii tehnice si de pret
1.09.26 15:14
documente REPETAT
Техническая спецификация
documente pentru oferta
1.09.26 15:14
anunt de participare final REPETAt
Техническая спецификация
anunt de participare
1.09.26 15:14
Obiectul achiziției
Дата:
2 сен 2026, 10:09
Название вопроса:
clarificare
Вопрос:
Bună ziua, vă solicităm o clarificare cu privire la următoarele poziții incluse în caietul de sarcini: 1.Suport rezervor de oxigen; 2.Butelie oxigen minim 5 litri cu reductor și posibilitate de ajustare a fluxului (interval minim 1–15 litri), pentru conectarea interfeței de oxigenoterapie; 3.Defibrilator semi-automat, bifazic, destinat cardioversiei electrice externe pentru adulți și copii. Aceste trei poziții corespund unor coduri CPV distincte față de codul CPV aferent cărucioarelor/mobilierului medical mobil, care constituie obiectul de bază al lotului, aparținând categoriilor de echipamente de oxigenoterapie, respectiv de defibrilatoare. Includerea lor în același lot cu cărucioarele de intervenție nu corespunde principiului organizării loturilor pe coduri CPV distincte și poate restrânge nejustificat concurența, întrucât producătorii/furnizorii de cărucioare medicale nu sunt, de regulă, aceiași cu furnizorii de echipamente de oxigenoterapie sau de defibrilatoare. În consecință, vă rugăm să excludeți cele trei poziții menționate mai sus din specificația tehnică a acestui lot. În cazul în care Autoritatea Contractantă consideră necesară menținerea acestor poziții în cadrul lotului, vă rugăm să majorați corespunzător valoarea estimată a lotului, întrucât costul buteliei de oxigen cu reductor și al defibrilatorului semi-automat bifazic depășește de aproximativ 3 ori valoarea unui cărucior de intervenție, iar valoarea estimată actuală nu reflectă costul real al echipamentului solicitat. Vă mulțumim pentru înțelegere și așteptăm răspunsul dumneavoastră.
Obiectul achiziției
Дата:
2 сен 2026, 10:21
Название вопроса:
dimensiuni
Вопрос:
Caietul de sarcini prevede dimensiunile 750x475x920H (mm). Vă rugăm să confirmați dacă este acceptabilă o toleranță/interval al înălțimii de până la 980 mm, respectiv să acceptați modificarea specificației tehnice astfel încât să permită un interval de înălțime de 920–980 mm, pentru a nu restrânge nejustificat concurența în cazul echipamentelor conforme din punct de vedere funcțional, dar cu o înălțime ușor superioară celei indicate. Diferența de înălțime nu afectează funcționalitatea, ergonomia sau utilizarea căruciorului, fiind determinată de configurația constructivă a modelului.
Название вопроса
Вопрос
Разъяснения