1
Период разъяснений
с 01.09.2026 14:50
по 11.09.2026 10:00
осталось 8 дней
2
Подача предложений
с 11.09.2026 10:00
по 22.09.2026 10:00
3
Аукцион
не будет использоваться
4
Оценка

5
Контракт

Статус Период разъяснений
Оценочная стоимость без НДС 1 000 000 MDL
Период уточнений: 1 сен 2026, 14:50 - 11 сен 2026, 10:00
Подача предложений: 11 сен 2026, 10:00 - 22 сен 2026, 10:00

Техническая служба поддержки для поставщиков:

(+373) 79999801


Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.

Реклама
Подписаться
Реклама

Conform Caietului de sarcini

Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD-2033, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Chişinău, Piaţa Marii Adunări Naţionale, 1
Веб сайт
---
Контактное лицо
Ф.И.О
Eugeniu Abașev
Контактный номер
(022)27-74-76
Эл. адрес
Данные о закупке
Дата создания
1 сен 2026, 14:50
Дата последних изменений
2 сен 2026, 13:51
Achizitii.md ID
21671325
CPV
72260000-5 - Servicii de software
Тип процедуры
Открытый торг
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Реклама
Документы процедуры закупок
duae.doc
Документация к предложению
-
1.09.26 14:50
caietul de sarcini.signed (1).pdf caietul de sarcini.signed (1).pdf
Документация к предложению
-
1.09.26 14:50
documentația standard.docx
Документация к предложению
-
1.09.26 14:50
Дата:
2 сен 2026, 13:51
Название вопроса:
Corelarea termenului de 71 de zile cu perioadele de recepție (UAT)
Вопрос:
Conform pct. 2 din capitolul B „Livrabile", termenul final de implementare și punere în producție este de maximum 71 de zile calendaristice de la contractare. Totodată, pct. 3.2 prevede că autoritatea contractantă efectuează testarea de acceptanță în maximum 15 zile lucrătoare de la notificarea privind finalizarea fiecărui livrabil. Pentru cele 6 livrabile prevăzute, perioadele de recepție ar putea cumula până la 90 de zile lucrătoare, depășind durata totală a contractului. Vă rugăm să clarificați dacă perioadele de recepție și UAT ale autorității contractante se includ în cele 71 de zile calendaristice sau suspendă curgerea acestui termen, precum și să confirmați că întârzierile generate de procesul de recepție nu vor fi imputate prestatorului.
Дата:
2 сен 2026, 13:55
Название вопроса:
Prelungirea termenelor în cazul indisponibilității platformelor guvernamentale
Вопрос:
Termenul de punere în producție este 15.12.2026, iar termenul de valabilitate a contractului — 31.12.2026. Realizarea livrabilelor depinde de accesul la mediile de test MPass, MConnect (RSP, RSUD, SIME) și MLog, de alocarea resurselor în MCloud, precum și de coordonarea Modelului Unitar de Design cu Agenția de Guvernare Electronică. Vă rugăm să clarificați dacă termenul de execuție și termenul de valabilitate a contractului se prelungesc în situația în care întârzierile sunt cauzate de indisponibilitatea acestor servicii sau de întârzierea avizelor din partea terților, precum și care este mecanismul contractual de constatare a acestor situații.
Название вопроса
Вопрос
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.