1
Период разъяснений
с 12.08.2026 14:44
по 14.08.2026 12:30
2
Подача предложений
с 14.08.2026 12:30
по 17.08.2026 14:00
3
Аукцион
не будет использоваться
4
Оценка

5
Контракт

Статус Оценка
Оценочная стоимость без НДС 216 000 MDL
Период уточнений: 12 авг 2026, 14:44 - 14 авг 2026, 12:30
Подача предложений: 14 авг 2026, 12:30 - 17 авг 2026, 14:00

Техническая служба поддержки для поставщиков:

(+373) 79999801


Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.

Реклама
Реклама

Amenajarea unui teren de joacă pentru copii, inclusiv livrarea, montarea și punerea în funcțiune a echipamentelor de joacă în satul Ghidighici, mun. Chișinău

Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
2088, MOLDOVA, mun.Chişinău, s.Ghidighici, A. Mateevici 2
Веб сайт
---
Контактное лицо
Ф.И.О
Victoria Calmis
Контактный номер
+37379353946
Данные о закупке
Дата создания
12 авг 2026, 14:44
Дата последних изменений
12 авг 2026, 18:29
Achizitii.md ID
21666119
CPV
37500000-3 - Jocuri şi jucării; atracţii de bâlci
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Реклама
Документы процедуры закупок
caiet de sarcini.signed.pdf caiet de sarcini.signed.pdf
Документация к предложению
-
12.08.26 14:44
an_1_870_md (3).signed.pdf an_1_870_md (3).signed.pdf
Документация к предложению
-
12.08.26 14:44
caiet de sarcini.docx
Документация к предложению
-
12.08.26 14:44
Дата:
12 авг 2026, 18:29
Название вопроса:
dimensiunile complexului de joacă?
Вопрос:
Vă rugăm să precizați dimensiunile complexului de joacă solicitat (lungime × lățime × înălțime)
Ответ (13 авг 2026, 11:12):
Complexul de joacă solicitat urmează să fie amplasat într-un spațiu disponibil cu dimensiunile maxime de 9 × 9 m. În acest sens, ofertanții vor propune un complex de joacă a cărui configurație și dimensiuni se încadrează în suprafața menționată, cu respectarea zonelor de siguranță prevăzute de standardele aplicabile. Înălțimea și configurația complexului vor fi stabilite de ofertant, astfel încât acesta să fie adecvat și sigur pentru utilizarea de către copii cu vârsta de până la 14 ani, asigurând diversitatea elementelor de joacă și funcționalitatea ansamblului.
Дата:
13 авг 2026, 13:02
Название вопроса:
materiale pentru echipamente
Вопрос:
Vă rugăm să indicați clar din ce materiale trebuie să fie fabricate complexul multifuncțional de joacă și celelalte echipamente de joacă prevăzute în specificația tehnică, precum și să stabiliți cerințele minime privind calitatea, rezistența, durabilitatea și comportarea acestora la intemperii și exploatare intensivă. Lipsa acestor cerințe permite ofertarea unor echipamente cu diferențe semnificative de calitate, durabilitate și cost, fără a asigura comparabilitatea obiectivă a ofertelor. De asemenea, vă rugăm să precizați dacă caracteristicile calitative și de exploatare ale echipamentelor ofertate vor fi luate în considerare la evaluarea ofertelor sau dacă desemnarea câștigătorului se va realiza exclusiv în funcție de preț, dintre ofertele considerate conforme.
Ответ (13 авг 2026, 17:28):
Cerințele privind materialele, calitatea și caracteristicile tehnice ale echipamentelor sunt deja prevăzute în Caietul de sarcini și reprezintă cerințele minime obligatorii pe care trebuie să le îndeplinească toate echipamentele ofertate. În acest sens, echipamentele vor fi fabricate din materiale rezistente la exploatarea în exterior, respectiv oțel protejat anticoroziv, elemente din HDPE rezistente la radiații UV, elemente de fixare zincate și alte materiale prevăzute în specificația tehnică, cu respectarea standardelor EN 1176 și EN 1177 sau echivalent. De asemenea, echipamentele trebuie să fie noi, să beneficieze de o garanție minimă de 36 de luni și să fie însoțite de declarații de conformitate, fișe tehnice și certificate de garanție, conform prevederilor Caietului de sarcini. Autoritatea contractantă nu stabilește cerințe suplimentare față de cele prevăzute în documentația de atribuire. Evaluarea ofertelor se va realiza în conformitate cu criteriul de atribuire stabilit în documentația de achiziție. Caracteristicile tehnice și calitative vor fi analizate exclusiv din perspectiva îndeplinirii cerințelor minime obligatorii prevăzute în Caietul de sarcini, iar dintre ofertele declarate conforme va fi desemnată câștigătoare oferta care corespunde criteriului de atribuire prevăzut în documentația de atribuire.
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.