Выберите тип процедуры
Коммерческая закупка
21666007
1
Период разъяснений
с
12.08.2026 13:19
по 24.08.2026 11:00
по 24.08.2026 11:00
2
Подача предложений
с
24.08.2026 11:00
по 02.09.2026 10:00
по 02.09.2026 10:00
3
Аукцион
не будет использоваться
4
Оценка
5
Контракт
Статус
Оценка
Оценочная стоимость без НДС
38 354 860 MDL
Период уточнений:
12 авг 2026, 13:19 - 24 авг 2026, 11:00
Подача предложений:
24 авг 2026, 11:00 - 2 сен 2026, 10:00
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.
Подписаться невозможно
в период Оценка
Conform cerințelor caietelor de sarcini
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Bucuriei 12a
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
12 авг 2026, 13:19
Дата последних изменений
14 авг 2026, 11:03
Achizitii.md ID
21666007
MTender ID
CPV
45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Тип процедуры
Открытый торг
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Список лотов
Документы процедуры закупок
anunț de participare lucrari slurry seal r13.pdf
anunț de participare lucrari slurry seal r13.pdf
Документация к предложению
-
12.08.26 13:19
caiet de sarcini lot 1 r13 km 22+310-32+570 (modificat).docx
История документа
-
caiet de sarcini lot 1 r13 km 22+310-32+570 (modificat).docx
ID: 1cd52ad8-30f0-47e7-9d70-1187b30dfb39
Документация к предложению
-
caiet de sarcini lot 1 slarry seal r13 km22+310-32+570.docx
ID: 1cd52ad8-30f0-47e7-9d70-1187b30dfb39
Документация к предложению
Документация к предложению
-
14.08.26 11:03
caiet de sarcini lot 2 r13 km 32+570-39+765 (modificat).docx
История документа
-
caiet de sarcini lot 2 r13 km 32+570-39+765 (modificat).docx
ID: efde5378-9ec9-4931-bbd4-a5deb7c19629
Документация к предложению
-
caiet de sarcini lot 2 slarry seal r13 km 32+570-39+765.docx
ID: efde5378-9ec9-4931-bbd4-a5deb7c19629
Документация к предложению
Документация к предложению
-
14.08.26 11:03
Дата:
13 авг 2026, 07:42
Название вопроса:
Caiet de sarcini.
Вопрос:
După frezarea fiecărui sector de drum, nu este indicat curățirea părții carosabile ?
Ответ (14 авг 2026, 11:04):
Caietul de sarcini a fost modificat
Дата:
18 авг 2026, 09:08
Название вопроса:
Caiet de sarcini
Вопрос:
Unde sunt lucrări de terasament la Capitolul 3. Consolidarea acostamentelor ?
Ответ (18 авг 2026, 11:20):
Vă informăm că, pentru executarea lucrărilor de consolidare a acostamentelor, nu este necesară efectuarea unor lucrări suplimentare de terasament. Totodată, precizăm că lucrările de pregătire și amenajare a platformei acostamentelor sunt incluse în norma de deviz DI115.
Дата:
18 авг 2026, 10:35
Название вопроса:
Anuntul de participare
Вопрос:
Va rugam sa precizati daca este necesar participarea la ambele loturi, s-au se poate de participat doar la un sungur lot ?
Ответ (18 авг 2026, 11:00):
Evaluarea ofertele se efectuiază pe fiecare lot în parte, respectiv puteți participa la un singur lot sau la ambele
Дата:
18 авг 2026, 16:33
Название вопроса:
caiet de sarcini
Вопрос:
Lotul I poz. 69 și 76 Amenajarea stratului de egalizare din beton asfaltic cu utilizarea distribuitorului de mixturi asfaltice (Mixtura asfaltica preparata la cald cu agregate marunte BA 16 rul. 50/70). Corect ar fi beton asfaltic cu agregat mare BAD 22,4
Ответ (19 авг 2026, 08:22):
La prezentarea ofertei tehnice se va utiliza betonul asfaltic cu agregat mare BAD 22.4
Дата:
21 авг 2026, 11:54
Название вопроса:
Caiet de sarcini
Вопрос:
Stilp metalic confectionat industrial,Ce măsură ?
Ответ (24 авг 2026, 10:30):
-Stâlpii (suport metalic) pentru indicatoarele rutiere au lungimea curentă de minimum 3,50 m, respectiv diametru este de Ǿ 56-60 mm, iar în cazul cînd suportul metalic este mai mare de 3,50 m, atunci diametru este de Ǿ 70-76 mm.
Дата:
21 авг 2026, 13:17
Название вопроса:
Caiet de sarcini
Вопрос:
Indicator de circulatie din tabla de otel sau aluminiu, produs industrial (100 buc). Ce fel de indicatoare ?
Ответ (24 авг 2026, 10:31):
- Conform SM SR 1848-2:2021, pct. 7.2.1 panourile suport se confecționează din tablă de oțel cu grosimea de minimum 1 mm sau tablă de aluminiu cu grosimea de minimum 2 mm, astfel încât să se realizeze cu precizie formele și dimensiunile prevăzute în standardele referitor la semnalizarea rutieră.
Totodată, fiecare indicator rutier trebuie să poarte pe spate o etichetă greu destructibilă, cu o suprafață de maximum 30 cm2, care să precizeze producătorul sau furnizorul (atunci când acesta nu este și producător), producătorul foliei retroreflectorizante, anul de fabricație și cuvintele „indicator garantat”. Stâlpii (suport metalic) pentru indicatoarele rutiere ce au lungimea curentă de minimum 3,50 m, respectiv diametru este de Ǿ 56-60 mm, iar în cazul cînd suportul metalic este mai mare de 3,50 m, atunci diametru este de Ǿ 70-76 mm.Ceea ce ține de mijloacele de susținere a indicatoarelor rutiere au lungimea curente de minimum 3,50 m. Stâlpi de lungime mai mică se utilizează numai pentru indicatoare amplasate pe colțurile insulelor separatoare sau direcționale din intersecții.
Дата:
21 авг 2026, 13:20
Название вопроса:
Caiet de sarcini
Вопрос:
Indicator de circulatie din tabla de otel sau aluminiu, produs industrial montat pe 2 stilpi gata (20 buc). Ce fel de indicatoare, și ce măsură , grosime au stîlpii ?
Ответ (24 авг 2026, 10:32):
Stâlpii pentru suportul metalic sunt mai mari de 3,50 m, diametrul lor este de Ǿ 70-76 mm (din material zincat).
Indicatoarele se confecționează din tablă de oțel cu grosimea de minimum 1 mm sau tablă de aluminiu cu grosimea de minimum 2 mm.
Beneficiarul va accepta ambele tipuri de material, cu condiția ca acestea să respecte cerințele SM SR 1848-2:2021.
Дата:
24 авг 2026, 09:50
Название вопроса:
Caiet de sarcini
Вопрос:
Dati tipul si dimensiunile indicatoarelor rutiere, pentru evitarea greselilor in deviz, sau corectati caietul de sarcini
Ответ (24 авг 2026, 10:32):
Conform SM SR 1848-2:2021, pct. 7.2.1 panourile suport se confecționează din tablă de oțel cu grosimea de minimum 1 mm sau tablă de aluminiu cu grosimea de minimum 2 mm, astfel încât să se realizeze cu precizie formele și dimensiunile prevăzute în standardele referitor la semnalizarea rutieră.
Totodată, fiecare indicator rutier trebuie să poarte pe spate o etichetă greu destructibilă, cu o suprafață de maximum 30 cm2, care să precizeze producătorul sau furnizorul (atunci când acesta nu este și producător), producătorul foliei retroreflectorizante, anul de fabricație și cuvintele „indicator garantat”. Stâlpii (suport metalic) pentru indicatoarele rutiere ce au lungimea curentă de minimum 3,50 m, respectiv diametru este de Ǿ 56-60 mm, iar în cazul cînd suportul metalic este mai mare de 3,50 m, atunci diametru este de Ǿ 70-76 mm.
Дата:
24 авг 2026, 10:06
Название вопроса:
Caiet de sarcini
Вопрос:
Pozitia 87 - codul DI115 aplicativ - Consolidarea acostamentelor cu un strat de piatra sparta de 10 cm, b=1,0 m (norma de consum pentru Asfalt frezat, se modifica 0,150 m3) = m2 6 900,00.
Materialul Asfalt frezat - se pune pret la acest material sau ramane cu pretul 0?
Ответ (24 авг 2026, 10:45):
Materialul frezat este obținut ca urmare a proceselor tehnologice anterioare de frezare. Respectiv în oferta dvs Materialul frezat se va include cu prețul 0 (zero) lei.
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.
Документ успешно подписан
OK