Выберите тип процедуры
1
Период разъяснений
с
11.08.2026 16:36
по 20.08.2026 17:23
по 20.08.2026 17:23
2
Подача предложений
с
20.08.2026 17:23
по 02.09.2026 17:23
по 02.09.2026 17:23
остался 1 день
3
Аукцион
03.09.2026 15:00
4
Оценка
5
Контракт
Статус
Подача предложений
Оценочная стоимость без НДС
594 200 MDL
Период уточнений:
11 авг 2026, 16:36 - 20 авг 2026, 17:23
Подача предложений:
20 авг 2026, 17:23 - 2 сен 2026, 17:23
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Подписаться невозможно
в период Подача предложений
Servicii de traducere
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, 31 August 1989 nr.82
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
11 авг 2026, 16:22
Дата последних изменений
18 авг 2026, 14:30
Achizitii.md ID
21665716
MTender ID
CPV
79530000-8 - Servicii de traducere
Тип процедуры
Открытый торг
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Список лотов
Документы процедуры закупок
202608111624_anunt_de_participare servicii de traduceri pt 2026.doc
Документация к предложению
-
11.08.26 16:36
Дата:
18 авг 2026, 14:30
Название вопроса:
Documentația standart
Вопрос:
Bună ziua. În Anunțul de participare sunt solicitate Anexele nr. 7, 8, 12, 14, 22 și 23 la Documentația standard, însă acestea nu se regăsesc separat în documentele anexate procedurii. Vă rugăm să confirmați dacă putem utilizeza formularele prevăzute în Documentația standard pentru realizarea achizițiilor publice de bunuri și servicii, aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021, sau dacă dvs. urmează să publicați aceste formulare (anexe). Mulțumesc.
Ответ (18 авг 2026, 15:45):
Bună ziua. Urmează a fi utilizate formularele prevăzute în Documentația standard pentru realizarea achizițiilor publice de bunuri și servicii, aprobată prin Ordinul Ministerului Finanțelor nr. 115 din 15.09.2021. Autoritatea contractantă nu este obligată să anexeze la procedură întreaga Documentație standard, în cazul în care informațiile și cerințele necesare sunt cuprinse în Anunțul de participare.
Дата:
18 авг 2026, 14:45
Название вопроса:
Numărul exact de pagini
Вопрос:
Bună ziua.
Vă rugăm să clarificați volumul de servicii care urmează a fi utilizat pentru întocmirea ofertei financiare. În coloana „Cantitatea” sunt indicate, spre exemplu, 3.500 pagini pentru limba engleză, 800 pagini pentru limba franceză și 2.200 pagini pentru limba germană, în timp ce în coloana „Specificația tehnică deplină solicitată” sunt indicate în paranteză volumele de 10.000, 1.700 și, respectiv, 3.000 pagini.
Vă rugăm să confirmați dacă oferta financiară și Anexa nr. 23 urmează a fi calculate în baza cantităților indicate în coloana „Cantitatea”, respectiv pentru un volum total de 8.490 pagini, sau în baza volumelor indicate în descrierea tehnică, respectiv 19.410 pagini.
Ответ (18 авг 2026, 15:46):
Bună ziua. Pentru întocmirea ofertei urmează a fi utilizate cantitățile indicate în coloana „Cantitatea” de la pct. 8 din Anunțul de participare, precum și cantitățile indicate în rubrica „Cantitatea” din SIA RSAP MTender aferentă procedurii.
Дата:
18 авг 2026, 15:04
Название вопроса:
Numărul de pagini
Вопрос:
Bună ziua.
Vă rugăm să clarificați volumul de servicii care urmează a fi utilizat pentru întocmirea ofertei financiare. În coloana „Cantitatea” sunt indicate, spre exemplu, 3.500 pagini pentru limba engleză, 800 pagini pentru limba franceză și 2.200 pagini pentru limba germană, în timp ce în coloana „Specificația tehnică deplină solicitată” sunt indicate în paranteză volumele de 10.000, 1.700 și, respectiv, 3.000 pagini.
Vă rugăm să confirmați dacă oferta financiară și Anexa nr. 23 urmează a fi calculate în baza cantităților indicate în coloana „Cantitatea”, respectiv pentru un volum total de 8.490 pagini, sau în baza volumelor indicate în descrierea tehnică, respectiv 19.410 pagini.
Ответ (18 авг 2026, 15:46):
Bună ziua. Pentru întocmirea ofertei urmează a fi utilizate cantitățile indicate în coloana „Cantitatea” de la pct. 8 din Anunțul de participare, precum și cantitățile indicate în rubrica „Cantitatea” din SIA RSAP MTender aferentă procedurii.
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.
Документ успешно подписан
OK