1
Период разъяснений
с 11.08.2026 12:40
по 21.08.2026 14:00
2
Подача предложений
с 21.08.2026 14:00
по 11.09.2026 14:00
осталось 10 дней
3
Аукцион
не будет использоваться
4
Оценка

5
Контракт

Статус Подача предложений
Оценочная стоимость без НДС 74 962 450 MDL
Период уточнений: 11 авг 2026, 12:40 - 21 авг 2026, 14:00
Подача предложений: 21 авг 2026, 14:00 - 11 сен 2026, 14:00

Техническая служба поддержки для поставщиков:

(+373) 79999801


Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.

Реклама
Подписаться
Реклама

Lucrări de restaurare a fațadelor și reconstrucția acoperișului clădirii Primăriei municipiului Chișinău din bd. Ștefan cel Mare și Sfînt 83

Информация о заказчике
Фискальный код/IDNO
Адрес
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, 31 August 1989 nr.100
Веб сайт
---
Контактное лицо
Ф.И.О
Andrei Ciochină
Контактный номер
079653329
Эл. адрес
Данные о закупке
Дата создания
11 авг 2026, 12:22
Дата последних изменений
20 авг 2026, 10:14
Achizitii.md ID
21665502
CPV
45210000-2 - Lucrări de construcţii de clădiri
Тип процедуры
Открытый торг
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Реклама
Документы процедуры закупок
202608111230_3329-2-1-2-1 Ferestre si usi F1.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111230_3329-2-1-1 Lucrari de constructii (CBA) F1B.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111230_3329-2-1-3 Echipament electric de forta (Demontare) F1.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111230_3329-2-1-2 Solutii arhitecturale F1.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111229_Anunt_participare_LP august 2026.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111230_3329-2-1-1 Lucrari de constructii (CBA) F1.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111226_3329-2-2 Prmaria Fatade decor f1.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111230_3329-2-1-3 Echipament electric de forta (Demontare) F1B.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111230_3239-2-1-5 Ventilatie si conditionarea aerului F1B.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111226_3329-2-2 Prmaria Fatade decor f1.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111226_3329-2-3 Prmaria Fligheli f1.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111229_Declaratie .semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111228_RAPORT_verificare.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111229_Documentatia_standard_actualizata.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111226_3329-2-3 Prmaria Fligheli f1.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111230_3329-2-1-2 Solutii arhitecturale F1B.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111230_3329-2-1-5 Ventilatie si conditionarea aerului F1.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111228_DUAE august 2026.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111230_3329-2-1-4 Echipament electric de forta F1.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111230_3329-2-1-2-1 Ferestre si usi F1B.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
202608111230_3329-2-1-4 Echipament electric de forta F1B.semnat.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 12:40
Дата:
20 авг 2026, 10:14
Название вопроса:
Lucrari de constructii (CBA)
Вопрос:
Nu coincide norma resurselor la toate pozitiile din devizul "Lucrari de constructii (CBA)" cu norma resurselor din Wincmeta...presupun ca a fost aplicat un coeficient, daca da care este acela? modificati si plasati din nou
Ответ (20 авг 2026, 16:03):
Diferențele constatate la normele de resurse din devizul „Lucrări de construcții (CBA)” față de normele din WinCmeta rezultă din aplicarea coeficientului 1,2, în conformitate cu prevederile Ordinului nr. 117 din 03.09.2007. Aplicarea acestui coeficient este justificată de prevederile normative aferente calculării consumurilor de resurse.
Дата:
20 авг 2026, 13:32
Название вопроса:
Garanția de ofertă
Вопрос:
În cazul depunerii ofertei de către o asociere de operatori economici, vă rugăm să confirmați dacă este acceptabilă constituirea garanției pentru ofertă de către Asociatul secund, emisă în numele asocierii.
Ответ (20 авг 2026, 15:57):
Da. În cazul depunerii ofertei de către o asociere de operatori economici, garanția pentru ofertă poate fi constituită de unul dintre membrii asocierii, inclusiv de Asociatul secund, cu condiția respectării cerințelor prevăzute de art. 68 din Legea nr. 131/2015 privind achizițiile publice și a cerințelor stabilite în documentația de atribuire. În acest caz, garanția pentru ofertă trebuie să fie emisă în numele asocierii, respectiv să indice în mod expres că aceasta garantează oferta comună depusă de asociere și să producă efecte juridice față de întreaga asociere.
Вопросы в период разъяснений могут задавать только авторизованные пользователи платформы.