Государственная закупка
21665300
Frigider fără congelator
1
Период разъяснений
с 11.08.2026 09:12
по 15.08.2026 09:00
по 15.08.2026 09:00
2
Подача предложений
с 15.08.2026 09:00
по 19.08.2026 09:00
по 19.08.2026 09:00
3
Аукцион
с 20.08.2026 15:00
по 20.08.2026 15:23
по 20.08.2026 15:23
4
Оценка
5
Предложения рассмотрены
Статус
Предложения рассмотрены
Оценочная стоимость без НДС
25 000 MDL
Период уточнений:
11 авг 2026, 9:12 - 15 авг 2026, 9:00
Подача предложений:
15 авг 2026, 9:00 - 19 авг 2026, 9:00
Начало аукциона:
20 авг 2026, 15:00
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Frigider fără congelator (cu o singură ușă) include volumul util de 230–320 litri, clasa de eficiență energetică ridicată (A sau B) și un nivel de zgomot redus sub 38 dB.
Caracteristici Generale
Tip aparat: Frigider fără congelator (doar compartiment frigorific)
Construcție: Model cu o singură ușă, instalare independentă
Volum util total: 230 – 320 litri (să oferă spațiu maxim pentru alimente proaspete)
Parametri Tehnici și Funcționali
Sistem de dezghețare: Automat (Full No Frost sau Static cu dezghețare auto)
Clasă energetică: A, B sau C (conform noilor etichete energetice UE)
Consum energetic anual: aprox. 100 – 150 kWh/an (în funcție de volum)
Nivel de zgomot: 34 – 38 dB (clasa B sau C de zgomot)
Capacitate compresoare:
1 compresor (cu tehnologie Inverter pentru economie de energie)
Dotări Interioare
Rafturi: 5-6 rafturi din sticlă călită securizată, ajustabile pe înălțime
Sertare: 1–2 sertare pentru fructe și legume cu control al umidității
Ușă: Rafturi suport pe ușă pentru sticle și borcane, cu balamale reversibile
Iluminare: LED interioară
Dimensiuni Orientative
Înălțime: 165 – 180 cm
Lățime: 55 – 60 cm
Adâncime: 60 – 65 cm
Culoare - ALB / GRI deschis
Garanție - 3 ani
Caracteristici Generale
Tip aparat: Frigider fără congelator (doar compartiment frigorific)
Construcție: Model cu o singură ușă, instalare independentă
Volum util total: 230 – 320 litri (să oferă spațiu maxim pentru alimente proaspete)
Parametri Tehnici și Funcționali
Sistem de dezghețare: Automat (Full No Frost sau Static cu dezghețare auto)
Clasă energetică: A, B sau C (conform noilor etichete energetice UE)
Consum energetic anual: aprox. 100 – 150 kWh/an (în funcție de volum)
Nivel de zgomot: 34 – 38 dB (clasa B sau C de zgomot)
Capacitate compresoare:
1 compresor (cu tehnologie Inverter pentru economie de energie)
Dotări Interioare
Rafturi: 5-6 rafturi din sticlă călită securizată, ajustabile pe înălțime
Sertare: 1–2 sertare pentru fructe și legume cu control al umidității
Ușă: Rafturi suport pe ușă pentru sticle și borcane, cu balamale reversibile
Iluminare: LED interioară
Dimensiuni Orientative
Înălțime: 165 – 180 cm
Lățime: 55 – 60 cm
Adâncime: 60 – 65 cm
Culoare - ALB / GRI deschis
Garanție - 3 ani
Информация о заказчике
Наименование
Фискальный код/IDNO
Адрес
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.S.Lazo nr.7
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
11 авг 2026, 8:55
Дата последних изменений
11 авг 2026, 9:12
Оценочная стоимость (без НДС)
25 000 MDL
Размер минимального шага понижения цены
250 MDL
Achizitii.md ID
21665300
MTender ID
Тип процедуры
Закупка малой стоимости
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Адрес поставки
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.S.Lazo nr.7
Срок действия контракта
21 авг 2026 09:09 - 31 дек 2026 09:09
Список позиций
1)
Название
Frigider fără congelator (cu o singură ușă) include volumul util de 230–320 litri, clasa de eficiență energetică ridicată (A sau B) și un nivel de zgomot redus sub 38 dB. Caracteristici Generale Tip aparat: Frigider fără congelator (doar compartiment frigorific) Construcție: Model cu o singură ușă, instalare independentă Volum util total: 230 – 320 litri (să oferă spațiu maxim pentru alimente proaspete) Parametri Tehnici și Funcționali Sistem de dezghețare: Automat (Full No Frost sau Static cu dezghețare auto) Clasă energetică: A, B sau C (conform noilor etichete energetice UE) Consum energetic anual: aprox. 100 – 150 kWh/an (în funcție de volum) Nivel de zgomot: 34 – 38 dB (clasa B sau C de zgomot) Capacitate compresoare: 1 compresor (cu tehnologie Inverter pentru economie de energie) Dotări Interioare Rafturi: 5-6 rafturi din sticlă călită securizată, ajustabile pe înălțime Sertare: 1–2 sertare pentru fructe și legume cu control al umidității Ușă: Rafturi suport pe ușă pentru sticle și borcane, cu balamale reversibile Iluminare: LED interioară Dimensiuni Orientative Înălțime: 165 – 180 cm Lățime: 55 – 60 cm Adâncime: 60 – 65 cm Culoare - ALB / GRI deschis Garanție - 3 ani
CPV: 39700000-9 - Бытовая техника
Количество: 3.0
Ед. измерения: Bucata
Настройки подписки сохранены.
Помните, вы всегда можете вернутся в раздел Подписки и внести изменения в периодичность получения писем, удалить или добавить категории и заказчиков.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Недостаточно средств
У вас на счету недостаточно средств для оформления подписки. Пополните счет, чтобы продолжить.
Настройка подписок
Подпишитесь на ежедневную email-рассылку согласно выбранным категориям CPV и/или IDNO на период:
Стоимость подписки составляет 30 леев с НДС в месяц.
Посмотреть Регламент.
Документы процедуры закупок
anunt mica valoare frigider.pdf
anunt mica valoare frigider.pdf
Документация к предложению
-
11.08.26 09:12
Ниже доступны оферты участников, документы к офертам вы можете посмотреть нажав на иконку папки.
На основе Решения рабочей группы для выбора победителя требуется:
1) Дисквалифицировать участников у которых цена ниже чем у победителя и указать причину дисквалификации.
2) Выбрать победителя нажав на кнопку признать победителем.
3) После выбора победителя нажмите кнопку: “Принять решение”.
Квалификация участников
№
Наименование участника
Цена предложения
Статус
1
Наименование участника:
Quadrotech
Цена предложения:
18 600 MDL
Статус:
Дисквалифицирован
Другие основания для отклонения предложения
25.08.26 15:32
Причина: Другие основания для отклонения предложения
Документы квалификации
Документы квалификации отсутствуют
Документы, поданные с предложением
certificat quadrotech.semnat.pdf
certificat quadrotech.semnat.pdf
ID: 00129387-75cc-4e29-b1ce-33ae382a975b
Документы соответствия
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 16:55
Дата открытия:
20.08.26 15:23
zanetti frigider seria f - ghid utilizare.semnat.pdf
zanetti frigider seria f - ghid utilizare.semnat.pdf
ID: 194c79e4-3500-46dc-96ce-0238ef565a38
Документы соответствия
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 16:56
Дата открытия:
20.08.26 15:23
010 imsp spital copii nr. 1, anexa 23 detaliata.semnat.pdf
010 imsp spital copii nr. 1, anexa 23 detaliata.semnat.pdf
ID: 34c01bed-fecf-439a-93d2-14ba2d98163b
Документы соответствия
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 16:54
Дата открытия:
20.08.26 15:23
009 imsp spital copii nr. 1, anexa 22 detaliata.semnat.pdf
009 imsp spital copii nr. 1, anexa 22 detaliata.semnat.pdf
ID: 4c99b4d8-5be9-4d45-944b-2c4c9b38c347
Документы соответствия
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 16:54
Дата открытия:
20.08.26 15:23
declaratie de eligibilitate, anexa 2.semnat.pdf
declaratie de eligibilitate, anexa 2.semnat.pdf
ID: 66c5a63a-60bf-4067-b21a-5b10e41c053b
Документы соответствия
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 16:54
Дата открытия:
20.08.26 15:23
declaratia, privind asigurarea service-ului în perioada garanției bunurilor, cu perioade de garanție extinsă de 24-36 luni de zile.semnat.pdf
declaratia, privind asigurarea service-ului în perioada garanției bunurilor, cu perioade de garanție extinsă de 24-36 luni de zile.semnat.pdf
ID: 748c2948-cfc9-4103-9543-e4be516ade11
Документы соответствия
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 16:54
Дата открытия:
20.08.26 15:23
2025.03.04 certificat micb, privind conturile quadrotech.semnat.pdf
2025.03.04 certificat micb, privind conturile quadrotech.semnat.pdf
ID: 8568a2fe-a163-4f38-beb1-24fe88b83207
Документы соответствия
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 16:56
Дата открытия:
20.08.26 15:23
zanetti, electroplus - declaration of conformity.semnat.pdf
zanetti, electroplus - declaration of conformity.semnat.pdf
ID: baec1366-4f0c-42eb-a93d-46aa637e184e
Документы соответствия
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 16:56
Дата открытия:
20.08.26 15:23
Документы соответствия
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 16:55
Дата открытия:
20.08.26 15:23
Документы соответствия
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 16:54
Дата открытия:
20.08.26 15:23
2
Наименование участника:
TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L.
Цена предложения:
20 899 MDL
Статус:
Победитель
oferta conformă având in vedere lățimea caserolelor de minim 50 cm pentru produse
04.09.26 10:06
Причина: oferta conformă având in vedere lățimea caserolelor de minim 50 cm pentru produse
Документы квалификации
Документы квалификации отсутствуют
Документы, поданные с предложением
fisa_de_produs_ro_hf-m362nfe___692bec2e2191esigned.pdf
ID: 04427261-a0d9-459c-abc1-fe139f9dd68e
Документы для представления
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
20.08.26 15:23
anexanr22signed.pdf
ID: 5412cf13-0f6c-4328-b6d2-4fbd7aa657e6
Документы для представления
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
20.08.26 15:23
contbancarsigned.pdf
ID: 6dd8a076-34e2-475c-89e6-239915ec3008
Документы для представления
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
20.08.26 15:23
anexanr2declaratiedeeligibilitatesigned.pdf
ID: 7216f8a5-94cb-493b-a1c4-826026902a3d
Документы для представления
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
20.08.26 15:23
anexanr23signed.pdf
ID: 72c807fb-4e18-4a3c-ba93-31161c3eebb1
Документы для представления
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
20.08.26 15:23
heinnerhf-m362nfe++frigider_8128322c-7217-43e7-a1dd-8932380146f6signed.pdf
ID: 8cb57cee-dedc-4a40-bca1-0b0584c20cf6
Документы для представления
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
20.08.26 15:23
manual_de_utilizare_hf-m362nfe___692bec2e1fae8signed.pdf
ID: 9a92898f-447b-4aac-abf8-3ae9916b92e7
Документы для представления
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
20.08.26 15:23
extrastig092025signed.pdf
ID: a9262620-5ea2-45e6-82b4-d3853a9489aa
Документы для представления
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
20.08.26 15:23
declaratiegarantiesigned.pdf
ID: d15ad709-6a1f-4216-921b-d438f15e8737
Документы для представления
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
20.08.26 15:23
formularduaetigsigned.pdf
ID: ec16513c-dd0a-4d49-8768-37dd79fe674c
Документы для представления
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
20.08.26 15:23
3
Наименование участника:
Evrinet
Цена предложения:
20 900 MDL
Статус:
Дисквалифицирован
Другие основания для отклонения предложения
25.08.26 15:39
Причина: Другие основания для отклонения предложения
Документы квалификации
Документы квалификации отсутствуют
Документы, поданные с предложением
3duaesemnat.pdf
ID: 419a507d-a639-44ca-adbf-5dea59bce2bf
Документы соответствия
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
20.08.26 15:23
procuratendersemnatsemnat.pdf
ID: 0537c86e-a9c9-4d27-868d-76a742421dd0
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:33
7anexa2semnat.pdf
ID: 0e27bc6d-79e5-43e4-b32f-2f8196b164c8
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:33
4garantiesemnat.pdf
ID: 14d73592-8500-4c7e-bc6b-f56999b34ef0
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:33
8certificatprivinddatelebancaresemnat.pdf
ID: 3efaeb17-7c47-4259-9c47-d13c0655d782
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:33
5extrasdinregistruldestatalpersoanelorjuridicesemnat.pdf
ID: 511b7178-9327-4c9a-9d1d-fbee49616a1b
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:33
6frigider-racitor_samus_sr459ie_manual_utilizaresemnat.pdf
ID: 56a1683b-94fa-415e-a1c8-6ba7a94e877f
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:33
6frigider_samus_sr459ie_fisa_tehnicasemnat.pdf
ID: 90f0ce26-0f73-48d2-9fde-6a25079bf6c5
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:33
6frigider_samus_sr459ie_eticheta_energeticasemnat.pdf
ID: 916c4bf2-8e4b-433c-8cf5-f395767fa146
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:33
1anexa22semnat.pdf
ID: b332d81c-31e9-43ef-8def-ad045ef0c72d
x_technicalDocuments
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:33
2anexa23semnat.pdf
ID: bb0d3a3c-5395-4b4c-b815-bcedb79646a5
Финансовое предложение
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:33
4
Наименование участника:
Eleamag SRL
Цена предложения:
23 490 MDL
Статус:
Дисквалифицирован
Другие основания для отклонения предложения
25.08.26 15:44
Причина: Другие основания для отклонения предложения
Документы квалификации
Документы квалификации отсутствуют
Документы, поданные с предложением
eleamag_21665300_bank.semnat.pdf
eleamag_21665300_bank.semnat.pdf
ID: 02675d15-b4f4-4e35-a548-48f6ab5886e3
Финансовое предложение
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 22:39
Дата открытия:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_extras.semnat.pdf
eleamag_21665300_extras.semnat.pdf
ID: 24507579-c5b0-4c14-a3f3-19df6a845527
Финансовое предложение
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 22:39
Дата открытия:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_garantie.semnat.pdf
eleamag_21665300_garantie.semnat.pdf
ID: 41f862c1-aa66-4bb6-8723-ce9dea413721
Финансовое предложение
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 22:39
Дата открытия:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_duae.semnat.pdf
eleamag_21665300_duae.semnat.pdf
ID: 4e18f6e7-acbd-4ec0-aee8-c9370a1e6413
Финансовое предложение
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 22:39
Дата открытия:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_teh.semnat.pdf
eleamag_21665300_teh.semnat.pdf
ID: 5a974292-b5d3-4fc3-a34a-20a27aa8b9e9
Финансовое предложение
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 22:39
Дата открытия:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_fisa.semnat.pdf
eleamag_21665300_fisa.semnat.pdf
ID: 702aa834-c3e2-4f67-98e9-1ece5bf90764
Финансовое предложение
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 22:39
Дата открытия:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_pret.semnat.pdf
eleamag_21665300_pret.semnat.pdf
ID: 92c58ce5-fd96-496b-80b7-3b36b3b5884c
Финансовое предложение
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 22:39
Дата открытия:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_eligbr.semnat.pdf
eleamag_21665300_eligbr.semnat.pdf
ID: a4d44358-a0a3-4206-9f83-454b1cbcb833
Финансовое предложение
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 22:39
Дата открытия:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_certif.semnat.pdf
eleamag_21665300_certif.semnat.pdf
ID: d7caac5b-7ddf-41b4-9c58-3a0810fc73a6
Финансовое предложение
MSIGN
Дата загрузки:
18.08.26 22:39
Дата открытия:
25.08.26 15:41
5
Наименование участника:
BTS PRO
Цена предложения:
28 710 MDL
Статус:
Дисквалифицирован
Другие основания для отклонения предложения
25.08.26 15:52
Причина: Другие основания для отклонения предложения
Документы квалификации
Документы квалификации отсутствуют
Документы, поданные с предложением
duae_btssigned.pdf
ID: 2a85b88c-1346-4b7b-98fe-524a40fc178c
Документы соответствия
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
20.08.26 15:23
oferta_btssigned.pdf
ID: 68d75910-d701-4ec2-83de-f090741cfb11
Финансовое предложение
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:45
btsdocscan_2026signed.pdf
ID: 802f97ea-a50d-4787-ab28-cabd88526917
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:45
certificat_deee_btssigned.pdf
ID: 90ef9e38-164e-4b2c-be3d-10632c6987cf
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:45
declaratiedeeligibilitatesigned.pdf
ID: 983a4b86-c74c-415c-8f9c-0f4945fe90f6
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:45
btscaziersigned.pdf
ID: cc8577a1-f85f-440c-a68b-327173184b21
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:45
procurisignedsigned.pdf
ID: e47e98b8-79b8-46cd-8337-fb9986c1ac68
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:45
declaratiedegarantie2026signed.pdf
ID: f371e133-3016-466f-a7c0-75ea92b3c94f
Квалификационные документы
Дата загрузки:
----
Дата открытия:
25.08.26 15:45
История аукциона
Просмотр аукциона
К сожалению, вопросы можно задавать только во время периода "Активный".
Разъяснения
Документ успешно подписан
OK