Государственная закупка
21665252
Acidum N-[2,4,6-trimethyl-3-bromacetanilid]-iminodiacetic (analog MbriDa) sau Mebrofenin [N-(3-bromo-2,4,6-trimethylphenyl-carbamoylmethyl)- iminodiacetic acid] (analog Bromo-Biliaron (BrIDA)
1
Период разъяснений
с 10.08.2026 16:50
по 27.08.2026 09:41
по 27.08.2026 09:41
2
Подача предложений
с 27.08.2026 09:41
по 17.09.2026 10:01
по 17.09.2026 10:01
осталось 16 дней
3
Аукцион
18.09.2026 12:00
4
Оценка
5
Предложения рассмотрены
Статус
Активный
Оценочная стоимость без НДС
16 755 MDL
Период уточнений:
10 авг 2026, 16:50 - 27 авг 2026, 9:41
Подача предложений:
27 авг 2026, 9:41 - 17 сен 2026, 10:01
Начало аукциона:
18 сен 2026, 12:00
Техническая служба поддержки для поставщиков:
(+373) 79999801
Acidum N-[2,4,6-trimethyl-3-bromacetanilid]-iminodiacetic (analog MbriDa) sau Mebrofenin [N-(3-bromo-2,4,6-trimethylphenyl-carbamoylmethyl)- iminodiacetic acid] (analog Bromo-Biliaron (BrIDA)
Информация о заказчике
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, mun. Chișinău MD-2005, bd. Grigore Vieru, 22/2
Веб сайт
---
Контактное лицо
Данные о закупке
Дата создания
Дата последних изменений
17 авг 2026, 14:12
Оценочная стоимость (без НДС)
16 755 MDL
Размер минимального шага понижения цены
167 MDL
Achizitii.md ID
21665252
MTender ID
Тип процедуры
Открытый торг
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Адрес поставки
MD-2005, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, conform listei de distributie
Срок действия контракта
1 янв 2027 02:00 - 31 дек 2027 02:00
Список позиций
1)
Название
Acidum N-[2,4,6-trimethyl-3-bromacetanilid]-iminodiacetic (analog MbriDa) sau Mebrofenin [N-(3-bromo-2,4,6-trimethylphenyl-carbamoylmethyl)- iminodiacetic acid] (analog Bromo-Biliaron (BrIDA)
CPV: 33600000-6 - Фармацевтические продукты
Количество: 6.0
Ед. измерения: Bucata
Настройки подписки сохранены.
Помните, вы всегда можете вернутся в раздел Подписки и внести изменения в периодичность получения писем, удалить или добавить категории и заказчиков.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Недостаточно средств
У вас на счету недостаточно средств для оформления подписки. Пополните счет, чтобы продолжить.
Настройка подписок
Подпишитесь на ежедневную email-рассылку согласно выбранным категориям CPV и/или IDNO на период:
Стоимость подписки составляет 10 леев с НДС в месяц.
Посмотреть Регламент.
Документы процедуры закупок
Declaratie privind valabilitatea ofertei_Model
Документация к предложению
Declaratie privind valabilitatea ofertei_Model
10.08.26 16:50
Anunt de participare Radiofarmacie 2027.signed
Документация к предложению
Anunt de participare Radiofarmacie 2027.signed
10.08.26 16:50
Declaratie beneficiari efectivi_Model
Документация к предложению
Declaratie beneficiari efectivi_Model
10.08.26 16:50
Scrisoare de garantie bancara_Model
Документация к предложению
Scrisoare de garantie bancara_Model
10.08.26 16:50
Anunt de participare ACTUALIZAT 17.08.2026.signed
Документация к предложению
Anunt de participare ACTUALIZAT 17.08.2026.signed
17.08.26 14:12
Propunerea tehnică ACTUALIZAT 17.08.2026
Техническая спецификация
Propunerea tehnică ACTUALIZAT 17.08.2026
17.08.26 14:12
Acidum N-[2,4,6-trimethyl-3-bromacetanilid]-iminodiacetic (analog MbriDa) sau Mebrofenin [N-(3-bromo-2,4,6-trimethylphenyl-carbamoylmethyl)- iminodiacetic acid] (analog Bromo-Biliaron (BrIDA)
Дата:
19 авг 2026, 12:04
Название вопроса:
termen de valabilitate restant (la momentul livrării)
Вопрос:
Având în vedere că produsul are un termen total de valabilitate de 12 luni și că testarea și eliberarea seriei necesită timp, termenul restant de valabilitate la momentul livrării poate fi cuprins între 6 și 9 luni.
Vă rugăm să modificați cerința și să acceptați pentru acest lot un termen restant de valabilitate de cel puțin 6 luni la momentul livrării.
Ответ (20 авг 2026, 23:07):
Bună ziua,
Autoritatea contractantă a examinat clarificarea dumneavoastră și vă comunică despre faptul că menținerea cerinței stabilite în documentația de atribuire este necesară pentru a asigura instituției beneficiare o perioadă suficientă pentru recepționarea, păstrarea și utilizarea produsului, precum și pentru a reduce riscul expirării acestuia înainte de consumul integral.
Totodată, se menționează că necesarul estimat pentru produsul respectiv este unul redus, iar existența unui termen restant de valabilitate cât mai îndelungat la momentul livrării este esențială pentru asigurarea disponibilității produsului pe întreaga perioadă în care poate apărea necesitatea administrării acestuia și pentru evitarea riscului de expirare înainte de utilizare.
Prin urmare, cerința privind termenul restant de valabilitate se menține neschimbată. Mulțumim pentru clarificare.
Acidum N-[2,4,6-trimethyl-3-bromacetanilid]-iminodiacetic (analog MbriDa) sau Mebrofenin [N-(3-bromo-2,4,6-trimethylphenyl-carbamoylmethyl)- iminodiacetic acid] (analog Bromo-Biliaron (BrIDA)
Дата:
21 авг 2026, 17:35
Название вопроса:
termen de valabilitate restant (la momentul livrării)
Вопрос:
Bună ziua!
Dorim să precizăm că solicitarea noastră nu presupune livrarea produsului cu un termen restant de valabilitate de numai 6 luni. Produsul va fi livrat cu cel mai bun termen de valabilitate.
Totuși, având în vedere că termenul total de valabilitate al produsului este de numai 12 luni, există posibilitatea ca acesta să nu poată fi fabricat, testat, eliberat și pregătit pentru expediere în primele 1–2 luni de la data fabricării.
Pentru celelalte produse din cadrul procedurii este solicitat un termen restant de minimum 9 luni, ceea ce, raportat la termenul lor total de valabilitate, reprezintă aproximativ 50%. Considerăm că aceeași abordare proporțională trebuie aplicată și pentru acest produs.
Prin urmare, pentru produsul cu termenul total de valabilitate de 12 luni, vă rugăm să acceptați un termen restant de minimum 6 luni la momentul livrării.
Vă mulțumim pentru reexaminarea solicitării.
Ответ (25 авг 2026, 09:41):
Vă mulțumim pentru precizările suplimentare.
Menționăm că stabilirea termenului restant de valabilitate nu se realizează exclusiv prin raportarea procentuală la termenul total de valabilitate al produsului, ci ține cont de necesitățile efective ale instituțiilor beneficiare, de perioada pentru care se efectuează achiziția, de ritmul estimat de consum, precum și de necesitatea prevenirii riscului de expirare a produselor înainte de utilizarea acestora.
Totodată, mențiunea potrivit căreia produsul va fi livrat cu „cel mai bun termen de valabilitate disponibil” nu poate substitui stabilirea unei cerințe minime obiective și verificabile în documentația de atribuire.
Prin urmare, având în vedere particularitățile de utilizare ale produsului, cantitatea redusă solicitată și necesitatea asigurării unei perioade cât mai îndelungate pentru utilizarea acestuia în condiții de siguranță și fără riscul generării unor pierderi prin expirare, solicitarea de reducere a termenului restant de valabilitate la minimum 6 luni nu poate fi acceptată.
К сожалению, вопросы можно задавать только во время периода "Активный".
Разъяснения
Документ успешно подписан
OK