+373 22 003 999

Вы также можете писать ваши вопросы нам на почту info@achizitii.md или в чат.

1
Период разъяснений
с 11.10.2021 15:35
по 21.10.2021 16:50
2
Подача предложений
с 21.10.2021 16:50
по 27.10.2021 16:50
остался 1 день
3
Аукцион

4
Оценка

5
Контракт

Статус Подача предложений
Оценочная стоимость без НДС 788 400 MDL
Период уточнений: 11 окт 2021, 15:35 - 21 окт 2021, 16:50
Подача предложений: 21 окт 2021, 16:50 - 27 окт 2021, 16:50

Техническая служба поддержки для поставщиков:

(+373) 79999801


Данная процедура проводится без электронного аукциона. Ваша оферта является окончательной и должна содержать весь список необходимых документов.

Подписаться
Echipament de telecomunicaţii (Switch-uri) - procedură repetată
Информация о заказчике
Фискальный код/IDNO
Адрес
MD-2012, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, Piaţa Marii Adunări Naţionale 1
Веб сайт
---
Контактное лицо
Ф.И.О
Livia S
Контактный номер
+37322820954
Эл. адрес
Факс
+37322820954
Данные о закупке
Дата создания
11 окт 2021, 15:17
Дата последних изменений
19 окт 2021, 16:50
Achizitii.md ID
21045047
CPV
32500000-8 - Echipament de telecomunicaţii
Тип процедуры
Открытый торг
Критерии присуждения
Самая низкая цена
Источники финансирования
Список лотов
Lotul nr. 1: Switch-uri; CPV: 32522000-8
Бюджет: 700000.0 MDL
Активный
Lotul nr. 2: Module SFP; CPV: 32522000-8
Бюджет: 88400.0 MDL
Активный
Документы процедуры закупок
Anuntul de participare
Документация к предложению
Anunțul de participare
11.10.21 15:35
Documentatia standard
Документация к предложению
Documentația standard
11.10.21 15:35
Declaratia
Документация к предложению
Declaratia privind confirmarea identității beneficiarilor efectivi
11.10.21 15:35
DUAE
Критерии соответствия
DUAE
11.10.21 15:35
Documentatia standard modificata
Документация к предложению
Documentația standard modificată
19.10.21 16:50
Anunt de participare modificat
Документация к предложению
Anunțul de participate modificat
19.10.21 16:50
Дата:
15 окт 2021, 08:28
Название вопроса:
Clarificare
Вопрос:
- Pentru modulele optice mentionate , trebuie ca acestea sa aiba si funcția DOM de monitorizare a parametrilor optici ?
Ответ (19 окт 2021, 16:54):
Modulele menționate trebuie să includă funcționalități de tip DDM. Documentația standard (Caietul de sarcini) a fost ajustată.
Дата:
15 окт 2021, 08:29
Название вопроса:
Clarificare
Вопрос:
Switch-urile Cisco trebuie sa aiba by default si Cisco DNA licensing sau nu este necesar ?
Ответ (19 окт 2021, 16:57):
Cerințele funcționale sunt minime și obligatorii, nu fac referință la careva produs sau vendor. Oferta urmează să includă toate licențele necesare pentru acoperirea cerințelor funcționale.
Дата:
15 окт 2021, 08:45
Название вопроса:
Clarificare
Вопрос:
- In caietul de sarcini se solicita la punctul B1.08. QSFP+, 40Gbps, 300m, MTP/MPO (compatibile cu produsele Cisco) - 12bucati / am verificat si nu exista acest tip de modul. Sunt disponibile urmatoarele variante: QSFP+ 40G 850nm 100m MTP/MPO MMF sau QSFP+ 40G 850nm 400m MTP/MPO MMF . Pot fi ofertate SFP-uri compatibile CISCO de 100m sau 400 m?
Ответ (19 окт 2021, 17:02):
Documentația standard (Caietul de sarcini) a fost ajustată și expusă în felul următor la punctul B1.08: QSFP+, 40Gbps, min 300m - max500m, MTP/MPO (compatibile cu produsele Cisco), să includă funcționalități de tip DDM.
К сожалению, вопросы можно задавать только во время периода "Период разъяснений".