1
Perioada de actualizare
de la 03.09.2026 14:21
până la 09.09.2026 10:00
au rămas 5 zile
2
Propunerea ofertelor
de la 09.09.2026 10:00
până la 15.09.2026 10:00
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Activ
Valoarea estimată fără TVA 416 666,67 MDL
Perioada clarificărilor: 3 sept 2026, 14:21 - 9 sept 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor: 9 sept 2026, 10:00 - 15 sept 2026, 10:00
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Rețeaua termică este împărțită în patru tronsoane. Lungimile traseelor sunt: Tronsonul 1 - 30,00 m; Tronsonul 2 - 43,00 m; Tronsonul 3 - 8,20 m; Tronsonul 4 - 37,00 m. Lungimea totală a traseului este 118,20 m. Conductele tur-retur prevăzute pentru montare au lungimea totală de 236,40 m: 60,00 m pe Tronsonul 1, 86,00 m pe Tronsonul 2, 16,40 m pe Tronsonul 3 și 74,00 m pe Tronsonul 4. Conducta principală solicitată este țeavă din oțel preizolată cu poliuretan rigid PUR, DN 125, diametrul exterior al țevii din oțel 133x4,0 mm și diametrul mantalei 200 mm, inclusiv elementele fasonate și accesoriile compatibile prevăzute în Formularul nr. 1B.
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD2021, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, şos.Hînceşti 84
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Petru Prodius
Telefonul de contact
022 25-24-70; 062161754
Datele achizitiei
Data publicării
3 sept 2026, 12:31
Data ultimilor modificări
3 sept 2026, 14:38
Valoarea estimată (fără TVA)
416 666,67 MDL
Achizitii.md ID
21671918
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD2021, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, şos.Hînceşti 84
Durata contractului
5 oct 2026 14:21 - 31 dec 2026 14:21
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Lucrări de reparație capitală a rețelei exterioare pentru livrarea agentului termic în unitatea militară din mun. Cahul. CPV: 45231113-0 - Lucrări de înlocuire a conductelor
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Reparatie conventionala
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare rte um cahul.signed.signed.signed.pdf anunt de participare rte um cahul.signed.signed.signed.pdf
tenderNotice
Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la procedura de achiziție privind executarea următoarelor lucrări.
3.09.26 14:21
Documentele lotului
caiet de sarcini rte um cahul. doc.signed.signed.signed.pdf
Cerințele prezentului Caiet de sarcini sunt cerințe minime. Ofertantul va asigura îndeplinirea integrală a acestora, precum și a tuturor operațiunilor și cantităților prevăzute în Lista cantităților de lucrări (Formularul nr. 1B). Nu se admit omiterea sau modificarea unilaterală a pozițiilor și cantităților din Formularul nr. 1B.
3.09.26 14:38
ds rte um cahul.signed.signed.signed.pdf
Prezenta Documentație conține anexe destinate inițierii, publicării, atribuirii și modificării procedurilor de achiziții publice, precum și destinate să faciliteze elaborarea și prezentarea ofertei, şi a documentelor care să permită grupului de lucru examinarea şi evaluarea tuturor ofertelor depuse.
3.09.26 14:38
duae.doc
Documentul unic de achiziții european, (în continuare, DUAE) este o declarație pe proprie răspundere, prin care operatorul economic confirmă îndeplinirea criteriilor de calificare și selecție necesare în cadrul procedurilor de achiziție publică în Republica Moldova.
3.09.26 14:38
anunt de participare rte um cahul.signed.signed.signed.pdf
Cumpărătorul invită operatorii economici interesați, care îi pot satisface necesitățile, să participe la procedura de achiziție privind executarea următoarelor lucrări.
3.09.26 14:38
Subiectul întrebării
Întrebare
La momentul actual nu sunt întrebări la lotul
Clarificări