Achiziţie publică
21671341
Obiectul achiziției
1
Perioada de actualizare
de la 01.09.2026 15:14
până la 04.09.2026 16:00
până la 04.09.2026 16:00
a rămas 1 zi
2
Propunerea ofertelor
de la 04.09.2026 16:00
până la 07.09.2026 16:00
până la 07.09.2026 16:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
20 000 MDL
Perioada clarificărilor:
1 sept 2026, 15:14 - 4 sept 2026, 16:00
Perioada de depunere a ofertelor:
4 sept 2026, 16:00 - 7 sept 2026, 16:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Cărucior de intervenție în caz de urgență cu suprafață de lucru și
spațiu de depozitare.
Montat pe 4 rotile pivotante, antistatice, cel puțin două roți dotate cufrână.
750x475x920H
Suprafața de lucru cu margini ridicate, pe întreg perimetrul, finisată cu un strat anti-alunecare.
Latura lungă are cel puțin 4 sertare laterale, pentru depozitarea
medicamentelor, consumabilelor și echipamentelor medicale mici.
Fiecare sertar dotat cu o bandă pentru identificare a conținutului.
Sertarele cu mâner încastrat, lăsând partea din față complet plată.
Sistem central de încuiat pentru toate sertarele.
Cheie unică pentru fiecare cărucior.
Interiorul sertarelor este personalizabil cu organizatori de spațiu.
Garnitură integrată pentru coș de gunoi cu capac și recipientul cu
capac pentru obiecte ascuțite.
Blat plat glisant, alunecă înăuntru/în afară de sub suprafața de lucru, pentru extinderea spațiul de lucru.
O latură scurtă posedă mâner cu bară de împingere, pentru
transportarea troliului.
Dotat cu raft lateral glisat, raft suport echipament (defibrilator,
monitor), cutie depozitare, stativ pentru transfuzii I.V. cu cârlige,
priză, placă pentru RCP, suport rezervor de oxigen
Dotări Raft lateral glisant
Raft suport echipament (defibrilator, monitor)
Cutie depozitare
Stativ pentru transfuzii I.V. cu cârlige,
Priză electrică
Placă pentru RCP
Suport rezervor de oxigen
Butelie oxigen minim 5 litri cu reductor și posibilitatea de ajustare a fluxului (interval minim 1-15 litri) pentru conectarea interfeței de
oxigenoterapie.
Defibrilator semi automat, bifazic, destinat pentru cartdioversie
electrică externă pentru adult și copil. Defibrilatorul va inc
spațiu de depozitare.
Montat pe 4 rotile pivotante, antistatice, cel puțin două roți dotate cufrână.
750x475x920H
Suprafața de lucru cu margini ridicate, pe întreg perimetrul, finisată cu un strat anti-alunecare.
Latura lungă are cel puțin 4 sertare laterale, pentru depozitarea
medicamentelor, consumabilelor și echipamentelor medicale mici.
Fiecare sertar dotat cu o bandă pentru identificare a conținutului.
Sertarele cu mâner încastrat, lăsând partea din față complet plată.
Sistem central de încuiat pentru toate sertarele.
Cheie unică pentru fiecare cărucior.
Interiorul sertarelor este personalizabil cu organizatori de spațiu.
Garnitură integrată pentru coș de gunoi cu capac și recipientul cu
capac pentru obiecte ascuțite.
Blat plat glisant, alunecă înăuntru/în afară de sub suprafața de lucru, pentru extinderea spațiul de lucru.
O latură scurtă posedă mâner cu bară de împingere, pentru
transportarea troliului.
Dotat cu raft lateral glisat, raft suport echipament (defibrilator,
monitor), cutie depozitare, stativ pentru transfuzii I.V. cu cârlige,
priză, placă pentru RCP, suport rezervor de oxigen
Dotări Raft lateral glisant
Raft suport echipament (defibrilator, monitor)
Cutie depozitare
Stativ pentru transfuzii I.V. cu cârlige,
Priză electrică
Placă pentru RCP
Suport rezervor de oxigen
Butelie oxigen minim 5 litri cu reductor și posibilitatea de ajustare a fluxului (interval minim 1-15 litri) pentru conectarea interfeței de
oxigenoterapie.
Defibrilator semi automat, bifazic, destinat pentru cartdioversie
electrică externă pentru adult și copil. Defibrilatorul va inc
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, Grenoble nr.147
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
2 sept 2026, 10:09
Valoarea estimată (fără TVA)
20 000 MDL
Achizitii.md ID
21671341
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2043, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, mun. Chisinau, str.Grenoble 147
Durata contractului
21 sept 2026 03:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
,,Cărucior de intervenție în caz de urgență cu suprafață de lucru și spațiu de depozitare,,.REPETAT
CPV: 33100000-1 - Echipamente medicale
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
Obiectul achiziției
Data:
2 sept 2026, 10:09
Subiectul întrebării:
clarificare
Întrebare:
Bună ziua,
vă solicităm o clarificare cu privire la următoarele poziții incluse în caietul de sarcini:
1.Suport rezervor de oxigen;
2.Butelie oxigen minim 5 litri cu reductor și posibilitate de ajustare a fluxului (interval minim 1–15 litri), pentru conectarea interfeței de oxigenoterapie;
3.Defibrilator semi-automat, bifazic, destinat cardioversiei electrice externe pentru adulți și copii.
Aceste trei poziții corespund unor coduri CPV distincte față de codul CPV aferent cărucioarelor/mobilierului medical mobil, care constituie obiectul de bază al lotului, aparținând categoriilor de echipamente de oxigenoterapie, respectiv de defibrilatoare. Includerea lor în același lot cu cărucioarele de intervenție nu corespunde principiului organizării loturilor pe coduri CPV distincte și poate restrânge nejustificat concurența, întrucât producătorii/furnizorii de cărucioare medicale nu sunt, de regulă, aceiași cu furnizorii de echipamente de oxigenoterapie sau de defibrilatoare.
În consecință, vă rugăm să excludeți cele trei poziții menționate mai sus din specificația tehnică a acestui lot.
În cazul în care Autoritatea Contractantă consideră necesară menținerea acestor poziții în cadrul lotului, vă rugăm să majorați corespunzător valoarea estimată a lotului, întrucât costul buteliei de oxigen cu reductor și al defibrilatorului semi-automat bifazic depășește de aproximativ 3 ori valoarea unui cărucior de intervenție, iar valoarea estimată actuală nu reflectă costul real al echipamentului solicitat.
Vă mulțumim pentru înțelegere și așteptăm răspunsul dumneavoastră.
Obiectul achiziției
Data:
2 sept 2026, 10:21
Subiectul întrebării:
dimensiuni
Întrebare:
Caietul de sarcini prevede dimensiunile 750x475x920H (mm).
Vă rugăm să confirmați dacă este acceptabilă o toleranță/interval al înălțimii de până la 980 mm, respectiv să acceptați modificarea specificației tehnice astfel încât să permită un interval de înălțime de 920–980 mm, pentru a nu restrânge nejustificat concurența în cazul echipamentelor conforme din punct de vedere funcțional, dar cu o înălțime ușor superioară celei indicate.
Diferența de înălțime nu afectează funcționalitatea, ergonomia sau utilizarea căruciorului, fiind determinată de configurația constructivă a modelului.
Clarificări
Document semnat cu succes
OK