Achiziţie publică
21667480
Bricheti pentru perioada rece 2026-2027
1
Perioada de actualizare
de la 17.08.2026 11:19
până la 21.08.2026 12:30
până la 21.08.2026 12:30
2
Propunerea ofertelor
de la 21.08.2026 12:30
până la 31.08.2026 13:30
până la 31.08.2026 13:30
3
Licitaţie
01.09.2026 15:00
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
250 000 MDL
Perioada clarificărilor:
17 aug 2026, 11:19 - 21 aug 2026, 12:30
Perioada de depunere a ofertelor:
21 aug 2026, 12:30 - 31 aug 2026, 13:30
Începutul licitației:
1 sept 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Bricheti pentru perioada rece 2026-2027
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
6201, MOLDOVA, Sîngerei, or.Sîngerei, Str.Independentei 111
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
17 aug 2026, 11:15
Data ultimilor modificări
18 aug 2026, 16:02
Valoarea estimată (fără TVA)
250 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
1 250 MDL
Achizitii.md ID
21667480
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
6201, MOLDOVA, Sîngerei, or.Sîngerei, Str.Independentei 111
Durata contractului
31 aug 2026 16:01 - 31 dec 2026 16:01
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 60.0
Unități de măsură: Tona; tona metrica (1000 kg)
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunt de mica valoare.signed.pdf
anunt de mica valoare.signed.pdf
Documentele la ofertă
-Anunt de participare
17.08.26 11:19
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
SRL ECOBIOENERGY GRUP
Preţul ofertei:
244 444,44 MDL
Statut:
Învingător
pretul cel mai scazut si oferta corespunde cerintelor solicitate
02.09.26 16:22
Motivul: pretul cel mai scazut si oferta corespunde cerintelor solicitate
Documentele de calificare
Documentele depuse cu oferta
specificația de preț_de singerei.signed.pdf
specificația de preț_de singerei.signed.pdf
ID: 03261c45-64af-4d42-bf8d-3d424722d84b
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:21
Data deschiderii:
31.08.26 13:30
declaratie de eligibilitate_de singerei.signed.pdf
declaratie de eligibilitate_de singerei.signed.pdf
ID: 25f26892-0ec5-423a-882c-9e50528b1dc5
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:21
Data deschiderii:
31.08.26 13:30
certificat privind lipsa restantelor - 0910595.signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 0910595.signed.pdf
ID: 3af928fc-1358-4d3e-abb6-8f1114f30259
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:21
Data deschiderii:
31.08.26 13:30
cerere de participare_de singerei.signed.pdf
cerere de participare_de singerei.signed.pdf
ID: 3b8ccc0e-786f-4e34-b8f8-67d41b50162c
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:21
Data deschiderii:
31.08.26 13:30
specificația tehnică_de singerei.signed.pdf
specificația tehnică_de singerei.signed.pdf
ID: 45039cb4-16e4-4947-aa31-7be3c68f5c81
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:21
Data deschiderii:
31.08.26 13:30
declaratie valabilitatea ofertei_de singerei.signed.pdf
declaratie valabilitatea ofertei_de singerei.signed.pdf
ID: 67c5aa85-d88b-4ac9-8f37-dec46789e193
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:21
Data deschiderii:
31.08.26 13:30
declarația privind experiența_ de singerei.signed.pdf
declarația privind experiența_ de singerei.signed.pdf
ID: ba6785ef-3455-40d4-9c44-f10c0b32077f
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:21
Data deschiderii:
31.08.26 13:30
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:21
Data deschiderii:
31.08.26 13:30
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:21
Data deschiderii:
31.08.26 13:30
extras din registrul de stat al persoanelor juridice (1).signed.pdf
extras din registrul de stat al persoanelor juridice (1).signed.pdf
ID: f2057e11-7a8c-4ba6-a18e-6fb1cab90dcf
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:21
Data deschiderii:
31.08.26 13:30
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK