Achiziţie publică
21667312
Achiziționarea unui Microbuz pentru transport copii și pasageri
1
Perioada de actualizare
de la 14.08.2026 17:49
până la 19.08.2026 10:00
până la 19.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 19.08.2026 10:00
până la 24.08.2026 15:00
până la 24.08.2026 15:00
3
Licitaţie
de la 25.08.2026 15:00
până la 25.08.2026 15:14
până la 25.08.2026 15:14
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
333 333,33 MDL
Perioada clarificărilor:
14 aug 2026, 17:49 - 19 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
19 aug 2026, 10:00 - 24 aug 2026, 15:00
Începutul licitației:
25 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Achiziționarea unui Microbuz pentru transport copii și pasageri
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
4440, MOLDOVA, Călăraşi, s.Ţibirica, Călăraşi
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
14 aug 2026, 16:48
Data ultimilor modificări
14 aug 2026, 17:49
Valoarea estimată (fără TVA)
333 333,33 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
3 333,33 MDL
Achizitii.md ID
21667312
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
4440, MOLDOVA, Călăraşi, s.Ţibirica, Călăraşi
Durata contractului
26 aug 2026 17:47 - 30 dec 2026 17:47
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare .signed.pdf
anunt de participare .signed.pdf
Documentele la ofertă
anunt de participare .signed.pdf
14.08.26 17:49
specificații de preț.pdf
specificații de preț.pdf
Documentele la ofertă
specificații de preț.pdf
14.08.26 17:49
specificații tehnice.pdf
specificații tehnice.pdf
Documentele la ofertă
specificații tehnice.pdf
14.08.26 17:49
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Global trans car
Preţul ofertei:
309 000 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
26.08.26 09:01
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
specificatii tehnice anexa 22 .semnat.pdf
specificatii tehnice anexa 22 .semnat.pdf
ID: 116408f4-7987-4aa9-9ed9-50cc88650acf
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
19.08.26 21:20
Data deschiderii:
25.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
19.08.26 21:20
Data deschiderii:
25.08.26 15:14
cerere de participare (anexa 7) .semnat.pdf
cerere de participare (anexa 7) .semnat.pdf
ID: 78993877-db3b-4fc6-9455-459b68b532ad
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
19.08.26 21:20
Data deschiderii:
25.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
19.08.26 21:20
Data deschiderii:
25.08.26 15:14
extras din registrul de stat al persoanelor juridice (1)_1.semnat.pdf
extras din registrul de stat al persoanelor juridice (1)_1.semnat.pdf
ID: 8e15ee29-c730-4486-9186-8b6655a11e37
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 20:54
Data deschiderii:
25.08.26 15:14
parametrii tehnici.semnat.pdf
parametrii tehnici.semnat.pdf
ID: c1c5758c-804f-4573-8a3a-fc135907146e
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
19.08.26 21:20
Data deschiderii:
25.08.26 15:14
specificatii de preț anexa 23.semnat.pdf
specificatii de preț anexa 23.semnat.pdf
ID: d02b75de-f009-4a3f-a6f4-d599cef0e01d
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
19.08.26 21:20
Data deschiderii:
25.08.26 15:14
declarație privind valabilitatea ofertei anexa 8.semnat.pdf
declarație privind valabilitatea ofertei anexa 8.semnat.pdf
ID: d80faf7b-3f01-46a9-8bfc-49554dc3f2a9
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
19.08.26 21:20
Data deschiderii:
25.08.26 15:14
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 21:00
Data deschiderii:
25.08.26 15:14
certificat privind lipsa restantelor .semnat.pdf
certificat privind lipsa restantelor .semnat.pdf
ID: fbf7103f-dbd3-43f3-bc6a-4754c43b54fe
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
19.08.26 21:20
Data deschiderii:
25.08.26 15:14
2
Denumirea participantului:
DIAV-TUR
Preţul ofertei:
310 000 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 19:08
Data deschiderii:
26.08.26 09:02
certificat inregistrare extras.semnat.pdf
certificat inregistrare extras.semnat.pdf
ID: 2020b3eb-236b-432f-b0e4-055b7fb52745
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 19:08
Data deschiderii:
26.08.26 09:02
valabilitatea ofertei.semnat.pdf
valabilitatea ofertei.semnat.pdf
ID: 6ecb5f50-aee7-4567-9b9b-4a0c7c909fc4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 19:08
Data deschiderii:
26.08.26 09:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 19:08
Data deschiderii:
26.08.26 09:02
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 19:08
Data deschiderii:
26.08.26 09:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 19:08
Data deschiderii:
26.08.26 09:02
cerere de participare.semnat.pdf
cerere de participare.semnat.pdf
ID: d5867bab-f58e-4f0f-9bf9-e13f18c5021b
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 19:08
Data deschiderii:
26.08.26 09:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 19:08
Data deschiderii:
26.08.26 09:02
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 19:08
Data deschiderii:
26.08.26 09:02
3
Denumirea participantului:
Medintergrup
Preţul ofertei:
357 700 MDL
Statut:
în aşteptare
Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
dok 3.pdf
ID: d0ca745f-2332-44a4-bfbb-70b495ba1b7d
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
17.03.25 14:54
certificat privind lipsa restantelor - 1355242.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 1355242.pdf
ID: eeceb79a-7436-430d-8097-69ade36092ae
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:28
Data deschiderii:
25.08.26 15:14
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK