Achiziţie publică
21667232
Elaborarea proiectului tehnic de deschidere si exploatare a gropii de împrumut pentru extragerea materialului argilos destinat construcției și reabilitării digurilor de protecție ale râului Nistru Elaborarea proiectului tehnic de recultivare a gropii de împrumut
1
Perioada de actualizare
de la 14.08.2026 15:19
până la 20.08.2026 10:51
până la 20.08.2026 10:51
2
Propunerea ofertelor
de la 20.08.2026 10:51
până la 27.08.2026 10:51
până la 27.08.2026 10:51
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
250 000 MDL
Perioada clarificărilor:
14 aug 2026, 15:19 - 20 aug 2026, 10:51
Perioada de depunere a ofertelor:
20 aug 2026, 10:51 - 27 aug 2026, 10:51
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Elaborarea proiectului tehnic de deschidere si exploatare a gropii de împrumut pentru extragerea materialului argilos destinat construcției și reabilitării digurilor de protecție ale râului Nistru
Elaborarea proiectului tehnic de recultivare a gropii de împrumut
Elaborarea proiectului tehnic de recultivare a gropii de împrumut
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-6535, MOLDOVA, Anenii Noi, s.Teliţa, s.Teliţa r-l Anenii Noi
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
14 aug 2026, 15:04
Data ultimilor modificări
14 aug 2026, 16:24
Valoarea estimată (fără TVA)
250 000 MDL
Achizitii.md ID
21667232
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Cel mai bun raport preț - calitate
Adresa de livrare
MD-6535, MOLDOVA, Anenii Noi, s.Teliţa, s.Teliţa r-l Anenii Noi
Durata contractului
1 sept 2026 15:10 - 30 nov 2026 15:10
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Elaborarea proiectului tehnic de deschidere si exploatare a gropii de împrumut pentru extragerea materialului argilos destinat construcției și reabilitării digurilor de protecție ale râului Nistru Elaborarea proiectului tehnic de recultivare a gropii de împrumut
CPV: 71200000-0 - Servicii de arhitectură şi servicii conexe
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
documentaţia standard pentru cop pentru groapa de imrumut.docx
Documentele la ofertă
-documentatia standart
14.08.26 15:19
anunt repetat groapa de imprumut.docx 1.signed.pdf
anunt repetat groapa de imprumut.docx 1.signed.pdf
tenderNotice
-anunt
14.08.26 15:19
Documentele lotului
documentaţia standard pentru cop pentru groapa de imrumut.docx
-documentatia standart
14.08.26 15:19
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
GEOCONSTRUCT
Preţul ofertei:
239 000 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
31.08.26 11:23
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:20
Data deschiderii:
27.08.26 10:51
anexa 13 lucrari executate in ultim 3 ani.pdf
anexa 13 lucrari executate in ultim 3 ani.pdf
ID: 792877ba-54c6-4fa4-bc0f-89548ecca4ec
Documente de depunere
Data încărcării:
24.08.26 13:18
Data deschiderii:
27.08.26 10:51
nciobanu certificat proiectant.signed.pdf
nciobanu certificat proiectant.signed.pdf
ID: 939c2859-0ad0-415a-90a3-992afd417806
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:13
Data deschiderii:
27.08.26 10:51
cert, deciz, extr (3).semnat.signed.pdf
cert, deciz, extr (3).semnat.signed.pdf
ID: b1c72a33-24c9-4707-978a-0834bd939f78
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:14
Data deschiderii:
27.08.26 10:51
Documente de depunere
Data încărcării:
24.08.26 13:15
Data deschiderii:
27.08.26 10:51
lista obiectelor proiectate.semnat.pdf
lista obiectelor proiectate.semnat.pdf
ID: d38d5fd1-7d9d-42e0-b90e-c9489ca563a9
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:15
Data deschiderii:
27.08.26 10:51
paciu c_1. __certificat de atestare tehnico-profesionala_compressed.signed.signed.pdf
paciu c_1. __certificat de atestare tehnico-profesionala_compressed.signed.signed.pdf
ID: d705f55a-e818-4842-9d8a-657c0ce0f1fe
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:18
Data deschiderii:
27.08.26 10:51
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK