Selectaţi tipul procedurii
Achizițiе comercială
21667176
Servicii de proiectare pentru construcția colectorului de canalizare menajer-fecaloidă din str.Dumbrava, str.Mihai Eminescu și Servicii de proiectare pentru construcția sistemului de apeduct din str.-lele 1, 2, 3, 4 N.Testemițeanu, str.Livezilor-str.N.Gribov, str.Caucaz nr.14 -nr.32A, str.Mihai Eminescu-str.N.Gribov-str.Maria Cebotari or.Durlești
1
Perioada de actualizare
de la
14.08.2026 14:40
până la 03.09.2026 16:57
până la 03.09.2026 16:57
2
Propunerea ofertelor
de la
03.09.2026 16:57
până la 04.10.2026 17:27
până la 04.10.2026 17:27
au rămas 28 de zile
3
Licitaţie
nu va fi folosită
4
Evaluare
5
Contract
Statut
Propunerea ofertelor
Valoarea estimată fără TVA
1 300 000 MDL
Perioada clarificărilor:
14 aug 2026, 14:40 - 3 sept 2026, 16:57
Perioada de depunere a ofertelor:
3 sept 2026, 16:57 - 4 oct 2026, 17:27
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Imposibil de abonat
în perioada Propunerea ofertelor
Servicii de proiectare pentru construcția colectorului de canalizare menajer-fecaloidă din str.Dumbrava, str.Mihai Eminescu și Servicii de proiectare pentru construcția sistemului de apeduct din str.-lele 1, 2, 3, 4 N.Testemițeanu, str.Livezilor-str.N.Gribov, str.Caucaz nr.14 -nr.32A, str.Mihai Eminescu-str.N.Gribov-str.Maria Cebotari or.Durlești
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2003, MOLDOVA, mun.Chişinău, or.Durleşti, str. Alexandru cel Bun 5.
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
14 aug 2026, 14:40
Data ultimilor modificări
1 sept 2026, 16:57
Achizitii.md ID
21667176
MTender ID
CPV
71320000-7 - Servicii de concepţie tehnică
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Surse de finanțare
Lista loturilor
Documentele procedurii de achiziție
ds_bunuri_servicii.signed.pdf
ds_bunuri_servicii.signed.pdf
Documentele la ofertă
-Documentatia standart
14.08.26 14:40
anunt proiectari dumbrava 2026.signed.pdf
anunt proiectari dumbrava 2026.signed.pdf
Documentele la ofertă
-Anunt de participare
14.08.26 14:40
caiet de sarcini servicii.signed.pdf
caiet de sarcini servicii.signed.pdf
Documentele la ofertă
-cAIET DE SARCINI
20.08.26 14:39
20260825092753940.pdf
20260825092753940.pdf
Documentele la ofertă
-schema de amplasare
25.08.26 10:10
20260825092753940.pdf
20260825092753940.pdf
Documentele la ofertă
-schema de amplasare
25.08.26 10:10
20260825092804907.pdf
20260825092804907.pdf
Documentele la ofertă
-schema de amplasare
25.08.26 10:10
20260825092815498.pdf
20260825092815498.pdf
Documentele la ofertă
-schema de amplasare
25.08.26 10:10
stradelele testimițeanu.pdf
stradelele testimițeanu.pdf
Documentele la ofertă
-Apeduct Testemiteanu
25.08.26 10:22
avizuri de bransare testemiteanu.pdf
avizuri de bransare testemiteanu.pdf
Documentele la ofertă
-Aviz de bransare
25.08.26 11:38
aviz dumbrava eminescu.pdf
aviz dumbrava eminescu.pdf
Documentele la ofertă
-Aviz Dumbrava Eminescu
1.09.26 16:57
Data:
23 aug 2026, 21:51
Subiectul întrebării:
Acte permisive
Întrebare:
Buna ziua. Va rugam sa ne informati daca detineti acte permisive pentru serviciile de proiectare: avize, acord de mediu, certificat de urbanism?
Răspuns (25 aug 2026, 10:06):
bUNA ZIUA! tOATE AVIZELE SUNT EMISE
Data:
23 aug 2026, 21:54
Subiectul întrebării:
Volume
Întrebare:
Va rugam sa publicati exact volumele de lucrari care urmeaza a fi executate (servicii de proiectare). La fel, va rugam sa publicati o schema cu traseul ce urmeaza a fi proiectat.
Răspuns (25 aug 2026, 10:06):
Buna ziua! AC va publica si schema de amplasare. Multumim
Data:
25 aug 2026, 10:20
Subiectul întrebării:
Acte permisive
Întrebare:
Buna ziua.
Va rugam sa ne prezentati actele permisive pentru serviciile de proiectare: avize de bransare/racordare.
Va multuminm.
Răspuns (25 aug 2026, 10:23):
Buna ziua” in cel mai scurt timp AC va incarca si avizele de bransare
Data:
25 aug 2026, 18:26
Subiectul întrebării:
Acte perrmesive
Întrebare:
Buna ziua!!!
Din avizele anexate sunt doar pentru str-le I-IV Testimiteanu, rugam sa anexati si celelalte avize.
- Apeduct: str. Mihai Eminescu - str. Nicolae Gribov - str.Maria Cebotari (conform planului de amplasare anexat);
- Canalizare menajer-fecaloida: str. Mihai Eminescu; str. Dumbrava (conform planului de amplasare anexat).
Răspuns (1 sept 2026, 16:55):
Buna ziua! AC a incarcat Avizul de racordare
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK