Achiziţie publică
21667125
Rechizite de birou si consumabile
1
Perioada de actualizare
de la 14.08.2026 13:49
până la 18.08.2026 16:00
până la 18.08.2026 16:00
2
Propunerea ofertelor
de la 18.08.2026 16:00
până la 24.08.2026 16:00
până la 24.08.2026 16:00
3
Licitaţie
de la 25.08.2026 15:00
până la 25.08.2026 15:09
până la 25.08.2026 15:09
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
18 000 MDL
Perioada clarificărilor:
14 aug 2026, 13:49 - 18 aug 2026, 16:00
Perioada de depunere a ofertelor:
18 aug 2026, 16:00 - 24 aug 2026, 16:00
Începutul licitației:
25 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Rechizite de birou si consumabile
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2028, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, șos. Hîncești, 53, bl. B
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
14 aug 2026, 13:31
Data ultimilor modificări
18 aug 2026, 8:48
Valoarea estimată (fără TVA)
18 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
180 MDL
Achizitii.md ID
21667125
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2028, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, șos. Hîncești, 53, bl. B
Durata contractului
26 aug 2026 13:48 - 30 dec 2026 13:48
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
ds_bunuri_servicii_omf_115_15_09_2021 ( rechizite).docx
Documentele la ofertă
- Documentatia standart
14.08.26 13:49
rechizite de birou 2026.pdf
rechizite de birou 2026.pdf
Documentele la ofertă
- anunt de intentie
14.08.26 13:49
Documentele lotului
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Crafti Business SRL
Preţul ofertei:
10 544,75 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
4_certificat_cont_2024craftibusinessc180e00519signedsignedsignedsigned.pdf
ID: 0f9a288a-aff9-4ca2-80b7-f2a5fa84e04c
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:09
declaraȚiedeeligibilitate-Аnexa2semnat.pdf
ID: 19a00dce-4d84-4ec8-9d66-a99754a2ff52
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:09
cereredeparticipare-Аnexa7semnat.pdf
ID: 4abef6cf-ad74-40bb-9c3e-55007e907a42
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:09
duaeinspecțiasocială2026semnat.pdf
ID: 9750f1f3-74c9-4700-b5bc-94854f08d288
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:09
anexanr6-dateledespreparticipantnewsemnat.pdf
ID: a3213527-9930-4e73-b46d-390248574868
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:09
Imputernicireivascum(31122028)(1)signedsemnat.pdf
ID: 305b2fc3-eea5-4348-9b0e-1449aaade0fd
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
26.08.26 08:30
specificatiatehnicasemnat.pdf
ID: 36bce400-e140-4d7e-b8bd-0884f1b1d4ff
x_technicalDocuments
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
26.08.26 08:30
extras+decizie2026newsemnat.pdf
ID: af09a0ae-8ea7-4bf9-8f93-09725a50a4ee
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
26.08.26 08:30
declaratieprivindvalabilitateaofertei-Аnexa8semnat.pdf
ID: c133649d-cbf3-49b8-9934-9d390d1fe5ed
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
26.08.26 08:30
specificatiadepretsemnat.pdf
ID: e52029b8-9b77-4beb-b22e-7975818c68d1
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
26.08.26 08:30
2
Denumirea participantului:
RADOP-OPT SRL
Preţul ofertei:
10 831 MDL
Statut:
în aşteptare
Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
2026_an7_cerere_inspsocialdestatsigned.pdf
ID: 0d27d361-29f2-45bf-adbf-4288db053f22
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:09
2026_an8_valabilitatea_inspsocialdestatsigned.pdf
ID: 8acdca55-160d-493e-bd50-bd7c404b4162
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:09
2026_an2_declaratiedeeligibilitate_inspsocialstatsigned.pdf
ID: 91610914-2af2-4764-a2e1-dc5fa00ae658
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:09
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK