1
Perioada de actualizare
de la 13.08.2026 15:35
până la 18.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 18.08.2026 10:00
până la 21.08.2026 10:00
3
Licitaţie
de la 24.08.2026 14:51
până la 24.08.2026 15:09
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA 12 610 MDL
Perioada clarificărilor: 13 aug 2026, 15:35 - 18 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor: 18 aug 2026, 10:00 - 21 aug 2026, 10:00
Începutul licitației: 24 aug 2026, 14:51

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801

Lotul conține 2 poziții
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
4201, MOLDOVA, Ştefan Vodă, or.Ştefan Vodă, str. 31 August, 12
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
VISILEAC ELENA
Telefonul de contact
024223439
Datele achizitiei
Data publicării
13 aug 2026, 13:59
Data ultimilor modificări
14 aug 2026, 18:35
Valoarea estimată (fără TVA)
12 610 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
1 008,80 MDL
Achizitii.md ID
21666650
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
4201, MOLDOVA, Ştefan Vodă, or.Ştefan Vodă, str. 31 August, 12
Durata contractului
24 aug 2026 15:33 - 30 dec 2026 15:33
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
produs de cașcaval CPV: 15800000-6 - Diverse produse alimentare
Cantitatea: 100.0
Unități de măsură: Kilogram
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
anexa 22. specificatii tehnice.pdf anexa 22. specificatii tehnice.pdf
Specificaţie tehnică
-Descrie specificarea tehnică completă solicitată
13.08.26 15:35
anexa 23. specificații de preț.pdf anexa 23. specificații de preț.pdf
Specificaţie tehnică
-specificație de preț
13.08.26 15:35
anexa 23 specificații de preț.docx
Documentele la ofertă
-specificație de preț în format word
13.08.26 15:35
anunt de participare.pdf anunt de participare.pdf
Specificaţie tehnică
- Prin acest document invităm agenții economici să participe la procedura de achiziție privind livrarea/prestarea diverselor produse alimentare
13.08.26 15:35
anexa 22 specificația tehnică.docx
Specificaţie tehnică
- specificație tehnică în format word
13.08.26 15:35
Documentele lotului
lotul nr. 7.pdf
-Lotul conține denumirea, cantitatea produselor alimentare solicitate
13.08.26 15:35

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.

2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

"Schiopu Ludmila"

Preţul ofertei: 9 499 MDL
Statut: Învingător
Motivul: cel mai mic preț
Documentele de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

SRL Marialexprim

Preţul ofertei: 9 500 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
3
Denumirea participantului:

FPC "Serviabil" SRL

Preţul ofertei: 17 916,67 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
4
Denumirea participantului:

Bestpartener

Preţul ofertei: 18 166,97 MDL
Statut: în aşteptare

Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".

Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări