Achiziţie publică
21666548
LOT. 1 Lucrări de achizitionare și instalare a unui cazan pe combustibil solid la IP Gimnaziul Săseni din com. Saseni. r-ul Calarasi
1
Perioada de actualizare
de la 13.08.2026 11:51
până la 14.08.2026 15:00
până la 14.08.2026 15:00
2
Propunerea ofertelor
de la 14.08.2026 15:00
până la 20.08.2026 14:00
până la 20.08.2026 14:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
301 666,66 MDL
Perioada clarificărilor:
13 aug 2026, 11:51 - 14 aug 2026, 15:00
Perioada de depunere a ofertelor:
14 aug 2026, 15:00 - 20 aug 2026, 14:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
LOT. 1 Lucrări de achizitionare și instalare a unui cazan pe combustibil solid la IP Gimnaziul Săseni din com. Saseni. r-ul Calarasi
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
4437, MOLDOVA, Călăraşi, or.Călăraşi, Saseni
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
20 aug 2026, 14:08
Valoarea estimată (fără TVA)
301 666,66 MDL
Achizitii.md ID
21666548
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
4437, MOLDOVA, Călăraşi, or.Călăraşi, Saseni
Durata contractului
24 aug 2026 11:47 - 31 dec 2026 10:47
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
LOT. 1 Lucrări de achizitionare și instalare a unui cazan pe combustibil solid la IP Gimnaziul Săseni din com. Saseni. r-ul Calarasi
CPV: 42900000-5 - Diverse utilaje de uz general şi special
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
202608131150_documentația standard lucrări (1).docx
Documentele la ofertă
documentația standard lucrări
13.08.26 11:51
202608131150_Declarație privind valabilitatea ofertei.docx
Documentele la ofertă
Declarație privind valabilitatea ofertei
13.08.26 11:51
202608131144_form 1B achizitionarea si instalarea cazan pe combustibil solid.pdf
Documentele la ofertă
Formularul desfăsurat
13.08.26 11:51
202608131144_Anunț proced Achizitionare cazan.signed.pdf
Documentele la ofertă
Anunt de participare
13.08.26 11:51
202608131149_Declarație de eligibilitate.docx
Documentele la ofertă
Declaratie de eligibilitate
13.08.26 11:51
202608131145_form 1B lucrari de repartie a cazanului existent.pdf
Documentele la ofertă
Formularul desfăsurat
13.08.26 11:51
202608131150_Declarație privind confirmarea identității.doc
Documentele la ofertă
Declarație privind confirmarea identității
13.08.26 11:51
Комиссия
Prenume
Gancearuc Aliona
IDNP/IDNO
MD-IDNO-1012620011882
Funcţia
---
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
SRL AM SISTEME
Preţul ofertei:
279 319,71 MDL
Statut:
Învingător
Oferta corespunde cerințelor de calificare solicitate de către autoritatea contractantă
25.08.26 11:09
Motivul: Oferta corespunde cerințelor de calificare solicitate de către autoritatea contractantă
Documentele de calificare
202608251109_decizia de atribuire contract Cazan.pdf
ID: fdacb7cf-9e5b-4021-a500-a0970f00bbf8
Anunț de atribuire
25.08.26 11:09
Documentele depuse cu oferta
7. experienta similara taraclia.signed.pdf
7. experienta similara taraclia.signed.pdf
ID: 0c666665-ff20-4da8-bc83-882cc259c8e3
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
7. recomandare spital.signed.pdf
7. recomandare spital.signed.pdf
ID: 17452305-9901-4c05-aa86-ed06df489c1d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
7. experiența similară soldanesti.signed.pdf
7. experiența similară soldanesti.signed.pdf
ID: 17a929f9-77c2-4759-96e0-13ac5178230e
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
7. recomandare vatamanu.signed.pdf
7. recomandare vatamanu.signed.pdf
ID: 1e73e2f3-8dad-46c8-a4ac-95a5c34b8032
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
7. experiența similară balti.signed.pdf
7. experiența similară balti.signed.pdf
ID: 24f7042b-07a3-4f13-a555-4511beea91b5
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
11. certificate de atestare tehnico-profesionala a rt.signed.pdf
11. certificate de atestare tehnico-profesionala a rt.signed.pdf
ID: 38374ef7-bc0a-416d-89d3-f81f7640cf63
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
7. recomandare soldanesti.signed.pdf
7. recomandare soldanesti.signed.pdf
ID: 3afeba8d-b55f-45ae-b815-0524a2f7f6c6
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
13. certificat cont bancar.signed.pdf
13. certificat cont bancar.signed.pdf
ID: 4396f94e-5587-45a5-9188-a1d492c750ea
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
12. aviz am sisteme.signed.pdf
12. aviz am sisteme.signed.pdf
ID: 4c3e8cf7-2cc0-47b6-a7d5-81c8be449b52
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
10. declaratie garantie.signed.pdf
10. declaratie garantie.signed.pdf
ID: 4e32aceb-250b-456e-9e80-347e7dc16b2c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
16. formular informativ despre ofertant am.signed.pdf
16. formular informativ despre ofertant am.signed.pdf
ID: 6083c2c1-26bf-49a9-8d06-3de737e698ef
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
5. declarație de eligibilitate.signed.pdf
5. declarație de eligibilitate.signed.pdf
ID: 66d6abcc-d845-47f3-8816-3b7eb7e1f832
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
2. declarație privind valabilitatea ofertei.signed.pdf
2. declarație privind valabilitatea ofertei.signed.pdf
ID: 6f29581e-2cb7-4a5b-a73b-564e4d9f411c
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
6. certificat de inregistrare am-sisteme.signed.pdf
6. certificat de inregistrare am-sisteme.signed.pdf
ID: 83670f3c-028e-4ef0-a60c-8a3a0513dab2
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
7. recomandare taraclia.signed.pdf
7. recomandare taraclia.signed.pdf
ID: 8d1374d4-dc40-48a5-844c-58ddc4fdefcb
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
7. experienta vatamanu.signed.pdf
7. experienta vatamanu.signed.pdf
ID: a582e64b-9876-4e2b-beb5-2ef339409c98
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
6. extras din registrul de stat al persoanelor juridice.signed.pdf
6. extras din registrul de stat al persoanelor juridice.signed.pdf
ID: adaf69c9-34ad-4cd9-8c0a-767cd6db5c61
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
7. recomandare straseni.signed.pdf
7. recomandare straseni.signed.pdf
ID: b82285d1-820b-4a3d-823b-f5ae5ff9b963
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
8. dotarile specifice, utilajul si echipamentul am.signed.pdf
8. dotarile specifice, utilajul si echipamentul am.signed.pdf
ID: bf1a69e2-635b-41f5-a2dd-8a0361b08657
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
7. experiența similară undp 80 case.signed.pdf
7. experiența similară undp 80 case.signed.pdf
ID: c2da7231-4ec0-410c-90a3-50aec6cbb445
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
7. experiența similară spital.signed.pdf
7. experiența similară spital.signed.pdf
ID: c5a06c55-d50e-4861-9d1c-69583fed3ca2
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
1. cerere de participare.signed.pdf
1. cerere de participare.signed.pdf
ID: c898bac4-62ef-4b79-b2f4-3956d75e6a1f
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
împuternicire dreptul de a semna.signed.signed.pdf
împuternicire dreptul de a semna.signed.signed.pdf
ID: ce1f285c-f22a-4fd1-a4a9-bf3535438ad6
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
15. certificat privind lipsa restantelor - 1116517.signed.pdf
15. certificat privind lipsa restantelor - 1116517.signed.pdf
ID: ddb6a2b8-25f3-42c0-a51b-e10667b53ef4
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
9. personal am sisteme.signed.pdf
9. personal am sisteme.signed.pdf
ID: e11d04cc-828a-46d0-a94a-1ce64d4a1d44
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
7. experiența similară strașeni.signed.pdf
7. experiența similară strașeni.signed.pdf
ID: e20dca05-002a-45fd-9c94-61d768775845
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
14. raport financiar 2025.signed.pdf
14. raport financiar 2025.signed.pdf
ID: e3000ad2-df90-4e5c-8131-1bc8aba215aa
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
7. declarația privind lista principalelor lucrări executate.signed.pdf
7. declarația privind lista principalelor lucrări executate.signed.pdf
ID: e37fc89f-9305-4593-94cf-491cf5b7e0c1
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:52
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
3. propunerea financiara (oferta) lot 1.signed.pdf
3. propunerea financiara (oferta) lot 1.signed.pdf
ID: 73ac52a4-2e92-44f1-a7b1-90b98ab1770a
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:53
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
4. graficul de executie lot 1.signed.pdf
4. graficul de executie lot 1.signed.pdf
ID: 75114040-8340-4019-b120-3b338c8380dd
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:53
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
3. documentația de deviz lot 1 f735.signed.pdf
3. documentația de deviz lot 1 f735.signed.pdf
ID: ffd49272-9b6b-4e8d-b3c1-ea5ef6d9d8eb
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
20.08.26 08:53
Data deschiderii:
20.08.26 14:08
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK