Achiziţie publică
21666534
Tulpina Mycobacterium tuberculosis subsp. tuberculosis ATCC 25177™, H37Ra
1
Perioada de actualizare
de la 13.08.2026 11:58
până la 22.08.2026 17:00
până la 22.08.2026 17:00
2
Propunerea ofertelor
de la 22.08.2026 17:00
până la 28.08.2026 12:00
până la 28.08.2026 12:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
40 000 MDL
Perioada clarificărilor:
13 aug 2026, 11:58 - 22 aug 2026, 17:00
Perioada de depunere a ofertelor:
22 aug 2026, 17:00 - 28 aug 2026, 12:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Categoria de Produs -Tulpină cu genom secvențiat (cu virulență redusă)
Denumirea Tulpinii - Mycobacterium tuberculosis (Zopf) Lehmann and Neumann [H37Ra]
Nivel de biosecuritate – BSL2
Tulpină secvențiată la nivelul genomului -Da
Format Produs -Congelat
Condiții de Depozitare --80°C sau mai rece
Aplicații de laborator – Testarea sensibilității si Controlul Calitatii intern
Seturile vor fi livrate în ambalaj original, securizat, marcat și etichetat de producător, fără preambalare; Instrucțiunile de utilizare a truselor vor conține caracteristicile de performanță și calitate.
Denumirea Tulpinii - Mycobacterium tuberculosis (Zopf) Lehmann and Neumann [H37Ra]
Nivel de biosecuritate – BSL2
Tulpină secvențiată la nivelul genomului -Da
Format Produs -Congelat
Condiții de Depozitare --80°C sau mai rece
Aplicații de laborator – Testarea sensibilității si Controlul Calitatii intern
Seturile vor fi livrate în ambalaj original, securizat, marcat și etichetat de producător, fără preambalare; Instrucțiunile de utilizare a truselor vor conține caracteristicile de performanță și calitate.
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, locality, or.Chisinau, str.T.Ciorba 18A
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
13 aug 2026, 11:58
Valoarea estimată (fără TVA)
40 000 MDL
Achizitii.md ID
21666534
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, Chisinau
Durata contractului
5 nov 2026 02:00 - 19 nov 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Tulpina Mycobacterium tuberculosis subsp. tuberculosis ATCC 25177™, H37Ra
CPV: 33600000-6 - Produse farmaceutice
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Unitate
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
MEDICLIM AM
Preţul ofertei:
20 000 MDL
Statut:
Anulat
evaluare tehnica a ofertei comerciale
01.09.26 11:14
Motivul: evaluare tehnica a ofertei comerciale
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:16
Data deschiderii:
1.09.26 11:12
anex7cerere participare.semnat.pdf
anex7cerere participare.semnat.pdf
ID: 7caf0cb8-3135-4d11-a3b7-adbee452c138
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:16
Data deschiderii:
1.09.26 11:12
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:16
Data deschiderii:
1.09.26 11:12
termeni si conditii de livrare.semnat.pdf
termeni si conditii de livrare.semnat.pdf
ID: b5ebd9e5-575b-45dc-8d37-44dd0e80d410
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
26.08.26 12:16
Data deschiderii:
1.09.26 11:12
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK