Achiziţie publică
21666295
Servicii de asigurare obligatorie de răspundere civilă auto (RCA) pentru luna Septembrie
1
Perioada de actualizare
de la 12.08.2026 16:56
până la 13.08.2026 17:00
până la 13.08.2026 17:00
2
Propunerea ofertelor
de la 13.08.2026 17:00
până la 18.08.2026 08:30
până la 18.08.2026 08:30
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
200 000 MDL
Perioada clarificărilor:
12 aug 2026, 16:56 - 13 aug 2026, 17:00
Perioada de depunere a ofertelor:
13 aug 2026, 17:00 - 18 aug 2026, 8:30
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Servicii de asigurare obligatorie de răspundere civilă auto (RCA) pentru luna Septembrie
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Sarmizegetusa, 51
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
I.M. Parcul Urban de Autobuze
Telefonul de contact
022837349
E-mail
Datele achizitiei
Data publicării
12 aug 2026, 16:53
Data ultimilor modificări
12 aug 2026, 16:56
Valoarea estimată (fără TVA)
200 000 MDL
Achizitii.md ID
21666295
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2032, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Sarmizegetusa, 51
Durata contractului
20 aug 2026 08:00 - 11 aug 2027 08:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Servicii de asigurare obligatorie de răspundere civilă auto (RCA) pentru luna Septembrie
CPV: 66500000-5 - Servicii de asigurare şi de pensie
Cantitatea: 30.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunțul de participare - semant .pdf
anunțul de participare - semant .pdf
Documentele la ofertă
-
12.08.26 16:56
Documentele lotului
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
ACORD GRUP S.A.
Preţul ofertei:
173 408,17 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
24.08.26 10:20
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
202608171710_Ordinul nr. 06.26 din 27.03.2026.signed.pdf
ID: 1235bb88-f414-4370-bb3b-87eec38eac57
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171709_5. Confirmarea identității beneficarilor efectivi.signed.pdf
ID: 278dec52-02c8-48c0-84f7-2c248d640c2d
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171709_11. Declaratie.signed.pdf
ID: 3dab302a-70e5-47c2-bba0-3f184d121906
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171710_Lista de preturi.signed.pdf
ID: 50d88b73-a198-40f8-8b45-084663a6d42a
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171709_1. Propunerea financiara.signed.pdf
ID: 5382f860-e7f2-4140-a75f-e1a93084f160
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171709_7. formularul-ofertei.signed.pdf
ID: 5d6eebd8-c00c-49ad-b654-2224561f5ec1
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171710_Ordin la Hot. CNPF 24.2 din 18.05.26.signed.pdf
ID: 5d8a88a9-c001-43d2-a51c-3ceb1a6b17ce
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171709_9. Valabilitatea ofertei.signed.pdf
ID: 66ade28d-a09b-471d-b3b5-57b95cb831df
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171710_15. Declaratie pe proprie raspundere experienta.signed.pdf
ID: 72357c54-700f-4da2-91b8-9bb387816c90
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171709_3. Cerificat existenta conturilor 27.11.2025.signed.pdf
ID: 757982d6-b779-4e70-99ec-65bb1d0d3357
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171709_8. Date despre operatorul economic.signed.pdf
ID: 81251976-55e7-4656-becd-6fb69e1b00b5
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171710_Nota explicativa procedura Parcul Urban.signed.pdf
ID: 973b9f6c-dcd5-431b-9136-e3c91e191896
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171709_2. Propunerea tehnica.signed.pdf
ID: ae039ca7-1f0c-4b6c-b39a-d509cda37a00
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171710_12. Licenta ACORD GRUP SA.signed.pdf
ID: b3ec0ada-db19-4ca5-a8ae-fa6e32198c7d
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171709_10. Cerere de participare.signed.pdf
ID: e1167451-df75-49f4-9815-faa07e93590a
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171710_13. Imagine captura de ecran.signed.pdf
ID: ea5517d6-5973-485d-8810-44ef45caf798
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171709_6. Extras din Registrul de stat al persoanelor juridice (10).signed.pdf
ID: eb7da258-a033-4a73-ad5d-927142f7f0fd
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171709_4. Certificat privind lipsa restantelor - 1558813.signed.pdf
ID: f156d769-5b37-4a6f-8560-acc9cf895cc0
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
202608171710_14. Declaratie pe proprie raspundere.signed.pdf
ID: fe56408c-57d7-47bf-aa39-3542188c8cb1
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
18.08.26 08:30
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK