Achiziţie publică
21666130
Reparatia a unei portiuni de drum public local L89 Soroca-Holosnita-Grigorauca ( km 3+100 - km 3+500)
1
Perioada de actualizare
de la 12.08.2026 15:22
până la 18.08.2026 09:00
până la 18.08.2026 09:00
2
Propunerea ofertelor
de la 18.08.2026 09:00
până la 25.08.2026 09:00
până la 25.08.2026 09:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
1 175 887,53 MDL
Perioada clarificărilor:
12 aug 2026, 15:22 - 18 aug 2026, 9:00
Perioada de depunere a ofertelor:
18 aug 2026, 9:00 - 25 aug 2026, 9:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Reparatia a unei portiuni de drum public local L89 Soroca-Holosnita-Grigorauca ( km 3+100 - km 3+500)
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
3000, MOLDOVA, Soroca, mun.Soroca (r-l Soroca), str.Stefan cel Mare, 5
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
12 aug 2026, 14:40
Data ultimilor modificări
12 aug 2026, 15:22
Valoarea estimată (fără TVA)
1 175 887,53 MDL
Achizitii.md ID
21666130
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (lucrări)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
3000, MOLDOVA, Soroca, mun.Soroca (r-l Soroca), str.Stefan cel Mare, 5
Durata contractului
14 sept 2026 15:06 - 31 dec 2026 15:06
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Reparatia a unei portiuni de drum public local L89 Soroca-Holosnita-Grigorauca ( km 3+100 - km 3+500)
CPV: 45200000-9 - Lucrări de construcţii complete sau parţiale şi lucrări publice
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini 1 pu cop.signed.pdf
caiet de sarcini 1 pu cop.signed.pdf
Documentele la ofertă
caiet de sarcini 1 pu cop.signed.pdf
12.08.26 15:22
caiet de sarcini Holosnita Grigorauca-.signed.pdf
caiet de sarcini Holosnita Grigorauca-.signed.pdf
Documentele la ofertă
caiet de sarcini Holosnita Grigorauca-.signed.pdf
12.08.26 15:22
documentația standard Holoșnița Grigorăuca lucrari .signed.pdf
documentația standard Holoșnița Grigorăuca lucrari .signed.pdf
Documentele la ofertă
documentația standard Holoșnița Grigorăuca lucrari .signed.pdf
12.08.26 15:22
anunt de participare drum Holosnita Grigorauca .signed.pdf
anunt de participare drum Holosnita Grigorauca .signed.pdf
Documentele la ofertă
anunt de participare drum Holosnita Grigorauca .signed.pdf
12.08.26 15:22
Documentele lotului
caiet de sarcini holosnita grigorauca-.docx
caiet de sarcini holosnita grigorauca-.docx
12.08.26 15:22
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
SA Drumuri-Soroca
Preţul ofertei:
1 067 658,89 MDL
Statut:
Învingător
Operatorul economic a indeplinit toate cerintele solicitate
01.09.26 14:05
Motivul: Operatorul economic a indeplinit toate cerintele solicitate
Documentele de calificare
declaratie privind confirmarea identitatii beneficiarului.signed.pdf
declaratie privind confirmarea identitatii beneficiarului.signed.pdf
ID: 0b20d14b-99ee-42c6-97db-762c2bea5053
Raport de evaluare
1.09.26 14:05
Documentele depuse cu oferta
anexa nr.8 declaratie privind valabilitatea ofertei.signed.pdf
anexa nr.8 declaratie privind valabilitatea ofertei.signed.pdf
ID: 006218f4-9995-420a-8433-e219cc6c9578
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
formularul ofertei.signed.pdf
formularul ofertei.signed.pdf
ID: 228577ea-38a0-4346-a640-734688739e16
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
certificat+extras 2025.signed.pdf
certificat+extras 2025.signed.pdf
ID: 5f272acc-29cc-48c5-9c14-921c5ab8dfbc
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
nr.42 din 24.05.2025 g13 rec. finală.signed.signed.signed.signed.signed.signed.signed.signed.signed.pdf
nr.42 din 24.05.2025 g13 rec. finală.signed.signed.signed.signed.signed.signed.signed.signed.signed.pdf
ID: 6fe87e9f-e149-48c3-89cb-66625c101b0b
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
contract de antrepriza g13.signed.pdf
contract de antrepriza g13.signed.pdf
ID: 750a1238-3b52-455c-b3a9-0fbff244abcc
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
anexa nr.7 cerere de participare.signed.pdf
anexa nr.7 cerere de participare.signed.pdf
ID: 76237c52-9798-4aa0-bd36-24cea79f78b6
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
certificat+legitimatie cojocaru i.signed.pdf
certificat+legitimatie cojocaru i.signed.pdf
ID: 7e6b2228-e5c5-418d-9124-76f60f2c5e40
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
anexa nr.10 graficul de executare.signed.pdf
anexa nr.10 graficul de executare.signed.pdf
ID: 822d517f-b91a-4979-89d6-44988360f5b9
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
certificat societatea pe actiuni drumuri-soroca;2.signed.pdf
certificat societatea pe actiuni drumuri-soroca;2.signed.pdf
ID: 86fa4953-d0a4-424f-a324-e01e72790982
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
anexa nr.15 personal specialitate.signed.pdf
anexa nr.15 personal specialitate.signed.pdf
ID: 8c7d2a00-fb7a-47a2-8152-d64817d74e33
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
cr soroca iorjnita-holosnita .signed.pdf
cr soroca iorjnita-holosnita .signed.pdf
ID: 97b1c897-17a2-4000-8ab2-3b1042ce5e9a
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
anexa nr.12 declaratia privind experienta similara 2.signed.pdf
anexa nr.12 declaratia privind experienta similara 2.signed.pdf
ID: c2861eb9-ae82-4172-bb0a-49750f9ed827
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
anexa nr.14 dotarea cu tehnica.signed.pdf
anexa nr.14 dotarea cu tehnica.signed.pdf
ID: df74efd8-cdc2-4a16-a44f-61320f0c6700
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
declaratie garantie a lucrarilor.signed.pdf
declaratie garantie a lucrarilor.signed.pdf
ID: eba2e770-469c-4a0b-8592-ce24f9b185fa
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
anexa nr.13 lista princ. lucrari 2025.signed.pdf
anexa nr.13 lista princ. lucrari 2025.signed.pdf
ID: ef78e852-c1b0-49f2-a067-4ba63696f374
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 13:33
Data deschiderii:
25.08.26 09:07
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK