Achiziţie publică
21666036
Servicii de proiectare privind actualizarea proiectului de execuție pentru reparația capitală a podului de șosea poziționat pe drumul public național R15 M5 – Glodeni, km 18,413
1
Perioada de actualizare
de la 12.08.2026 13:39
până la 24.08.2026 11:00
până la 24.08.2026 11:00
2
Propunerea ofertelor
de la 24.08.2026 11:00
până la 02.09.2026 10:00
până la 02.09.2026 10:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
208 897 MDL
Perioada clarificărilor:
12 aug 2026, 13:39 - 24 aug 2026, 11:00
Perioada de depunere a ofertelor:
24 aug 2026, 11:00 - 2 sept 2026, 10:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Conform cerințelor caietului de sarcini
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Bucuriei 12a
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
12 aug 2026, 13:28
Data ultimilor modificări
12 aug 2026, 13:39
Valoarea estimată (fără TVA)
208 897 MDL
Achizitii.md ID
21666036
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Bucuriei 12a
Durata contractului
21 sept 2026 13:38 - 29 ian 2027 13:38
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Servicii de proiectare privind actualizarea proiectului de execuție pentru reparația capitală a podului de șosea poziționat pe drumul public național R15 M5 – Glodeni, km 18,413
CPV: 71300000-1 - Servicii de inginerie
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunț de participare proiectare pod r15 km 18.413.pdf
anunț de participare proiectare pod r15 km 18.413.pdf
Documentele la ofertă
-
12.08.26 13:39
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
SRL Simbo-Proiect
Preţul ofertei:
239 520 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
documente de depunere nr. ocds-b3wdp1-md-1786530554952.semnat.pdf
documente de depunere nr. ocds-b3wdp1-md-1786530554952.semnat.pdf
ID: 25e924a0-273c-4d0b-9702-0692fd3b0843
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
1.09.26 13:52
Data deschiderii:
2.09.26 10:00
propunere financiară nr.ocds-b3wdp1-md-1786530554952.semnat.pdf
propunere financiară nr.ocds-b3wdp1-md-1786530554952.semnat.pdf
ID: af1c7d0f-0371-4e5a-8e3b-93563ee2c60f
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
1.09.26 13:53
Data deschiderii:
2.09.26 10:34
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK