Achiziţie publică
21666012
Camere video pentru monitorizare perimetrală
1
Perioada de actualizare
de la 14.08.2026 10:07
până la 19.08.2026 11:00
până la 19.08.2026 11:00
2
Propunerea ofertelor
de la 19.08.2026 11:00
până la 25.08.2026 11:00
până la 25.08.2026 11:00
3
Licitaţie
de la 26.08.2026 15:00
până la 26.08.2026 15:09
până la 26.08.2026 15:09
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
320 000 MDL
Perioada clarificărilor:
14 aug 2026, 10:07 - 19 aug 2026, 11:00
Perioada de depunere a ofertelor:
19 aug 2026, 11:00 - 25 aug 2026, 11:00
Începutul licitației:
26 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Camere video pentru monitorizare perimetrală
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2059, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Petricani 19
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Dionisie Dercaci
Telefonul de contact
022 25-96-10
Datele achizitiei
Data publicării
12 aug 2026, 13:06
Data ultimilor modificări
14 aug 2026, 10:07
Valoarea estimată (fără TVA)
320 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
3 200 MDL
Achizitii.md ID
21666012
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2059, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Petricani 19
Durata contractului
27 aug 2026 10:05 - 31 dec 2026 10:05
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Camere video pentru monitorizare perimetrală
CPV: 32300000-6 - Receptoare de televiziune şi de radio şi aparate de înregistrare sau de redare a sunetului sau a imaginii
Cantitatea: 6.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunt de participare camere video.semnat.pdf
anunt de participare camere video.semnat.pdf
Documentele la ofertă
-
14.08.26 10:07
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
TXD IT Solutions
Preţul ofertei:
276 000 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
01.09.26 08:48
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
25.08.26 10:18
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
8. extras electronic 12.05.2026.signed.pdf
8. extras electronic 12.05.2026.signed.pdf
ID: 1c543235-b7b7-4143-9d36-8626df35cacd
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 10:18
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
2 igpfmai declaratie privind valabilitate anexa nr.8.pdf
2 igpfmai declaratie privind valabilitate anexa nr.8.pdf
ID: 3518d6a7-95bd-4dd5-a48b-957d64bf8877
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
25.08.26 10:18
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
1 igpfmai cerere de participare anexa nr.7.signed.pdf
1 igpfmai cerere de participare anexa nr.7.signed.pdf
ID: 66822445-fe70-4b4d-b77e-37b8e80144b3
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 10:18
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
9. txd it solutions eee confirmare producator eee (lista producatorilor).signed.pdf
9. txd it solutions eee confirmare producator eee (lista producatorilor).signed.pdf
ID: 73807b04-79d3-4791-a335-cd619a8b57f6
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 10:18
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
1 igpfmai cerere de participare anexa nr.7.pdf
1 igpfmai cerere de participare anexa nr.7.pdf
ID: 75c2cadc-7f53-46ad-8d34-fd5d53899f7e
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
25.08.26 10:18
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 10:18
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
2 igpfmai declaratie privind valabilitate anexa nr.8.signed.pdf
2 igpfmai declaratie privind valabilitate anexa nr.8.signed.pdf
ID: 90350013-bdf9-49ec-9dda-25b06d87be6c
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 10:18
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
7. certificat de atribuire a contului bancar maib.signed.pdf
7. certificat de atribuire a contului bancar maib.signed.pdf
ID: bae6bc69-c293-41fb-95d6-cc76e38bea3f
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 10:18
Data deschiderii:
26.08.26 15:10
decl_q1800-le_q1800-le-3_en_2312pdf-en-us-460367.signed.pdf
decl_q1800-le_q1800-le-3_en_2312pdf-en-us-460367.signed.pdf
ID: 3a639bfa-6473-4ef3-87c5-a2a47e1b7d8d
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 10:19
Data deschiderii:
26.08.26 15:22
datasheet-axis-q1800-le-3-license-plate-verifier-kit-en-us-544931.signed.pdf
datasheet-axis-q1800-le-3-license-plate-verifier-kit-en-us-544931.signed.pdf
ID: 5119aa64-a136-47d5-ae0e-6fb080871710
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 10:19
Data deschiderii:
26.08.26 15:22
4. anexa_nr_22_specificatii_tehnice.signed.pdf
4. anexa_nr_22_specificatii_tehnice.signed.pdf
ID: 51880330-18ae-47ff-b3b6-704bd5d93ebf
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 10:18
Data deschiderii:
26.08.26 15:22
3. garanția pentru ofertă.signed.pdf
3. garanția pentru ofertă.signed.pdf
ID: 579f343a-d726-44fa-aabd-5681afd37fab
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 10:18
Data deschiderii:
26.08.26 15:22
5. anexa_nr_23_specificatii_de_pret.signed.pdf
5. anexa_nr_23_specificatii_de_pret.signed.pdf
ID: 7539dfe1-14e1-442a-a8e4-38138f36ac66
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 10:18
Data deschiderii:
26.08.26 15:22
2
Denumirea participantului:
Rapid Link SRL
Preţul ofertei:
367 755 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
01.09.26 08:48
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
scrisoare de garantie bancara_ld2623600888.signed.pdf
scrisoare de garantie bancara_ld2623600888.signed.pdf
ID: 5f57f900-ab96-4077-95ae-a7b36f531c47
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 08:31
Data deschiderii:
1.09.26 08:48
duae_igpf_camere_lpr.signed.pdf
duae_igpf_camere_lpr.signed.pdf
ID: 70ff9605-5b45-42b0-8cc5-d327ce281ca2
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 08:31
Data deschiderii:
1.09.26 08:48
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 08:31
Data deschiderii:
1.09.26 08:48
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 08:32
Data deschiderii:
1.09.26 08:48
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 08:31
Data deschiderii:
1.09.26 08:48
anexa_1_la_anexa_22.signed.pdf
anexa_1_la_anexa_22.signed.pdf
ID: e0d55029-18fa-4835-9dbd-ba9269566bf9
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 08:31
Data deschiderii:
1.09.26 08:48
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
25.08.26 08:31
Data deschiderii:
1.09.26 08:48
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK