1
Perioada de actualizare
de la 12.08.2026 10:43
până la 13.08.2026 15:30
2
Propunerea ofertelor
de la 13.08.2026 15:30
până la 17.08.2026 11:00
3
Licitaţie

4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA 117 000 MDL
Perioada clarificărilor: 12 aug 2026, 10:43 - 13 aug 2026, 15:30
Perioada de depunere a ofertelor: 13 aug 2026, 15:30 - 17 aug 2026, 11:00
Începutul licitației: nu va fi folosită

Suport Tehnic pentru furnizori:

(+373) 79999801


Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.

Caietul de sarcini
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
4118, MOLDOVA, Cimişlia, or.Cimişlia, s.Gura Galbenei r-nul Cimislia
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Victoria Mardari
Telefonul de contact
068187252
Datele achizitiei
Data publicării
Data ultimilor modificări
17 aug 2026, 11:38
Valoarea estimată (fără TVA)
117 000 MDL
Achizitii.md ID
21665836
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
4118, MOLDOVA, Cimişlia, or.Cimişlia, s.Gura Galbenei r-nul Cimislia
Durata contractului
20 aug 2026 10:42 - 31 dec 2026 09:43
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Ardei dulci CPV: 03221230-7 - Ardei
Cantitatea: 235.0
Unități de măsură: Kilogram
2)
Denumirea
Brocoli CPV: 03221430-9 - Broccoli
Cantitatea: 260.0
Unități de măsură: Kilogram
3)
Denumirea
Cartofi CPV: 03212100-1 - Cartofi
Cantitatea: 950.0
Unități de măsură: Kilogram
4)
Denumirea
Castraveți CPV: 03221270-9 - Castraveţi
Cantitatea: 150.0
Unități de măsură: Kilogram
5)
Denumirea
Capă CPV: 03221113-1 - Ceapă
Cantitatea: 370.0
Unități de măsură: Kilogram
6)
Denumirea
Conopidă CPV: 03221420-6 - Conopidă
Cantitatea: 230.0
Unități de măsură: Kilogram
7)
Denumirea
Dovlecei CPV: 03221250-3 - Dovlecei
Cantitatea: 185.0
Unități de măsură: Kilogram
8)
Denumirea
Morcov CPV: 03221112-4 - Morcovi
Cantitatea: 370.0
Unități de măsură: Kilogram
9)
Denumirea
Roșii CPV: 03221240-0 - Tomate
Cantitatea: 220.0
Unități de măsură: Kilogram
10)
Denumirea
Sfeclă roșie CPV: 03221111-7 - Sfeclă
Cantitatea: 210.0
Unități de măsură: Kilogram
11)
Denumirea
Țelina rădăcina CPV: 03221110-0 - Rădăcinoase
Cantitatea: 170.0
Unități de măsură: Kilogram
12)
Denumirea
Varză CPV: 03221400-0 - Varză
Cantitatea: 400.0
Unități de măsură: Kilogram
13)
Denumirea
Pătrunjel CPV: 03221100-7 - Rădăcinoase şi tuberculi
Cantitatea: 10.0
Unități de măsură: Kilogram
14)
Denumirea
Mărar CPV: 03221100-7 - Rădăcinoase şi tuberculi
Cantitatea: 10.0
Unități de măsură: Kilogram
15)
Denumirea
Usturoi CPV: 03200000-3 - Cereale, cartofi, legume, fructe şi fructe cu coajă
Cantitatea: 3.0
Unități de măsură: Kilogram
16)
Denumirea
Banane CPV: 03222111-4 - Banane
Cantitatea: 500.0
Unități de măsură: Kilogram
17)
Denumirea
Lămâe CPV: 03222210-8 - Lămâi
Cantitatea: 60.0
Unități de măsură: Kilogram
18)
Denumirea
Mandarine CPV: 03222200-5 - Citrice
Cantitatea: 100.0
Unități de măsură: Kilogram
19)
Denumirea
Mere CPV: 03222321-9 - Mere
Cantitatea: 1030.0
Unități de măsură: Kilogram
20)
Denumirea
Prune CPV: 03222334-3 - Prune
Cantitatea: 80.0
Unități de măsură: Kilogram
21)
Denumirea
Pere CPV: 03222322-6 - Pere
Cantitatea: 80.0
Unități de măsură: Kilogram
Publicitate
Documentele procedurii de achiziție
202608121020_Anexa 22.docx
Documentele la ofertă
-Anexa 22.docx
12.08.26 10:43
202608121020_Anexa 23.docx
Documentele la ofertă
-Anexa 23.docx
12.08.26 10:43
202608121041_anunț de participare achiziție vm produse alimentare.signed.pdf
Documentele la ofertă
-anunț de participare achiziție vm produse alimentare.signed.pdf
12.08.26 10:43
202608121020_Cantități Grădinița.docx
Documentele la ofertă
-Cantități Grădinița.docx
12.08.26 10:43
202608121020_Cantități Cantina.docx
Documentele la ofertă
-Cantități Cantina.docx
12.08.26 10:43
202608121020_anunț de participare achiziție vm produse alimentare.docx
Documentele la ofertă
-anunț de participare achiziție vm produse alimentare.docx
12.08.26 10:43
202608121020_FORMULARUL OFERTEI(CAIET DE SARCINI).docx
Documentele la ofertă
-FORMULARUL OFERTEI(CAIET DE SARCINI).docx
12.08.26 10:43
Комиссия
Prenume
Mardari Victoria
IDNP/IDNO
MD-IDNO-1007601008878
Funcţia
---

Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.

Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:

1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.

2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.

3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.

Calificarea participanţilor
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:

SRL ALIM TOTAL

Preţul ofertei: 85 009,80 MDL
Statut: Învingător
Motivul: Prețul cel mai scăzut
Documentele de calificare
Documentele depuse cu oferta
2
Denumirea participantului:

S.R.L. ARENA FRUCT

Preţul ofertei: 92 248,20 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Preț
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
3
Denumirea participantului:

SRL BAGUETTE

Preţul ofertei: 105 701,41 MDL
Statut: Anulat
Motivul: Preț
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări