Achiziţie publică
21665760
Servicii de proiectare și expertizare a proiectului tehnic, devizului pentru lucrările de reconstrucția capitală a drumului de acces spre s. Bîc (sector str. Gradinarilor - șos Muncesti) cu L=0,700 km, inclusiv supralărgirea podului peste r. Bîc din com. Bubuieci s. Bîc mun. Chișinău - repetat
1
Perioada de actualizare
de la 11.08.2026 22:25
până la 21.08.2026 22:30
până la 21.08.2026 22:30
2
Propunerea ofertelor
de la 21.08.2026 22:30
până la 01.09.2026 22:30
până la 01.09.2026 22:30
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
763 000 MDL
Perioada clarificărilor:
11 aug 2026, 22:25 - 21 aug 2026, 22:30
Perioada de depunere a ofertelor:
21 aug 2026, 22:30 - 1 sept 2026, 22:30
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Servicii de proiectare și expertizare a proiectului tehnic, devizului pentru lucrările de reconstrucția capitală a drumului de acces spre s. Bîc (sector str. Gradinarilor - șos Muncesti) cu L=0,700 km, inclusiv supralărgirea podului peste r. Bîc din com. Bubuieci s. Bîc mun. Chișinău - repetat
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2081, MOLDOVA, mun.Chişinău, s.Bubuieci, Toader Bubuiog 28
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
11 aug 2026, 22:23
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 22:25
Valoarea estimată (fără TVA)
763 000 MDL
Achizitii.md ID
21665760
MTender ID
Tipul procedurii
Licitație deschisă
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2081, MOLDOVA, mun.Chişinău, s.Bubuieci, Toader Bubuiog 28
Durata contractului
7 sept 2026 18:00 - 30 dec 2026 18:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Servicii de proiectare și expertizare a proiectului tehnic, devizului pentru lucrările de reconstrucția capitală a drumului de acces spre s. Bîc (sector str. Gradinarilor - șos Muncesti) cu L=0,700 km, inclusiv supralărgirea podului peste r. Bîc din com. Bubuieci s. Bîc mun. Chișinău - repetat
CPV: 71200000-0 - Servicii de arhitectură şi servicii conexe
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
caiet de sarcini s.bîc.signed.pdf
caiet de sarcini s.bîc.signed.pdf
Specificaţie tehnică
-
11.08.26 22:25
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
IDM-PRIME SOLUTIONS
Preţul ofertei:
839 300 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
1.09.26 17:36
Data deschiderii:
1.09.26 22:30
md-1786476207406_idm.signed.pdf
md-1786476207406_idm.signed.pdf
ID: e8ef4d78-c102-45e3-beb1-a09fa778c6bd
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
1.09.26 17:35
Data deschiderii:
1.09.26 22:30
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK