Selectaţi tipul procedurii
Statut
Anulat
Valoarea estimată fără TVA
335 649,42 MDL
Perioada clarificărilor:
11 aug 2026, 15:48 - 17 aug 2026, 10:30
Perioada de depunere a ofertelor:
17 aug 2026, 10:30 - 20 aug 2026, 10:30
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
servicii de alimentarea elevilor în cantina liceului
Informația despre anulare
Motivul anulării
Procedura se anulează în temeiul Legii nr. 131/2015 privind achizițiile publice, art. 71, alin. 1, lit. g) „Autoritatea contractantă, din proprie inițiativă, anulează procedura de atribuire a contractului de achiziții publice, dacă ia această decizie înainte de data transmiterii comunicării privind rezultatul aplicării procedurii de achiziție publică, în următoarele cazuri: g) există abateri grave de la prevederile legale care afectează rezultatul procedurii de atribuire sau face imposibilă încheierea contractului. Prin abateri grave de la prevederile legale se înțelege faptul că pe parcursul analizei, evaluării şi/sau finalizării procedurii de atribuire se constată erori sau omisiuni, autoritatea contractantă aflându-se în imposibilitatea de a adopta măsuri corective fără ca acestea să conducă la încălcarea principiilor prevăzute la art. 7 ”, și anume, a fost indicată eronat valoarea normei bănești per elev, ce în consecință a generat și calcularea eronată a valorii estimative a procedurii de achiziție în cauză.
Data anulării
17 aug 2026, 14:33
Informaţia despre solicitant
Denumirea
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2068, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.Kiev1
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
11 aug 2026, 15:48
Data ultimilor modificări
17 aug 2026, 14:33
Achizitii.md ID
21665661
MTender ID
CPV
55500000-5 - Servicii de cantină şi servicii de catering
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (servicii)
Criteriu de atribuire
Cel mai bun raport preț - calitate
Surse de finanțare
Lista loturilor
Doar utilizatorii autorizați ai platformei pot să adreseze întrebări în perioada de clarificări.
Document semnat cu succes
OK