Achiziţie publică
21665487
Servicii de elaborare a devizelor inclusiv verificarea devizelor privind lucrările de reparație la Școala primară Grigore Vieru și Liceul Teoretic Petru Zadnipru
1
Perioada de actualizare
de la 11.08.2026 11:58
până la 13.08.2026 10:00
până la 13.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 13.08.2026 10:00
până la 17.08.2026 10:00
până la 17.08.2026 10:00
3
Licitaţie
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
18 750 MDL
Perioada clarificărilor:
11 aug 2026, 11:58 - 13 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
13 aug 2026, 10:00 - 17 aug 2026, 10:00
Începutul licitației:
nu va fi folosită
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Aceasta procedura se va desfășura fară licitație electronică. Oferta Dvs. este finală și trebuie să conțină toată lista de documente cerută de documentația de atribuire.
Conform Anunțului de participare
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2044, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Aleco Russo, 57
Web site
---
Persoana de contact
Nume Prenume
Marian Elena Iațcu Rodica
Telefonul de contact
022499661
E-mail
Datele achizitiei
Data publicării
11 aug 2026, 11:55
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 11:58
Valoarea estimată (fără TVA)
18 750 MDL
Achizitii.md ID
21665487
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2044, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. Aleco Russo, 57
Durata contractului
24 aug 2026 11:57 - 31 dec 2026 11:57
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Servicii de elaborare a devizelor inclusiv verificarea devizelor privind lucrările de reparație la Școala primară Grigore Vieru
CPV: 71200000-0 - Servicii de arhitectură şi servicii conexe
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
2)
Denumirea
Servicii de elaborare a devizelor inclusiv verificarea devizelor privind lucrările de reparație la Liceul Teoretic Petru Zadnipru
CPV: 71200000-0 - Servicii de arhitectură şi servicii conexe
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunț de participare.signed.pdf
anunț de participare.signed.pdf
Documentele la ofertă
-
11.08.26 11:58
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Teodor Consult
Preţul ofertei:
18 000 MDL
Statut:
În considerare
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
certificat de inregistrare persoana juridica.pdf
certificat de inregistrare persoana juridica.pdf
ID: 0c37e76c-9ce9-4726-9e8c-c08e970987e1
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 23:36
Data deschiderii:
17.08.26 10:00
anexa 2 declaratie eligibilitate.signed.pdf
anexa 2 declaratie eligibilitate.signed.pdf
ID: 19f2d453-98ab-4d79-a69d-f7a384939110
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 23:35
Data deschiderii:
17.08.26 10:00
certificat privind lipsa restantelor - 2333259.signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 2333259.signed.pdf
ID: 424d0b16-61ce-4675-bcf2-bd99df0d6a8e
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 23:36
Data deschiderii:
17.08.26 10:00
anexa 8 declaratie privind valabilitate.signed.pdf
anexa 8 declaratie privind valabilitate.signed.pdf
ID: 535a58a5-fa1e-4a44-a458-053e40571223
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 23:35
Data deschiderii:
17.08.26 10:00
anexa 12 lista lucrari.signed.pdf
anexa 12 lista lucrari.signed.pdf
ID: 581c39af-c012-42d5-b85e-bb3949f8914f
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 23:36
Data deschiderii:
17.08.26 10:00
certificat drept de prestare servicii devizier.signed.pdf
certificat drept de prestare servicii devizier.signed.pdf
ID: 981a8705-eadf-4113-a398-0c785e7e8960
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 23:36
Data deschiderii:
17.08.26 10:00
certificat cont bancar.signed.pdf
certificat cont bancar.signed.pdf
ID: 9ae14875-a9ca-4108-b554-3a36423f8453
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 23:36
Data deschiderii:
17.08.26 10:00
anexa 22 specificatii tehnice.signed.pdf
anexa 22 specificatii tehnice.signed.pdf
ID: bb758f1c-9d88-4525-81b7-3b0063f5089e
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 23:36
Data deschiderii:
17.08.26 10:00
extras registru persoane juridice.signed.pdf
extras registru persoane juridice.signed.pdf
ID: e50f81ce-951f-416b-a50f-f3609f61e762
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 23:37
Data deschiderii:
17.08.26 10:00
anexa 23 specificatii de pret.signed.pdf
anexa 23 specificatii de pret.signed.pdf
ID: 6637df32-c854-4caa-88e3-72d5a8435b3b
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
16.08.26 23:36
Data deschiderii:
26.08.26 10:26
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK