Achiziţie publică
21665411
Учебно-образовательный материал
1
Perioada de actualizare
de la 11.08.2026 11:56
până la 17.08.2026 10:00
până la 17.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 17.08.2026 10:00
până la 24.08.2026 10:00
până la 24.08.2026 10:00
3
Licitaţie
de la 25.08.2026 15:18
până la 25.08.2026 15:32
până la 25.08.2026 15:32
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
118 333 MDL
Perioada clarificărilor:
11 aug 2026, 11:56 - 17 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
17 aug 2026, 10:00 - 24 aug 2026, 10:00
Începutul licitației:
25 aug 2026, 15:18
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Учебно-образовательный материал
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
3801, МОЛДОВА, АТО Гагаузия, мун.Комрат, м.Комрат ул.А.Суворова,55
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
11 aug 2026, 10:53
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 15:30
Valoarea estimată (fără TVA)
118 333 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
1 183,33 MDL
Achizitii.md ID
21665411
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (servicii)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
3801, МОЛДОВА, АТО Гагаузия, мун.Комрат, м.Комрат ул.А.Суворова,55
Durata contractului
28 aug 2026 11:43 - 31 dec 2026 11:43
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 5750.0
Unități de măsură: шт.
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 10 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anexa nr_1_115 (1).semnat.pdf
anexa nr_1_115 (1).semnat.pdf
Documentele la ofertă
-Документы
11.08.26 15:30
anunt de participale (1).semnat.pdf
anunt de participale (1).semnat.pdf
Documentele la ofertă
-anunt de participale
11.08.26 15:30
Documentele lotului
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Blitz Poligraf
Preţul ofertei:
88 500 MDL
Statut:
Învingător
наименьшая цена
26.08.26 13:37
Motivul: наименьшая цена
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
aneza 23 21.08.2026.signed.pdf
aneza 23 21.08.2026.signed.pdf
ID: 15ed88a5-8bc4-4f39-8c4a-0d4d185071fa
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:14
Data deschiderii:
26.08.26 13:35
declaration-27640727-2.signed.pdf
declaration-27640727-2.signed.pdf
ID: 431126e5-8f4d-4540-be39-c1724e47fcab
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:14
Data deschiderii:
26.08.26 13:35
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:14
Data deschiderii:
26.08.26 13:35
anexa 22 21.08.2026.signed.pdf
anexa 22 21.08.2026.signed.pdf
ID: 819d491c-3c2d-4701-93dc-66a2c002a5e6
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:14
Data deschiderii:
26.08.26 13:35
cerere de participare 21.08.2026.signed.pdf
cerere de participare 21.08.2026.signed.pdf
ID: 8ad9ec9c-51d5-4b18-8135-e10781e33f78
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:14
Data deschiderii:
26.08.26 13:35
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:14
Data deschiderii:
26.08.26 13:35
certificat privind lipsa restantelor - 1054901.signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 1054901.signed.pdf
ID: b71590e5-1e7c-4d36-acf3-fd9cebdc730d
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:14
Data deschiderii:
26.08.26 13:35
scan extras, decizie, acord nou 29.11.2024.signed.pdf
scan extras, decizie, acord nou 29.11.2024.signed.pdf
ID: bf20e381-2cff-40f3-b28f-ab9fd7f0d88a
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:14
Data deschiderii:
26.08.26 13:35
certificat bancar .signed.pdf
certificat bancar .signed.pdf
ID: f37abce0-d3c5-4dcb-ac72-acfdfe2a9ae2
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 13:14
Data deschiderii:
26.08.26 13:35
2
Denumirea participantului:
IS FEP "Tipografia Centrala"
Preţul ofertei:
115 700 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
26.08.26 13:36
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:48
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:48
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:48
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
raport financiar 2025.signed.pdf
raport financiar 2025.signed.pdf
ID: 917f8c0e-004f-4eb2-83fb-934db93f87c9
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:48
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
certificat de inregistrare.signed.pdf
certificat de inregistrare.signed.pdf
ID: 9e0a7d1d-8e70-41c1-a801-b1771f28d676
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:48
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
extras de la registru tc.signed.pdf
extras de la registru tc.signed.pdf
ID: c20a3ea2-c98d-49c7-bb4d-f0feaf80034b
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:48
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
certificat_conturi_bancare.signed.pdf
certificat_conturi_bancare.signed.pdf
ID: fdad4040-7a39-4bf6-909a-4c424efc43a5
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:48
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
certificat privind lipsa restantelor.signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor.signed.pdf
ID: b60bf361-c04d-4fe8-ae01-33816a2edac2
Documente de calificare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:48
Data deschiderii:
26.08.26 13:30
specificatii de pret.signed.pdf
specificatii de pret.signed.pdf
ID: 0355f14e-f317-4017-9c68-1eff86852cfa
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:51
Data deschiderii:
26.08.26 13:36
specificatii tehnice.signed.pdf
specificatii tehnice.signed.pdf
ID: 54380ea0-4321-4582-9794-72e3ff746f95
Ilustrare
MSIGN
Data încărcării:
21.08.26 14:51
Data deschiderii:
26.08.26 13:36
3
Denumirea participantului:
Print Caro
Preţul ofertei:
128 550 MDL
Statut:
în aşteptare
Documentele de tipul "documente de calificare", "propunere financiară" și "ilustrare" vor fi vizibile doar atunci cînd oferta va obține statutul "în considerare".
Motivul: Nu este indicat
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:09
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
recipsa raport 2025.signed.pdf
recipsa raport 2025.signed.pdf
ID: 346b3640-4f87-431c-b25b-4bb78ca88ec9
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:09
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
cetificat conturi print caro.signed.pdf
cetificat conturi print caro.signed.pdf
ID: 44b5836f-661d-4aaf-b9b6-483d509697ea
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:09
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:09
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
valabilitatea ofertei.signed.pdf
valabilitatea ofertei.signed.pdf
ID: 54bbc997-ceed-4eeb-826d-3b276433cf5b
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:09
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
declarație beneficiar.signed.pdf
declarație beneficiar.signed.pdf
ID: 65e37dae-1d54-44ec-ab39-c93de3e8501e
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:09
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
certificat_inregistrare.semnat.pdf
certificat_inregistrare.semnat.pdf
ID: 6a23a716-e55b-4e78-bd1f-d89a400d48e2
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:09
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:09
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
declaration-27276078 (1).signed.pdf
declaration-27276078 (1).signed.pdf
ID: 8ec38158-7079-455f-8197-6739e4f761f2
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:09
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
certificat privind lipsa restantelor - 1729749.signed.signed.pdf
certificat privind lipsa restantelor - 1729749.signed.signed.pdf
ID: c79bd109-a19b-4fc0-b7eb-79f382bb93bc
Documente de depunere
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:09
Data deschiderii:
25.08.26 15:32
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
24.08.26 08:09
Data deschiderii:
26.08.26 13:37
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK