Achiziţie publică
21665310
Lot 1 Echipamente de ventilație, accesorii, piese și articole conexe pentru renovarea sistemului de ventilare etaj 14
1
Perioada de actualizare
de la 11.08.2026 09:16
până la 17.08.2026 10:00
până la 17.08.2026 10:00
2
Propunerea ofertelor
de la 17.08.2026 10:00
până la 21.08.2026 10:00
până la 21.08.2026 10:00
3
Licitaţie
24.08.2026 15:00
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Activ
Valoarea estimată fără TVA
459 640 MDL
Perioada clarificărilor:
11 aug 2026, 9:16 - 17 aug 2026, 10:00
Perioada de depunere a ofertelor:
17 aug 2026, 10:00 - 21 aug 2026, 10:00
Începutul licitației:
24 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Lot 1 Echipamente de ventilație, accesorii, piese și articole conexe pentru renovarea sistemului de ventilare etaj 14
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
MD-2025, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. N. Testemiteanu 29
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
11 aug 2026, 9:08
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 9:16
Valoarea estimată (fără TVA)
459 640 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
4 596,40 MDL
Achizitii.md ID
21665310
MTender ID
Tipul procedurii
Cererea ofertelor de prețuri (bunuri)
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
MD-2025, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str. N. Testemiteanu 29
Durata contractului
24 aug 2026 03:00 - 31 dec 2026 02:00
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
2)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
3)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
4)
Denumirea
Cantitatea: 3.0
Unități de măsură: Bucata
5)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
6)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Bucata
7)
Denumirea
Cantitatea: 15.0
Unități de măsură: Litru; decimetru cub
8)
Denumirea
Cantitatea: 50.0
Unități de măsură: Metru liniar
9)
Denumirea
Cantitatea: 30.0
Unități de măsură: Metru liniar
10)
Denumirea
Cantitatea: 40.0
Unități de măsură: Bucata
11)
Denumirea
Cantitatea: 20.0
Unități de măsură: Bucata
12)
Denumirea
Cantitatea: 20.0
Unități de măsură: Bucata
13)
Denumirea
Cantitatea: 8.0
Unități de măsură: Bucata
14)
Denumirea
Cantitatea: 22.0
Unități de măsură: Bucata
15)
Denumirea
Cantitatea: 7.0
Unități de măsură: Bucata
16)
Denumirea
Cantitatea: 14.0
Unități de măsură: Bucata
17)
Denumirea
Cantitatea: 15.0
Unități de măsură: Bucata
18)
Denumirea
Cantitatea: 15.0
Unități de măsură: Bucata
19)
Denumirea
Cantitatea: 32.0
Unități de măsură: Bucata
20)
Denumirea
Cantitatea: 30.0
Unități de măsură: Bucata
21)
Denumirea
Cantitatea: 14.0
Unități de măsură: Bucata
22)
Denumirea
Cantitatea: 15.0
Unități de măsură: Bucata
23)
Denumirea
Cantitatea: 15.0
Unități de măsură: Bucata
24)
Denumirea
Cantitatea: 30.0
Unități de măsură: Bucata
25)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Bucata
26)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Metru liniar
27)
Denumirea
Cantitatea: 5.0
Unități de măsură: Bucata
28)
Denumirea
Cantitatea: 8.0
Unități de măsură: Bucata
29)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Bucata
30)
Denumirea
Cantitatea: 4.0
Unități de măsură: Bucata
31)
Denumirea
Cantitatea: 2.0
Unități de măsură: Bucata
32)
Denumirea
Cantitatea: 6.0
Unități de măsură: Bucata
33)
Denumirea
Cantitatea: 10.0
Unități de măsură: Bucata
34)
Denumirea
Cantitatea: 80.0
Unități de măsură: Metru liniar
35)
Denumirea
Cantitatea: 8.0
Unități de măsură: Metru patrat
36)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
37)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Ambalaj
38)
Denumirea
Cantitatea: 100.0
Unități de măsură: Litru; decimetru cub
39)
Denumirea
Cantitatea: 1.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingător.
2) Trimiteți în termen de 3 zile la adresa de e-mail AAP bap@tender.gov.md forma scanată a deciziei grupului de lucru.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
SRL Dina - Cociug
Preţul ofertei:
314 815,83 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
24.08.26 08:08
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
lot15schimbătoaredecăldură_c-vko-60-35-6спецsigned.pdf
ID: 0f0f63ec-80f7-48b4-a207-78ce08158f60
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
lot1_4pompedecirculație_fisatehnicawiloatmosmaxo25_0,5-8signed.pdf
ID: 22bd7cb9-556e-4bd3-be28-5ae3e0667f44
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
anexaaa22signed.pdf
ID: 3ddbd962-8a50-4196-bf5f-c17b57adc58c
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
contract33orangetowersigned.pdf
ID: 645254ae-d472-43f6-9649-44e779b89fd4
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
contractesimilare№124vcdin22022022signed.pdf
ID: 72991599-c0cc-4c29-ba70-1dee07b7499c
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
certificatiso9001-2026.pdf
ID: 7787fab0-69c3-4606-be71-b65660e8f8bb
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
anexaa7signed.pdf
ID: 8773bd1c-37eb-4730-9e89-35f0e3b2e0e8
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
lot1_4pompedecirculație__wilo__atmos_maxo_declarationofconformitysigned.pdf
ID: 93dceaea-1a8c-4475-a791-44c731fea601
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
lot1_3_vasdeacumularesunsystem_tech_manualsigned.pdf
ID: 9ac20800-f204-408a-b3ae-54fa96c75fde
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
certificatiso9001-2026signed.pdf
ID: a32a4c9b-3ab7-4250-89f9-b49c34a2828e
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
contractpo-2023-049_15052023_политех(1)signed.pdf
ID: ac1efce7-db6b-4e07-b9ac-e7d704ccc22b
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
duae_timofeimoșneaga11signed.pdf
ID: bcca83fc-0844-428c-9e06-858a8a8f358e
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
lot138certificat-iso-9001-kynitasigned.pdf
ID: bf639a46-ab96-4b4a-b73c-6d55736e527c
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
anexaaa8declarațieprivindvalabilitatofertetimofeimosneaga111signed.pdf
ID: c468140f-e302-4c9a-8ebc-4f30ba432aef
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
lot1_1_eudeclarationofconformitysinclair-yukon-r32-monoblocksigned.pdf
ID: d2a8c5da-6d73-4874-8fdd-b25ba25673fe
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
lot1_5lot1_6lot2_schimbătoaredecăldură_certificateofconformityccktmsigned.pdf
ID: d36a1730-77fe-482d-9b2f-ffe038b6d99e
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
anexaaa23signed.pdf
ID: d8ac264c-e936-409b-92ac-ea27150cb4a5
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
lot16schimbătoaredecăldură_c-vko-70-40-6спецsigned.pdf
ID: eea5a6f6-170d-4c09-b0da-41f8725e7a87
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
7certificatdeInregistraresigned.pdf
ID: f0296043-319d-4874-bac7-ea7b74383dc8
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
lot1_7conductezincate_milltestcertificatesigned.pdf
ID: f909065d-1a0d-40f8-9d8a-0d45e3841822
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
21.08.26 10:46
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK