Achiziţie publică
21665300
Frigider fără congelator
1
Perioada de actualizare
de la 11.08.2026 09:12
până la 15.08.2026 09:00
până la 15.08.2026 09:00
2
Propunerea ofertelor
de la 15.08.2026 09:00
până la 19.08.2026 09:00
până la 19.08.2026 09:00
3
Licitaţie
de la 20.08.2026 15:00
până la 20.08.2026 15:23
până la 20.08.2026 15:23
4
Evaluare
5
Ofertele au fost evaluate
Statut
Ofertele au fost evaluate
Valoarea estimată fără TVA
25 000 MDL
Perioada clarificărilor:
11 aug 2026, 9:12 - 15 aug 2026, 9:00
Perioada de depunere a ofertelor:
15 aug 2026, 9:00 - 19 aug 2026, 9:00
Începutul licitației:
20 aug 2026, 15:00
Suport Tehnic pentru furnizori:
(+373) 79999801
Frigider fără congelator (cu o singură ușă) include volumul util de 230–320 litri, clasa de eficiență energetică ridicată (A sau B) și un nivel de zgomot redus sub 38 dB.
Caracteristici Generale
Tip aparat: Frigider fără congelator (doar compartiment frigorific)
Construcție: Model cu o singură ușă, instalare independentă
Volum util total: 230 – 320 litri (să oferă spațiu maxim pentru alimente proaspete)
Parametri Tehnici și Funcționali
Sistem de dezghețare: Automat (Full No Frost sau Static cu dezghețare auto)
Clasă energetică: A, B sau C (conform noilor etichete energetice UE)
Consum energetic anual: aprox. 100 – 150 kWh/an (în funcție de volum)
Nivel de zgomot: 34 – 38 dB (clasa B sau C de zgomot)
Capacitate compresoare:
1 compresor (cu tehnologie Inverter pentru economie de energie)
Dotări Interioare
Rafturi: 5-6 rafturi din sticlă călită securizată, ajustabile pe înălțime
Sertare: 1–2 sertare pentru fructe și legume cu control al umidității
Ușă: Rafturi suport pe ușă pentru sticle și borcane, cu balamale reversibile
Iluminare: LED interioară
Dimensiuni Orientative
Înălțime: 165 – 180 cm
Lățime: 55 – 60 cm
Adâncime: 60 – 65 cm
Culoare - ALB / GRI deschis
Garanție - 3 ani
Caracteristici Generale
Tip aparat: Frigider fără congelator (doar compartiment frigorific)
Construcție: Model cu o singură ușă, instalare independentă
Volum util total: 230 – 320 litri (să oferă spațiu maxim pentru alimente proaspete)
Parametri Tehnici și Funcționali
Sistem de dezghețare: Automat (Full No Frost sau Static cu dezghețare auto)
Clasă energetică: A, B sau C (conform noilor etichete energetice UE)
Consum energetic anual: aprox. 100 – 150 kWh/an (în funcție de volum)
Nivel de zgomot: 34 – 38 dB (clasa B sau C de zgomot)
Capacitate compresoare:
1 compresor (cu tehnologie Inverter pentru economie de energie)
Dotări Interioare
Rafturi: 5-6 rafturi din sticlă călită securizată, ajustabile pe înălțime
Sertare: 1–2 sertare pentru fructe și legume cu control al umidității
Ușă: Rafturi suport pe ușă pentru sticle și borcane, cu balamale reversibile
Iluminare: LED interioară
Dimensiuni Orientative
Înălțime: 165 – 180 cm
Lățime: 55 – 60 cm
Adâncime: 60 – 65 cm
Culoare - ALB / GRI deschis
Garanție - 3 ani
Informaţia despre solicitant
Codul fiscal/IDNO
Adresa
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.S.Lazo nr.7
Web site
---
Persoana de contact
Datele achizitiei
Data publicării
11 aug 2026, 8:55
Data ultimilor modificări
11 aug 2026, 9:12
Valoarea estimată (fără TVA)
25 000 MDL
Pasul minim de micşorare a ratei de licitaţie
250 MDL
Achizitii.md ID
21665300
MTender ID
Tipul procedurii
Achiziții cu costuri mici
Criteriu de atribuire
Preţul cel mai scăzut
Adresa de livrare
2004, MOLDOVA, mun.Chişinău, mun.Chişinău, str.S.Lazo nr.7
Durata contractului
21 aug 2026 09:09 - 31 dec 2026 09:09
Lista pozițiilor
1)
Denumirea
Frigider fără congelator (cu o singură ușă) include volumul util de 230–320 litri, clasa de eficiență energetică ridicată (A sau B) și un nivel de zgomot redus sub 38 dB. Caracteristici Generale Tip aparat: Frigider fără congelator (doar compartiment frigorific) Construcție: Model cu o singură ușă, instalare independentă Volum util total: 230 – 320 litri (să oferă spațiu maxim pentru alimente proaspete) Parametri Tehnici și Funcționali Sistem de dezghețare: Automat (Full No Frost sau Static cu dezghețare auto) Clasă energetică: A, B sau C (conform noilor etichete energetice UE) Consum energetic anual: aprox. 100 – 150 kWh/an (în funcție de volum) Nivel de zgomot: 34 – 38 dB (clasa B sau C de zgomot) Capacitate compresoare: 1 compresor (cu tehnologie Inverter pentru economie de energie) Dotări Interioare Rafturi: 5-6 rafturi din sticlă călită securizată, ajustabile pe înălțime Sertare: 1–2 sertare pentru fructe și legume cu control al umidității Ușă: Rafturi suport pe ușă pentru sticle și borcane, cu balamale reversibile Iluminare: LED interioară Dimensiuni Orientative Înălțime: 165 – 180 cm Lățime: 55 – 60 cm Adâncime: 60 – 65 cm Culoare - ALB / GRI deschis Garanție - 3 ani
CPV: 39700000-9 - Aparate de uz casnic
Cantitatea: 3.0
Unități de măsură: Bucata
Setările abonării sunt salvate.
Rețineți, puteți întotdeauna să vă întoarceți în secțiunea Abonări și să faceți modificări în frecvența primirii scrisorilor, să ștergeți sau să adăugați categorii și cumpărători.
Вы уже подписаны на данный CPV код
Fonduri insuficiente
Pe contul Dvs. nu sunt fonduri suficiente pentru a activa abonamentul. Supliniți contul, pentru a continua.
Configurarea abonamentelor
Abonați-vă la notificările zilnice pe email, conform categoriilor CPV și/sau IDNO selectate, pentru perioada:
Costul abonamentului este de 30 lei cu TVA pe lună.
Vezi Regulamentul
Documentele procedurii de achiziție
anunt mica valoare frigider.pdf
anunt mica valoare frigider.pdf
Documentele la ofertă
-
11.08.26 09:12
Mai jos sunt ofertele participanților, documentele la oferte le puteți vedea făcând clic pe simbolul mapei.
Pe baza deciziei grupului de lucru pentru selectare învingătorului este necesar să:
1) Descalificați participanții ai căror prețuri sunt mai mici decît oferta învingătorului și indicați motivul descalificării.
2) Selectați învingătorul dînd clic pe butonul recunoaște învingator.
3) După selectarea învingătorului, faceți clic pe butonul: “Confirmă decizia”.
Calificarea participanţilor
№
Denumirea participantului
Preţul ofertei
Statut
1
Denumirea participantului:
Quadrotech
Preţul ofertei:
18 600 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
25.08.26 15:32
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
certificat quadrotech.semnat.pdf
certificat quadrotech.semnat.pdf
ID: 00129387-75cc-4e29-b1ce-33ae382a975b
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 16:55
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
zanetti frigider seria f - ghid utilizare.semnat.pdf
zanetti frigider seria f - ghid utilizare.semnat.pdf
ID: 194c79e4-3500-46dc-96ce-0238ef565a38
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 16:56
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
010 imsp spital copii nr. 1, anexa 23 detaliata.semnat.pdf
010 imsp spital copii nr. 1, anexa 23 detaliata.semnat.pdf
ID: 34c01bed-fecf-439a-93d2-14ba2d98163b
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 16:54
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
009 imsp spital copii nr. 1, anexa 22 detaliata.semnat.pdf
009 imsp spital copii nr. 1, anexa 22 detaliata.semnat.pdf
ID: 4c99b4d8-5be9-4d45-944b-2c4c9b38c347
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 16:54
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
declaratie de eligibilitate, anexa 2.semnat.pdf
declaratie de eligibilitate, anexa 2.semnat.pdf
ID: 66c5a63a-60bf-4067-b21a-5b10e41c053b
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 16:54
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
declaratia, privind asigurarea service-ului în perioada garanției bunurilor, cu perioade de garanție extinsă de 24-36 luni de zile.semnat.pdf
declaratia, privind asigurarea service-ului în perioada garanției bunurilor, cu perioade de garanție extinsă de 24-36 luni de zile.semnat.pdf
ID: 748c2948-cfc9-4103-9543-e4be516ade11
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 16:54
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
2025.03.04 certificat micb, privind conturile quadrotech.semnat.pdf
2025.03.04 certificat micb, privind conturile quadrotech.semnat.pdf
ID: 8568a2fe-a163-4f38-beb1-24fe88b83207
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 16:56
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
zanetti, electroplus - declaration of conformity.semnat.pdf
zanetti, electroplus - declaration of conformity.semnat.pdf
ID: baec1366-4f0c-42eb-a93d-46aa637e184e
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 16:56
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 16:55
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
Documente de eligibilitate
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 16:54
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
2
Denumirea participantului:
TERMO-INSTAL-GAZ S.R.L.
Preţul ofertei:
20 899 MDL
Statut:
Învingător
oferta conformă având in vedere lățimea caserolelor de minim 50 cm pentru produse
04.09.26 10:06
Motivul: oferta conformă având in vedere lățimea caserolelor de minim 50 cm pentru produse
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
fisa_de_produs_ro_hf-m362nfe___692bec2e2191esigned.pdf
ID: 04427261-a0d9-459c-abc1-fe139f9dd68e
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
anexanr22signed.pdf
ID: 5412cf13-0f6c-4328-b6d2-4fbd7aa657e6
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
contbancarsigned.pdf
ID: 6dd8a076-34e2-475c-89e6-239915ec3008
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
anexanr2declaratiedeeligibilitatesigned.pdf
ID: 7216f8a5-94cb-493b-a1c4-826026902a3d
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
anexanr23signed.pdf
ID: 72c807fb-4e18-4a3c-ba93-31161c3eebb1
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
heinnerhf-m362nfe++frigider_8128322c-7217-43e7-a1dd-8932380146f6signed.pdf
ID: 8cb57cee-dedc-4a40-bca1-0b0584c20cf6
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
manual_de_utilizare_hf-m362nfe___692bec2e1fae8signed.pdf
ID: 9a92898f-447b-4aac-abf8-3ae9916b92e7
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
extrastig092025signed.pdf
ID: a9262620-5ea2-45e6-82b4-d3853a9489aa
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
declaratiegarantiesigned.pdf
ID: d15ad709-6a1f-4216-921b-d438f15e8737
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
formularduaetigsigned.pdf
ID: ec16513c-dd0a-4d49-8768-37dd79fe674c
Documente de depunere
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
3
Denumirea participantului:
Evrinet
Preţul ofertei:
20 900 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
25.08.26 15:39
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
3duaesemnat.pdf
ID: 419a507d-a639-44ca-adbf-5dea59bce2bf
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
procuratendersemnatsemnat.pdf
ID: 0537c86e-a9c9-4d27-868d-76a742421dd0
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:33
7anexa2semnat.pdf
ID: 0e27bc6d-79e5-43e4-b32f-2f8196b164c8
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:33
4garantiesemnat.pdf
ID: 14d73592-8500-4c7e-bc6b-f56999b34ef0
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:33
8certificatprivinddatelebancaresemnat.pdf
ID: 3efaeb17-7c47-4259-9c47-d13c0655d782
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:33
5extrasdinregistruldestatalpersoanelorjuridicesemnat.pdf
ID: 511b7178-9327-4c9a-9d1d-fbee49616a1b
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:33
6frigider-racitor_samus_sr459ie_manual_utilizaresemnat.pdf
ID: 56a1683b-94fa-415e-a1c8-6ba7a94e877f
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:33
6frigider_samus_sr459ie_fisa_tehnicasemnat.pdf
ID: 90f0ce26-0f73-48d2-9fde-6a25079bf6c5
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:33
6frigider_samus_sr459ie_eticheta_energeticasemnat.pdf
ID: 916c4bf2-8e4b-433c-8cf5-f395767fa146
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:33
1anexa22semnat.pdf
ID: b332d81c-31e9-43ef-8def-ad045ef0c72d
x_technicalDocuments
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:33
2anexa23semnat.pdf
ID: bb0d3a3c-5395-4b4c-b815-bcedb79646a5
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:33
4
Denumirea participantului:
Eleamag SRL
Preţul ofertei:
23 490 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
25.08.26 15:44
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
eleamag_21665300_bank.semnat.pdf
eleamag_21665300_bank.semnat.pdf
ID: 02675d15-b4f4-4e35-a548-48f6ab5886e3
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 22:39
Data deschiderii:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_extras.semnat.pdf
eleamag_21665300_extras.semnat.pdf
ID: 24507579-c5b0-4c14-a3f3-19df6a845527
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 22:39
Data deschiderii:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_garantie.semnat.pdf
eleamag_21665300_garantie.semnat.pdf
ID: 41f862c1-aa66-4bb6-8723-ce9dea413721
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 22:39
Data deschiderii:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_duae.semnat.pdf
eleamag_21665300_duae.semnat.pdf
ID: 4e18f6e7-acbd-4ec0-aee8-c9370a1e6413
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 22:39
Data deschiderii:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_teh.semnat.pdf
eleamag_21665300_teh.semnat.pdf
ID: 5a974292-b5d3-4fc3-a34a-20a27aa8b9e9
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 22:39
Data deschiderii:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_fisa.semnat.pdf
eleamag_21665300_fisa.semnat.pdf
ID: 702aa834-c3e2-4f67-98e9-1ece5bf90764
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 22:39
Data deschiderii:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_pret.semnat.pdf
eleamag_21665300_pret.semnat.pdf
ID: 92c58ce5-fd96-496b-80b7-3b36b3b5884c
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 22:39
Data deschiderii:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_eligbr.semnat.pdf
eleamag_21665300_eligbr.semnat.pdf
ID: a4d44358-a0a3-4206-9f83-454b1cbcb833
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 22:39
Data deschiderii:
25.08.26 15:41
eleamag_21665300_certif.semnat.pdf
eleamag_21665300_certif.semnat.pdf
ID: d7caac5b-7ddf-41b4-9c58-3a0810fc73a6
Propunere financiară
MSIGN
Data încărcării:
18.08.26 22:39
Data deschiderii:
25.08.26 15:41
5
Denumirea participantului:
BTS PRO
Preţul ofertei:
28 710 MDL
Statut:
Anulat
Alte temeiuri de respingere a ofertei
25.08.26 15:52
Motivul: Alte temeiuri de respingere a ofertei
Documentele de calificare
Nu sunt documente de calificare
Documentele depuse cu oferta
duae_btssigned.pdf
ID: 2a85b88c-1346-4b7b-98fe-524a40fc178c
Documente de eligibilitate
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
20.08.26 15:23
oferta_btssigned.pdf
ID: 68d75910-d701-4ec2-83de-f090741cfb11
Propunere financiară
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:45
btsdocscan_2026signed.pdf
ID: 802f97ea-a50d-4787-ab28-cabd88526917
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:45
certificat_deee_btssigned.pdf
ID: 90ef9e38-164e-4b2c-be3d-10632c6987cf
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:45
declaratiedeeligibilitatesigned.pdf
ID: 983a4b86-c74c-415c-8f9c-0f4945fe90f6
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:45
btscaziersigned.pdf
ID: cc8577a1-f85f-440c-a68b-327173184b21
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:45
procurisignedsigned.pdf
ID: e47e98b8-79b8-46cd-8337-fb9986c1ac68
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:45
declaratiedegarantie2026signed.pdf
ID: f371e133-3016-466f-a7c0-75ea92b3c94f
Documente de calificare
Data încărcării:
----
Data deschiderii:
25.08.26 15:45
Istoria licitației
Vezi licitația
Cu părere de rău întrebările se pun doar în perioada "Activ".
Clarificări
Document semnat cu succes
OK